افزایش همکاری‎های دانشگاه مذاهب اسلامی ایران و دانشگاه های اندونزی با محوریت دغدغه‌های جهان اسلام
در بازدید هیئتی از روسای دانشگاه های اندونزی از دانشگاه مذاهب اسلامی مطرح شد:

امضای چند سند همکاری مهم میان دانشگاه های اندونزی و مذاهب اسلامی ایران
7 تفاهم نامه مهم علمی، پژوهشی میان دانشگاه های اندونزی و مذاهب اسلامی امضا شد
مشارکت دانشگاه مذاهب اسلامی ایران در برگزاری کنگره بین المللی امام شافعی در اندونزی
افزایش همکاریهای دانشگاه مذاهب اسلامی ایران و دانشگاه های اندونزی در خصوص دغدغه‌های جهان اسلام
درخواست تأسیس دانشگاهی مشابه دانشگاه مذاهب اسلامی ایران در اندونزی با رویکرد تقریبی
*****************************************************************


در جریان بازدید هیئت علمی و دانشگاهی اندونزی از دانشگاه مذاهب اسلامی 7 سند همکاری و تفاهم نامه مهم علمی، آموزشی و پژوهشی و فعالیت های بین المللی میان دانشگاه مذاهب اسلامی با برخی از دانشگاه های اندونزی امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی، هیئتی ازعلمای دینی و تعدادی از اساتید و روسای دانشگاه های کشور اندونزی با حضور در دانشگاه مذاهب اسلامی ایران ضمن بازدید از بخش های مختلف این دانشگاه که در عرصه مذاهب اسلامی فعالیت می‎کند، چند تفاهم نامه و سند همکاری در عرصه های علمی، آموزشی و پژوهشی، کنفرانس و مجلات وکتب مشترک و... به امضاء رساندند.7 تفاهم نامه مهم علمی، پژوهشی میان دانشگاه های اندونزی و مذاهب اسلامی امضا شد

از مهمترین دستاوردهای این نشست و دیدار می‌توان به انعقاد تفاهم نامه میان دانشگاه مذاهب اسلامی با برخی از دانشگاه های اندونزی اشاره کرد که از میان نمایندگان 10 دانشگاهی که در این نشست حاضر بودند نمایندگان و روسای هفت دانشگاه تفاهم­نامه های همکاری با دانشگاه مذاهب اسلامی را امضاء کردند.

همچنین فعال ساختن ظرفیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه های اسلامی موجود در کشور اندونزی  در این دیدار مورد تاکید مسولان دانشگاه های مذاهب اسلامی و اندونزی قرار گرفت.


**افزایش همکاریهای دانشگاه مذاهب اسلامی ایران و دانشگاه های اندونزی در خصوص دغدغه‌های جهان اسلام
 
در این تفاهم نامه ها همچنین بر استفاده از ظرفیت های علمی در زمینه نگارش مقالات مرتبط توسط اساتید دانشگاه های اندونزی و دانشگاه مذاهب اسلامی در موضوعات مرتبط با دغدغه‌های جهان اسلام و نیز ایجاد مجلات مشترک میان دانشگاه مذاهب اسلامی با دانشگاه های اندونزی  تاکید شد.
 
**مشارکت دانشگاه مذاهب اسلامی در برگزاری کنگره امام شافعی در اندونزی


همچنین هيئت اندونزيايي از دانشگاه مذاهب اسلامی دعوت به عمل آورد که در کنگره بین المللی امام شافعی که قرار است ماههای آینده در اندونزی برگزار شود، مشاركت نمايد که مورد استقبال مدیرکل دفتر همکاری­های علمی و بین­ المللی قرار گرفت.

**درخواست تأسیس دانشگاهی مشابه دانشگاه مذاهب اسلامی ایران در اندونزی با رویکرد تقریبی

از دیگر نتایج این نشست درخواست هیئت اندونزیایی از دانشگاه مذاهب اسلامی برای تأسیس دانشگاهی مشترک با ویژگی‌های تقریبی در اندونزی بود.
 

مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با دانشگاههای اندونزی است

در این دیدار که در سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین دکتر یحیی جهانگیری، مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی و دکتر حجت الله ابراهیمیان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و رایزن سابق ایران در اندونزی حضور داشتند.

دکتر جهانگیری در این دیدار اندونزی را سرزمین همزیستی و برادری مذاهب مختلف اسلامی توصیف کرد و گفت: با توجه به اوضاع حاکم بر جهان اسلام امروز در برابر افراطی گری و تکفیری ها، مسلمانان باید به وحدت دست یازند.

وی با معرفی اهداف و فلسفه تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران، بیان داشت: دانشگاه مذاهب اسلامی دانشگاهی است که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) از ابتدا به دنبال آن بودند و پس از آن امام خامنه ای نیز وجود این دانشگاه را ضروی دانستند که می تواند زمینه‌ساز تحقق وحدت واقعی میان امت  اسلامی گردد.

در این نشست مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی اعلام کرد که دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با دانشگاههای اندونزی است.

دکتر ابراهیمیان: زمینه‌های همکاری مشترک علمی و فرهنگی بین ایران و اندونزی با توجه به اشتراکات فراوان فراهم است

در ادامه جلسه دکتر ابراهیمیان نیز در سخنانی با بیان  این که زمینه‌های همکاری مشترک علمی و فرهنگی بین ایران و اندونزی با توجه به اشتراکات فراوان فراهم است، گفت:  نقطه اول نقطه اشتراک بین دو کشور و ملت، اسلام عزیز و به ویژه اسلام ناب محمدی و غیر افراط گرایانه است.
 

وی افزود: نقطه دوم اشتراک بین الملل ملت ایران و اندونزی محبت زایدالوصف بیش از ۲۰۰ میلیون اندونزیایی به اهل بیت و خاندان رسول الله است که در میان مردم و خانواده های ما ایرانی ها نیز محبت به اهل بیت پیامبر صلی الل علیه وآله وسلم  موج می زند و این یک نقطه اشتراک بزرگ بین ما و مردم اندونزی می تواند باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی تاکید کرد: امروز همه چیز برای استمرار اقدامات  و فعالیت های مشترک دینی، علمی و فرهنگی میان دو کشور فراهم است و ریاست و مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با کشور دوست و برادر اندونزی در زمینه‌های مختلف هستند.
 
 
   1396/2/11 15:30