برگزاری مراسم بزرگداشت مقام استاد و تجلیل از استادان واحد بندرعباس دانشگاه/ تصاویر
مراسم بزرگداشت مقام استاد و گرامیداشت نام و یاد استاد شهید مرتضی مطهری، با حضور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه، جناب آقای دکتر ابراهیمیان، استادان، دانشجویان و مسئولین واحد بندرعباس، روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، آقای طباطبایی سرپرست واحد بندرعباس ضمن خیر مقدم به مهمانان و اساتید، این روز فرخنده را به تبریک گفته و از تلاشهای استادان محترم قدردانی کرد.


در ادامه آقایان شیخ قتالی امام جمعه محترم اهل سنت بندرعباس به نمایندگی از استادان اهل سنت و دکتر مجدزاده به نمایندگی از استادان شیعه دانشگاه در خصوص مقام والای اساتید و معلمان وهمچنین فعالیت های فرهنگی و پژوهشی دانشگاه و موفقیت های دانشجویان صحبت کردند.

پس از آن دکتر ابراهیمیان معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه مهمان ویژه این مراسم ، ضمن ابلاغ پیام تبریک ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر مختاری به استادان واحد بندرعباس، دقایقی را در خصوص دانشگاه ، اهداف و چشم اندازهای علمی و پژوهشی آن سخنرانی کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه در خصوص تکریم مقام استاد به روایتی از امام علی علیه السلام اشاره کرد و گفت: حضرت می فرمایند "در هرمقام و منزلتي که باشي حتی امیر بايد در برابر پدر و معلمت متواضع باشي واحترام نمائي و هنگامي که پدر يا معلم وارد مي شود به احترام او از جايت بلند شوي. "قم عن مجلسک لابيک و معلمک ولو کنت اميرا .

وی  با توجه به سابقه حضور بعنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور اندونزی ضمن بیان برخی تجارب و اتحاد بین مسلمانان در آن منطقه، از سنت دست بوسی اساتید توسط دانشجویان و طلاب بعنوان یک امر حسنه که باید در کشور ما نیز تبدیل به سبک رفتار شود یاد کرد.

دکتر ابراهیمیان در ادامه و با توجه به نگاه جدید در دانشگاه پس از تغییر مدیریت، حوزه پژوهش را بسیار با اهیمت خواند و بر عزم جدی مسولان دانشگاه بر تاسیس مقاطع کارشناسی ارشد در شعب تاکید  کرد.

در ادامه برنامه حضرت آیت الله نعیم آبادی، نماینده محترم ولی فقیه در استان  و استاد واحد بندرعباس در جمع دانشجویان و اساتید حاضر در این مراسم حضور یافت و در سخنانی دانشگاه مذاهب اسلامی را نماد واقعی وحدت در عرصه علم و دانش معرفی کرد و ضمن بیان ارزش و مقام والای معلم در تربیت بشر، این روز فرخنده را به همه اساتید و حضار در مراسم تبریک گفت.

در پایان مراسم همزمان با پخش کلیپی که درخصوص جایگاه و مقام و منزلت استاد که با نظرسنجی از دانشجویان تهیه شده بود با اهدای لوح یادبود و هدیه از استادان واحد قدردانی شد.

لازم به ذکر است که جناب آقای دکتر ابراهیمیان قبل از شروع مراسم از ساختمان های واحد خواهران و برادران شعبه نیز بازدید به عمل آورد.

تصاویری از این مراسم را در ادامه مشاهده می نمائید: