مراسم بزرگداشت روز استاد و تجلیل از مقام شامخ استادان دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد/ تصاویر
مراسم بزرگداشت روز استاد و تجلیل از مقام شامخ استادان فرهیخته و ارجمند دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری؛ ریاست محترم دانشگاه روز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با حضور رئیس و معاونین دانشگاه طی مراسمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری(ره) و گرامیداشت مقام معلم از خدمات، زحمات و تلاش های استادان فرهیخته و ارجمند دانشگاه مذاهب اسلامی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم ابتدا جناب آقای مولوی اسحاق مدنی، دکتر هرندی و سرکار خانم دکتر دانش پور به نمایندگی از استادان دانشگاه دقایقی به سخنرانی پرداختند.


سپس جناب آقای دکتر مختاری ریاست دانشگاه ضمن تبریک این روز بزرگ و گرامیداشت مقام والای معلم به تبیین برنامه های دانشگاه در دوره مدیریت جدید پرداخت و تاکید کرد: ما در تلاش هستیم دانشگاه مذاهب اسلامی آنطور که مورد انتظار نظام و رهبری و انگونه که شایسته است و از این دانشگاه انتظار می رود باشد و آن شأن و منزلت علمی و دانشگاهی و حوزوی خود را حفظ کند.

دکتر مختاری بیان داشت: امروز با توجه به اینکه در دنیای اسلام گروه‌هایی با تفکرات التقاطی و افراطی بروز کرده اند، می طلبد که استادان و صاحبان قلم در مقابله با این پدیده برخیزند و دانشگاه مذاهب اسلامی رسالت سنگینی در این زمینه بر دوش دارد که در برابر انحرافاتی که در جامعه اسلامی پدید می آید با اصول عقلانی و آکادمیک بایستد و دانشگاه مذاهب اسلامی می‌خواهد همه مذاهب و تفکراتی که در قلمرو اسلام جای می‌گیرند را به رسمیت بشناسد و نقطه نظرات عالمان اسلامی را بشنود و در فضای علمی و دانشگاهی به نقد و بررسی بگذارد.

مشروح سخنان ریاست دانشگاه در این مراسم متعاقبا منتشر می گردد.

در پایان این مراسم هدیه ای از طرف دانشگاه به رسم یادبود به اساتید محترم اهداء گردید.

تصاویری از مراسم بزرگداشت روز استاد را در ادامه مشاهده می نمائید: