دکتر مختاری در دیدار با هیئت عراقی: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده ارائه اندیشه‎های تقریبی و صحیح اسلام به دنیاست
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با شیوخ عراقی:

مهمترین اقدام بعد از سقوط داعش، تلاش همگانی برای مبارزه با اندیشه  افراط گرایی
بعد از سقوط داعش نوبت  مبارزه با اندیشه  و تفکرافراط گرایی درجهان اسلام است
دانشگاه مذاهب اسلامی آماده ارائه اندیشه های تقریبی و صحیح اسلام به دنیاست
آماده تاسیس و اجرای مدل موفق دانشگاه مذاهب اسلامی در کشور عراق هستیم

 

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با هیئتی از علما و شیوخ برجسته استان دیاله عراق: پس از سقوط داعش، نوبت بعدی این است که تلاش و اقدام همگانی در جهان اسلام برای مبارزه با تفکر و اندیشه  افراط گرایی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی، هیئتی از علما و شیوخ برجسته استان دیاله عراق با حضور در دانشگاه مذاهب اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری رئیس دانشگاه دیدار و از کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه بازدید کردند.

برداشت های ناصحیح و نابخردانه از متون دینی از مهمترین گرفتاری‌های جهان اسلام است
 

دکترمختاری در این دیدار ضمن خیرمقدم به هیئت عراقی گفت: یکی از مسائل و گرفتاری‌های جهان اسلام آن نگاه افراطی و برداشت های ناصحیح و نابخردانه از متون دینی است که فتنه هایی را در جهان اسلام به پا کرده است. امروز استکبار جهانی سردمدار این حرکت فتنه انگیز  بوده و این تفکر،گروه‌ها و جریانات نیز زاییده و مولود تفکر غربی‌ها و استکبار جهانی است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی افزود: امروز گروه‌هایی همچون داعش و سایر جریانات افراطی و تکفیری تحصیل‌کرده مراکز پژوهشی و آموزشی زیر نظر استکبار جهانی هستند و این نشان می‌دهد استکبارجهانی پشت صحنه خلق این گروهک‌های افراطی است.

وی با بیان این که  دشمنان اسلام، تمام امکانات خود را برای ایجاد انشقاق، اختلاف و تفرقه بین مسلمانان و ارائه چهره خشن از اسلام به کار گرفته است تصریح کرد: استکبار جهانی با استفاده ایجاد و استفاده از ابزار چنین گروه‌های افراطی و تکفیری  به دنبال اسلام هراسی و ارائه چهره خشونت آمیز از اسلام عزیز است. اما مسلمانان باید این سوال را خود بپرسند که اگر امروز پیامبر(ص) در بین ما بودند چگونه با این مسائل برخورد می کردند و  آیا ایشان چنین اتفاقاتی را می پذیرفتند که به نام اسلام چنین جنایت هایی انجام می شود؟.

بعد از سقوط داعش نوبت  مبارزه با اندیشه  و تفکرافراط گرایی درجهان اسلام است

دکتر مختاری همچنین با تبریک پیروزی رزمندگان اسلام در عراق و سوریه و سقوط داعش در این کشور تاکید کرد: امروز پس از سقوط داعش نوبت بعدی این است که برای مبارزه افراط گرایی تلاش همگانی در جهان اسلام انجام شود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ادامه با اشاره به فلسفه تأسیس و فعالیت دانشگاه مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما در این دانشگاه به دنبال ترویج اسلام حقیقی و نبوی و معتدل به نسل جوان هستیم که امروز در جهان اسلام خلاء آن احساس می‌شود. ما به دنبال تربیت نیروهایی هستیم که شیوه تقریبی، اعتدال و همزیستی را به جوانان یاد بدهیم تا سفیران تقریب و دعوت کنندگان به وحدت و همبستگی اسلامی در نقاط مختلف دنیا باشند.


دانشگاه مذاهب اسلامی به دنبال ترویج اسلام حقیقی و نبوی و معتدل به نسل جوان است

وی ادامه داد: امروز دانشگاه مذاهب اسلامی در مناطق  مختلف داخل کشور شعبه دارد  و درخواست های فراوانی از خارج کشور نیز  برای تأسیس شعب این دانشگاه که دارای پیام ها و اهداف بسیار بزرگی است به دست ما رسیده  و در حال بررسی و انعقاد تفاهم نامه با آنها هستیم. 

وی همچنین به یادآور شد: دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حضرت آیت الله اراکی نیز معتقدند که دانشگاه مذاهب اسلامی دارای ظرفیت و توانمندی و سیعی است که می تواند در مقابله با تفکر افراطی پیشقدم باشد. 

در ابتدای این دیدار دکتر زهیری عضو هیئت عراقی در سخنان خود ضمن اشاره به نقش سازنده عشایر استان دیاله عراق در جلوگیری از انتشار اندیشه های افراطی به وجود آمده از طریق داعش از تاثیر گذاری مثبت جمهوری اسلامی تقدیر و تشکر نمود و  درخواست کرد این تلاش ها پس از پیروزی نهایی عراق بر داعش در قالب ارائه اندیشه صحیح اسلامی در برخورد با افکار التقاطی و تکفیری ادامه یابد. 

وی همچنین از دانشگاه مذاهب اسلامی درخواست کرد تا با ارائه اندیشه های صحیح اسلام واقعی در ریشه کن کردن اندیشه های داعشی و تکفیری نقش آفرین باشد.
 
 
 
   1396/4/14 14:15