نکات بسیار مهم برای داوطلبان علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه مذاهب اسلامی/ حتما مطالعه نمائید
دانشگاه مذاهب اسلامی با وجود این که در گروه دانشگاه های غیرانتفاعی قرار گرفته #هیچگونه_شهریه_ای_از_دانشجو دریافت نمی کند و تحصیل در این دانشگاه در تهران، سنندج، بندرعباس و زاهدان #رایگان می باشد و از مزایای #خوابگاه و #تغذیه بهره مند می گردند.

با توجه به سوالات_مکرر_داوطلبان محترم #کنکور_سراسری سال 96 خواهشمند است نکات زیر را به دقت مطالعه بفرمائید:

   1.داوطلبانی که در زمان ثبت نامه اولیه کنکور سراسری کارت اعتباری دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را تهیه و اعلام علاقه مندی کرده اند و اکنون جزو داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته هستند، می توانند چند رشته از رشته های دانشگاه مذاهب اسلامی را براساس علاقه خود در اولویت های انتخاب رشته نهایی خود  قرار دهند.

2. داوطلبانی که از نظر سازمان سنجش رتبه لازم دانشگاه مذاهب اسلامی را کسب کنند اواخر مرداد ماه یا اوایل شهریور ماه با اعلام سازمان سنجش دعوت به مصاحبه شفاهی خواهند شد.

3.نکته مهم:
آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام اولیه کنکور موفق به اعلام علاقه مندی به دانشگاه های غیرانتفاعی نشده اند می توانند هم اکنون در سایت سنجش اقدام نموده و کارت اعتباری را تهیه و اعلام علاقه مندی نمایند.
نکته مهم درباره انتخاب رشته های دانشگاه مذاهب اسلامی

4.دانشگاه مذاهب اسلامی جزو دانشگاه هایی است که به صورت نیمه متمرکز و به روش مصاحبه شفاهی بعد از انجام انتخاب رشته دانشجو می گیرد، لذا داوطلبانی که دعوت به مصاحبه این دانشگاه شده و به عنوان قبول نهایی دانشگاه اعلام شوند مشکلی بابت عدم ادامه تحصیل در این دانشگاه ندارند و محروم از سایر انتخاب های خود نمی شوند.

5.از آنجا که فعلا دانشگاه مذاهب اسلامی(با تحصیل رایگان و امکان بهره مندی از خوابگاه و تغذیه) در گروه دانشگاه های غیر انتفاعی قرار گرفته است لذا قبولی نهایی در این دانشگاه و عدم حضور به منزله محرومیت از سایر دانشگاه یا شرکت در کنکور سال آینده نیست.
6. نکته مهم:
داوطلبان باید با توجه به علاقه و اولویت خود تمامی رشته های دانشگاه مذاهب اسلامی را انتخاب کرده و با توجه به ظرفیت کم، تنها یک رشته را انتخاب نکنند.
7. توجه داشته باشید که رشته «فقه و حقوق امامی» با کد رشته مشخص برای داوطلبان اهل تشیع و رشته های «فقه و حقوق شافعی و حنفی» «ویژه داوطلبان محترم اهل سنت» می باشد و این رشته ها معادل و همطراز رشته «فقه و حقوق» سایر دانشگاه هاست.

8. داوطلبان شیعه و اهل سنت میتوانند، سایر رشته های دانشگاه همچون (علوم قرآن وحدیث، ادیان و مذاهب، تاریخ اسلام، فلسفه و عرفان اسلامی، زبان و ادبیات عربی) را از هر مذهبی که هستند، انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهند.

9.رشته های دانشگاه مذاهب جزو رشته های شرایط خاص هست و در هر اولویتی می توانید انتخاب کنید.

10.تحصیل در دانشگاه مذاهب اسلامی رایگان بوده و قبول شدگان از مزایای خوابگاه و تغذیه براساس تعرفه صندوق رفاه دانشجویی بهره مند می گردند.

11.دانشگاه مذاهب اسلامی هم اکنون در تهران، سنندج، بندرعباس و زاهدان شعبه دارد و داوطلبان حتما باید به کد رشته های هرکدام از شعب دقت نمایند.

12.داوطلب حتما باید در شعبه ای که انتخاب کرده و برای مصاحبه دعوت شده حضور یابد و مکان تحصیل او نیز همان شعبه و رشته خواهد بود.

13.گفتنی است کلاس های درس خواهران و برادران در مقطع کارشناسی مجزا می باشد.


**آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فلسطین جنوبی، خیابان شهید روانمهر. پلاک 3

*شماره تماس واحد تهران: 66465252     021    66485444

*شماره تماس واحد سنندج:
087 33177160-1

*شماره تماس واحد بندرعباس:
076 32226900

*شماره تماس واحد زاهدان:
05433483016


کانال اطلاع رسانی رسمی و پذیرش دانشجو در دانشگاه مذاهب اسلامی را به دوستان خود معرفی نمائید. @mazaheb
 

 
   1396/5/21 19:43