مراسم تجلیل از مقام استاد و بزرگداشت روز معلم در شعبه بندرعباس

با حضور جناب آقای دکتر زرهانی قائم مقام محترم دانشگاه ، مراسم تجلیل از مقام استاد و بزرگداشت روز معلم در شعبه بندرعباس برگزار گردید . در این مراسم که با حضور اساتید و کارکنان شعبه در ساختمان واحد خواهران برگزار شد ابتدا آقای طباطبایی سرپرست دانشگاه ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور دکتر زرهانی گزارش اجمالی از آخرین وضعیت شعبه را ارائه نمود.


 
سپس چند نفر از اساتید نقط نظرات خود را در خصوص عملکرد دانشگاه ، پیشرفت آن در استان بیان نموده و از آقای دکتر زرهانی خواستند که با توجه به بافت جمعیتی استان هرمزگان و استانهای همجوارش نگاه ویژه ای به این شعبه داشته باشند.


سپس آقای دکتر زرهانی ضمن ابراز خرسندی بخاطر حضور در شعبه بندرعباس و دیدار با اساتید، روند تاسیس و راه اندازی دانشگاه مذاهب را به دستور مقام معظم رهبری تشریح نمودند. ایشان با بررسی سیر تاریخی موضوع وحدت مخصوصا در چند دهه گذشته و بیان تعاملات و رفت آمده های  بین حوزه های علمیه و نهادهای علمی شیعه و اهل سنت مخصوصا دانشگاه الازهر مصر، اساتید را به تفکر و سیر در مسیر وحدت که اعاظم علمای شیعه و اهل سنت و در راس آن مقام معظم رهبری به آن اهتمام ورزیده‌اند تشویق نمودند. ایشان با بیان بعضی از مسائل تاریخی بیان کردند که چگونه است که کشورهای غربی و تفکرات مادی توانسته‌اند بعد از آن همه جنگ و خونریزی به یک تعامل بر اساس منافع خود برسند و مسلمانان هر روز و با تحریک بیگانگان بر اختلاف و نزاع اصرار بورزند و بفکر امت واحده اسلامی نباشند.
ایشان با بیان اهداف دانشگاه مذاهب اسلامی و نقشی که قرار است در این مسیر ایفا بکند ضرورت پرهیز از هر گونه اختلاف نزاع آفرین را در محیط دانشگاه و کلاسها گوشزد نمودند.
ایشان افزودند که علت محدثه این دانشگاه نگاه ویژه نظام و مقام معظم رهبری به اهل سنت بوده و علت مبقیه آن نیز حداقل حضور پنجاه درصدی دانشجویان اهل سنت در تمامی شعبه ها خواهد بود.


 
سپس هدایایی به رسم تکریم به تمامی اساتید شعبه توسط ایشان اهدا گردید.
 


در انتها نیز اساتید شام را مهمان دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه بندرعباس بودند.

 


   1393/2/15 11:18