جدیدترین اخبار :
  • آیت الله صفایی بوشهری: زیرساخت‌های ایجاد دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر فراهم شده است/ان شاء الله دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر قطب علمی در جنوب کشور باشد/وحدت بر اساس ولایت و معرفت از نعمت‌های انقلاب اسلامی است
  • دکتر مختاری در دیدار با مسئولان استان بوشهر: امید می‌رود دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر قطب مهم و برجسته علمی کشور شود/ این دانشگاه از ابتکارات و یادگارهای مهم و برجسته مقام معظم رهبری است/قدردانی از حمایت های آیت‌الله صفایی بوشهری و استاندار محترم بوشهر
  • استاندار بوشهر در نشست با مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی: زیرساخت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر تقویت می‌شود/استان بوشهر پایگاه وحدت آفرین علمای مذاهب اسلامی است
  • انتصاب "سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بوشهر" با حضور نماینده محترم ولی فقیه و استاندار بوشهر
  • نخستین نشست «شورای تدوین و تعیین راهبردهای تولید آثار و متون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی» برگزار شد

پایان نامه "ریشه ها و آثار رضایت الهی در قرآن و احادیث فریقین" 17 آذرماه دفاع می‎شود/ چکیده

تاریخ اطلاعیه : 97/09/11 | تعداد بازدید :270

جلسه دفاعیه پایان نامه « آقای حسین رفیع پور » دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم قران و حدیث روز  شنبه مورخ  97/09/17 از ساعت 15/45-17 در سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می گردد.

 عنوان پایان نامه:

 ریشه ها و آثار رضایت الهی در قرآن و احادیث فریقین

استاد راهنما: آقای دکتر غضنفری

استاد مشاور: آقای دکتر اسودی

استاد داور: خانم دکتر زرسازان

چکیده:

این پژوهش با موضوع ریشه‌ها و آثار رضایت الهی در قرآن و روایات فریقین به بررسی عوامل بهره‌مندی از رضایت الهی، نشانه‌های انسان‌های راضی به مقدّرات الهی و مراتب مختلف رضا می‌پردازد.

حس رضایتمندی از پروردگار، زندگی و مقدرات الهی از مقامات والا و منیع در سلوک کمالی مؤمنین است و مجموعه‌ای از نیکی‌ها را به همراه دارد. قرآن کریم به آنان که در مسیر رضای خدا گام برمی‌دارند وعده‌ی رضوان که بالاترین نعمت‌ها است را می‌دهد از آنجا که عمل به فرامین الهی توأمان با محبت به او جهت گام نهادن و ثابت قدم ماندن در صراط مستقیم الهی است افراد یک جامعه دینی می‌توانند با شناخت اسباب بهره‌مندی از رضایت الهی جامعه‌ای خداجو، پویا و پرنشاط بسازند که زمینه‌های جذب رحمت و جلب رضایت پروردگار را فراهم ‌آورند.

دستیابی به قله‌های بندگی از طریق تحصیل رضایت الهی است. رسیدن به این هدف جز از طریق مودّت اهل بیت عصمت و طهارت و محبت و انس و قرب پروردگار متعال ناممکن بنظر می‌آید.

قرآن کریم در وصف بهترین خلایق می‌فرماید: اینان از خداوند راضی و پروردگار نیز از ایشان خشنود است. این امتیاز برای کسانی است که دارای خشیت الهی بوده و از مخالفت فرمان او می‌ترسند.

و باید دانست که رضایت پروردگار و رضوان او از بهشت و نعماتش برتر و والاتر است.

جدیدترین اخبار
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا