جدیدترین اخبار :
  • تجلیل از اعضای هیئت علمی، دانشجویانِ پژوهشگر، رساله‌های برگزیده و رونمایی از تولیدات پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی در سال 97
  • معاون امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در مراسم روز پژوهش: دانشگاه مذاهب اسلامی یکی از امیدهای آموزشی و پژوهشی جهان اسلام است/ خروج علم از انحصار غرب نشان از پایان تسلط آن‌ها بر بشریت است
  • نشست صمیمی استاندار با نمایندگان تشکل های دانشجویی در استان هرمزگان
  • برگزاری تریبون آزاددانشجویی در واحدبندرعباس با موضوع سلامت روان با رویکرد تبیین آسیبهای اجتماعی
  • برگزاری کرسی آزاد اندیشی با عنوان نقش زن درتقریب مذاهب، درواحدبندرعباس

پایان نامه "ریشه ها و آثار رضایت الهی در قرآن و احادیث فریقین" 17 آذرماه دفاع می‎شود/ چکیده

تاریخ اطلاعیه : 97/09/11 | تعداد بازدید :48

جلسه دفاعیه پایان نامه « آقای حسین رفیع پور » دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم قران و حدیث روز  شنبه مورخ  97/09/17 از ساعت 15/45-17 در سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می گردد.

 عنوان پایان نامه:

 ریشه ها و آثار رضایت الهی در قرآن و احادیث فریقین

استاد راهنما: آقای دکتر غضنفری

استاد مشاور: آقای دکتر اسودی

استاد داور: خانم دکتر زرسازان

چکیده:

این پژوهش با موضوع ریشه‌ها و آثار رضایت الهی در قرآن و روایات فریقین به بررسی عوامل بهره‌مندی از رضایت الهی، نشانه‌های انسان‌های راضی به مقدّرات الهی و مراتب مختلف رضا می‌پردازد.

حس رضایتمندی از پروردگار، زندگی و مقدرات الهی از مقامات والا و منیع در سلوک کمالی مؤمنین است و مجموعه‌ای از نیکی‌ها را به همراه دارد. قرآن کریم به آنان که در مسیر رضای خدا گام برمی‌دارند وعده‌ی رضوان که بالاترین نعمت‌ها است را می‌دهد از آنجا که عمل به فرامین الهی توأمان با محبت به او جهت گام نهادن و ثابت قدم ماندن در صراط مستقیم الهی است افراد یک جامعه دینی می‌توانند با شناخت اسباب بهره‌مندی از رضایت الهی جامعه‌ای خداجو، پویا و پرنشاط بسازند که زمینه‌های جذب رحمت و جلب رضایت پروردگار را فراهم ‌آورند.

دستیابی به قله‌های بندگی از طریق تحصیل رضایت الهی است. رسیدن به این هدف جز از طریق مودّت اهل بیت عصمت و طهارت و محبت و انس و قرب پروردگار متعال ناممکن بنظر می‌آید.

قرآن کریم در وصف بهترین خلایق می‌فرماید: اینان از خداوند راضی و پروردگار نیز از ایشان خشنود است. این امتیاز برای کسانی است که دارای خشیت الهی بوده و از مخالفت فرمان او می‌ترسند.

و باید دانست که رضایت پروردگار و رضوان او از بهشت و نعماتش برتر و والاتر است.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا