جدیدترین اخبار :
  • اولین مجله دانشگاه مذاهب اسلامی به زبان انگلیسی با عنوان "The Journal of Islamic Ummah Studies" منتشر می شود
  • برگزاری مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی/ دکتر مختاری: مسوولان دانشگاه خدمت و کمک به بسیج را افتخاری برای خود می دانند/ رسالت دانشگاه مذاهب تربیت دانشجویانی که نمونه و تبلور اسلام ناب محمدی(ص) است
  • «کارگاه دانش افزایی مطالعات میان رشته ای در پژوهش دینی» 10 تیرماه برگزار می شود
  • انتصاب "دکتر حسین قاضی زاده" به عنوان «مشاور رئیس و سرپرست حوزه ریاست دانشگاه»
  • رقابت 240داوطلب در آزمون اختصاصی جذب طلاب در واحد بندرعباس دانشگاه 98/3/31

پایان نامه "بررسی بناهای آرامگاهی شهرستان سوادکوه" 9 دیماه دفاع می‎شود/ چکیده

تاریخ اطلاعیه : 97/10/05 | تعداد بازدید :234

جلسه دفاعیه پایان نامه «آقای علی باقری » دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد، رشته  تاریخ اسلام روز یکشنبه  مورخ 97/10/09  از ساعت  15/30در سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می گردد.

 عنوان پایان نامه:

 بررسی بناهای آرامگاهی شهرستان سوادکوه

استاد راهنما: آقای دکتر چنگیزی

استاد مشاور: آقای دکتر سپهری

استاد داور: آقای دکتر شیخ نوری

در مناطق شمالی ایران به جهت احترام و علاقه ای که نسبت به اهل بیت پیامبر و فرزندان آنها وجود دارد، همواره مزار امامزادگان از سوی مردم مورد توجه قرار می گیرد. نقش این بقاع در زندگی عادی و آداب و رسوم منطقه بسیار مورد اهمیت است.به همین دلیل شناخت این بناها و ویژگی های آنها اهمیت بسیار بالایی دارد. چه اینکه اینگونه اطلاعات به عنوان نقشه ی راهی برای آیندگانی که قصد پژوهش و تحقیق درباره این مناطق و معماری خاص آن قابل استفاده است. به همین منظور بر آن شدیم تا امامزاده های شهرستان سوادکوه شامل شهر های پل سفید، آلاشت و زیرآب را به لحاظ معماری بنا بررسی کرده و با مقایسه این بقاع با برخی از نمونه های سایر مناطق ایران در باب ارتباط سبک های معماری این منطقه با سایر مناطق تا حد ممکن به نتیجه برسیم. البته لازم است که برای ورود به بحث آشنایی مختصری در باب جغرافیای تاریخی سوادکوه و علل ازدیاد بقاع در منطقه مطالبی بیان شود. همچنین در حد توان نگارنده اندک بحثی در باب معماری اسلامی به میان آوریم.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا