جدیدترین اخبار :
  • ویژگی­های پایان­ نامه و رساله­ ها؛ قسمت سوم/ ضابطه مند نبودن کارگروهی در نگارش پایان نامه ها و رساله ها
  • بازدید حضرت حجت الاسلام و المسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و حضرت حجت الاسلام دکتر غلامعلی معاون آموزش و پژوهش شورای برنامه ریزی از دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان
  • بازدید جناب آقای دکتر عرب رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سیستان و بلوچستان از دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان
  • دیدار وگفتگوی معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی با استانداراستان هرمزگان 30بهمن99
  • گزارش تصویری جلسه پرسش وپاسخ با حضور معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی ویژه دانشجویان29/11/99
با سخنرانی دکتر حسینی، خسروپناه و ذوعلم؛

وبینار بزرگداشت ابعاد شخصیتی، سیره آموزشی و تربیتی حکیم مجاهد مرحوم آیت الله مصباح یزدی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1399-11-05 | تعداد بازید :773

وبینار بزرگداشت ابعاد شخصیتی، سیره آموزشی و تربیتی حکیم مجاهد مرحوم آیت الله مصباح یزدی با حضور، دکتر سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین علی ذوعلم عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و دکتر مجید قربانعلی دولابی عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی پیش از ظهر امروز به همت دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

دکتر سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی طی سخنانی در این وبینار اظهار داشت: ما در دانشگاه مذاهب اسلامی وظیفه داریم در معرفی افکار و اندیشه های های علما تلاش کنیم و از آثار به جا مانده از آنها بهره ببریم.

وی با بیان این مطلب ادامه داد: مرحوم آیت الله مصباح یزدی عمری قلم زدند و تولید فکر و اندیشه کردند، نیاز است بر روی ابعاد شخصیتی ایشان بیش از پیش کار شود؛ ایشان عالمی محدود به زمان و مکان نیست و برای همیشه میتوان از آثار ایشان همانند آثار علمایی چون شهید مطهر ی و امام راحل بهره برد.

دکتر حسینی در ادامه با اشاره به روایاتی در مورد فضیلت علما به برجستگیهای شخصیتی و فضیلتهای این عالم بزرگ اشاره کرد و گفت: هر چه در مورد شخصیت ایشان گفته شود کم است، کتابهای متعددی در حوزه های گوناگون دارند، نقد مبنایی می کرد، سره را از ناسره تشخیص می داد و همان دوران قبل از انقلاب هم کسان زیادی بودند که اندیشه این عالم بزرگ را بر نمی تابیدند، از همان ابتدا راه خود را از مارکسیست و مجاهدین خلق جدا کرد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی افزود: مرحوم آیت الله مصباح یزدی شخصیتی وارسته بود و در پی مطامع دنیوی نبود، در حالی که شرایط برای برعهده گرفتن مسؤولیت اجرایی برای ایشان مهیا بود؛ وی معتقد بود که باید نیرو تربیت و تولید فکر کند؛ در همین راستا مؤسسه امام خمینی(ره) در قم که زیر نظر ایشان بود منشأ خدمات بسیاری است.

وی خاطر نشان کرد: تعابیر مقام معظم هبری در پیام تسلیت درگذشت این عالم بزرگ و اظهار نظرهای دیگر ایشان، از جمله مجاهد، فقیه، عالم ربانی و ... واقعا تعابیر در خور آیت الله مصباح یزدی است؛ واقعا احساس تکلیف می کرد و حضور انقلابی در صحنه داشت.

دکتر حسینی افزود: مرحوم آیت الله مصباح یزدی زبان گویا در بیان حق داشت؛ در صراط مستقیم استقامت داشت و ثابت قدم بود، زمان شناس بود، منافع نظام و حاکمیت اسلامی را بر م

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا