جدیدترین اخبار :
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰
  • مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • سخنرانی دکتر زرین پور در نشست علمی - فرهنگی با موضوع «در مسیر تقریب» در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اطلاعیه ثبت نام آزمون جامع نیمسال اول 1401-1400
  • فراخوان‌های ارسال آثار پژوهشی منتشر شده جهت انتخاب پژوهشگران برگزیدۀ سال 1400 از میان اعضای هیأت علمی، دانشجویان بین‌الملل، دانشجویان داخلی و کارکنان

بازدید نماینده محترم ولی فقیه و استاندار سیستان و بلوچستان از واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی

شعبه زاهدان | تاریخ خبر : 1396-12-24 | تعداد بازید :2197

آیت الله سلیمانی، امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه در استان سیستان وبلوچستان و مهندس علی اوسط هاشمی استاندار روز پنج شنبه از شعبه زاهدان بازدید ودر مراسمی با اساتید ودانشجویان این دانشگاه دیدار کردند.

مهندس هاشمی در این دیدار ضمن تأکید برجایگاه و ظرفیت های دانشگاه مذاهب اسلامی در مسیر معرفی اسلام ناب محمدی (ص) اظهار داشت : توسعه این دانشگاه نه تنها از نظر وسعت بلکه از نظر محتوا بخشی با جذب اساتید برجسته در این حوزه باید مورد توجه قرار گیرد. ایشان از مسئولان استانی و دانشگاه مذاهب اسلامی خواست طرحی را برای توسعه دانشگاه آماده کنند که نقش دهنده در عرصه های مختلف باشد.


وی افزود: با توجه به اینکه دشمنان به دنبال ایجاد شکاف در جامعه هستند باید از نظر محتوا بخشی اقدامات مطلوب در دانشگاه مذاهب اسلامی سیستان و بلوچستان صورت گیرد تا با قواره دادن منطقه ای زمینه جذب علاقه مندان علم از کشورهای اسلامی به این استان بیش از پیش فراهم شود.

در ادامه این مراسم آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان ضمن تأیید وتأکید  سخنان استاندار تصریح کرد:

با توجه به نیاز منطقه و استقبال کشورهای مختلف از دانشگاه مذاهب اسلامی ضروری است فعالیت این نهاد فرهنگی بیش از پیش در استان گسترش یابد زیرا این مجموعه با هدف نزدیک شدن پیروان مذاهب اسلامی برای شناخت یکدیگر و به منظور دست یابی به اخوت دینی بر اساس اصول مسلم و مشترکات اسلامی بنا شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: این دانشگاه می تواند مکان مناسبی برای گسترش مشترکات اسلامی، وحدت و نزدیکی بیش از پیش مذاهب باشد و با توجه به وجود مذاهب مختلف و نیاز کشورهای دیگر به تحصیل در دانشگاه مذاهب اسلامی استان به نظر می رسد باید به این بخش عنایت ویژه شود.

در پایان این دیدار مفتی عبدالحلیم قاضی به نمایندگی از اساتید دانشگاه و مولوی محمد طاهر ریگی نماینده دانشجویان براهتمام ویژه مسئولین به این دانشگاه تأکید کرده وپاره ای از مسائل و مشکلات این شعبه را تشریح کردند.

 

شایان ذکر است که در ابتدای این مراسم مولوی نذیر احمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری و دکتر علیرضا اردشیرنیا سرپرست شعبه زاهدان ضمن خیر مقدم به مهمانان،گزارشی از عملکرد و اهداف دانشگاه را ارایه نمودند.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا