جدیدترین اخبار :
  • مبارک باد ایام خجسته هفته وحدت و سالروز ولادت پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)
  • اطلاعیه نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد
  • در گفت‌وگو با دکتر بیارجمندی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان مطرح شد؛: وحدت؛ نرم‌افزار اصلی تمدن‌سازی نوین اسلامی
  • در آستانه هفته وحدت: تقریب و وحدت اسلامی از فرامین الهی است / اصلی ترین فرمانداری ،فرمانداری تقریب و وحدت اسلامی است
  • در آستانه هفته وحدت: وحدت اسلامی یک راهبرد عبادی_سیاسی است / علمای شیعه و اهل‌سنت گلستان الگوی کشوری وحدت اسلامی هستند

مسأله تقریب و وحدت اصلی‌ترین مسأله تبلیغ رو به افق تمدن‌سازی نوین اسلامی است / دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی است.

شعبه گنبد کاووس | تاریخ خبر : 1400-03-26 | تعداد بازید :130

دکتر بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس بعد از ظهر روز گذشته در نشست تخصصی فعالین فرهنگی استان گلستان که با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در حسینیه امام خمینی (ره) گرگان برگزار شد با اشاره به نشست تخصصی حدود ۳ سال قبل بیان داشتند: اکثر مسائل اندیشه‌ورزانه‌ای که در آن جلسه بیان شد تقریباَ عملیاتی شدند اما یک تفاوت عمده و اساسی نسبت به آن جلسه، قرارگرفتن ما در گام دوم انقلاب اسلامی و در اختیار گرفتن رد حقیقت یک ابر نرم افزار جهانی‌سازی است.

دکتر بیارجمندی در همین باره بیان داشتند که ما با یک ابر نرم افزار مدیریتی با چشم انداز ایجاد تمدن نوین اسلامی مواجه هستیم که اگر بخواهیم با توجه به رسالت تبلیغ و تبلیغات اسلام و انقلاب اسلامی؛ نظام مسائل نظری و عملی آن را تعریف و عملیاتی کنیم می‌بایست به این پرسش پاسخ بدهیم که مهمترین مسأله سازمان در عرصه تبلیغ و تبلیغات یادشده خاصه در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی چیست؟


سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس با اشاره به مستندات تاریخی و مکتوب علمی بیان داشتند که: مسأله تقریب و وحدت اسلامی اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسأله تبلیغ رو به افق تمدن‌سازی نوین اسلامی است.

دکتر بیارجمندی در ادامه افزودند: تاریخ اسلام از صدر تا کنون بخوبی نشان می‌دهد که هر زمان و هر کجا جامعه اسلامی به‌سمت تقریب و وحدت اسلامی رفته است، ما در این مسیر تمدن‌سازی و ایجاد آن قرار گرفته‌ایم و هر زمان و هر کجا از آن فاصله گرفته‌ایم از این مسیر منحرف و دور و حتی سقوط تمدن‌ها رقم خورده‌اند.

وی در ادامه تأکید کردند که شبکه عظیم تبلیغ و تبلیغات اسلامی با توجه به بعد نظام مسائل نظری یاد‌شده، می‌بایست در جریان سازی و گفتمان‌سازی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی نقش محوری در این عرصه را با ساختاری چابک و ارتقای نرم‌افزاری ایفا نماید و بر آمادگی دانشگاه مذاهب اسلامی برای همکاری در این زمینه تأکید ورزیدند.

در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به نشست خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی، یکی از موضوعاتی که اصل آن مورد پذیرش معظم له قرار گرفت را همین موضوع دانستند و اساس تشکیل اداره کل ادیان و مذاهب به‌عنوان یکی از ادارات چهارگانه معاونت فرهنگی و تبلیغ را در همین راستا دانستند و بر همکاری بین دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس با سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان در دوره مدیریتی جدید تأکید ورزیدند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا