جدیدترین اخبار :
  • تقدیر و تجلیل معاون بین الملل دانشگاه رودن مسکو از ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی در توسعه روابط علمی و دانشگاهی ایران و روسیه
  • با حضور دکتر مختاری و خانم دکتر یفرمووا؛ مرکز همکاریهای بین دانشگاهی ایران و روسیه و مرکز آموزش زبان روسی در تهران راه اندازی شد
  • برگزاری یادواره شهیدخلیل تختی نژادیکی از شهدای مدافع حرم استان هرمزگان در واحد بندرعباس
  • تجلیل از رتبه های برتر دانشگاه در آزمون سراسری همزمان با مراسم آغاز سال تحصیلی جدید 98-97
  • دکتر حداد عادل:مذهب درمان دردهای بشر در دنیایی است که از بی خدایی و بی اخلاقی رنج می برد/ وجود دانشگاه مذاهب اسلامی یک پیام مهم از توجه به مشترکات در فضای استدلالی و دوستانه است

برگزاری کارگاه دانش افزایی "سواد رسانه‎ای" ویژه اعضای هیات علمی به همت معاونت پژوهشی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-03-01 | تعداد بازید :497

کارگاه دانش افزایی «سواد رسانه ای» توسط معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه مذاهب اسلامی در تاریخ 30 اردیبهشت1397  ویژه اعضای هیات علمی برگزار گردید.

امروزه سواد رسانه ای از شاخصه های باسوادی در جهان مدرن قلمداد شده، بواسطه تحولات روزافزون و پی در پی در عرصه ارتباطات و اطلاعات، پایانی بر آن متصور نیست و ضروری است آموزش سواد رسانه ای از ابتدایی ترین نهادهای آموزشی در صدر اولویت ها و برنامه ها باشد.

در همین راستا معاونت پژوهشی دانشگاه  مذاهب اسلامی در ادامه برگزاری کارگاه های تخصصی با هدف بیان اهمیت و کلیات سواد رسانه ای و راهبردهای ارتقاء و فرهنگ سازی و نقش سواد رسانه این کارگاه را برگزار نمود.

در این کارگاه  موضوعات رسانه شناسی، میزان نفوذ رسانه های نوین از جمله شبکه های اجتماعی،  زندگی رسانه ای شده، طبقه بندی نسل ها و مصرف رسانه ای در اروپا و ایران، نظریه های تاثیر رسانه ای، تاریخچه سواد رسانه ای و سوالات کلیدی در سواد رسانه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

لازم به ذکر است مدرس این کارگاه جناب آقای دکتر منصور ساعی پژوهشگر حوزه ارتباطات و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بودند.

جدیدترین اخبار
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا