جدیرترین اخبار :
  • برگزاری همایش «تقارب فرهنگ‌ها در سایه قرآن کریم و تأثیر آن در ایران و آسیای مرکزی» با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی
  • با مقالاتی از اساتید حوزه و دانشگاه با رویکرد مقارن؛ شماره جدید مجله علمی ـ پژوهشی «فقه مقارن»‎ دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر شد
  • برگزاری دهمین جلسه شورای پژوهشی و هیئت تحریریه مجلات مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی و فقه مقارن دانشگاه
  • حضور کارکنان و دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بندرعباس در تشییع پیکر مطهر دومین شهید مدافع حرم خلیل تختی نژاد
  • دکتر فرید ایساک قرآن پژوه برجسته آفریقایی در دیدار با دکتر مختاری: دانشگاه مذاهب اسلامی با نشست های علمی می تواند سبب انسجام روزافزون جوامع مسلمان شود

برگزاری کارگاه دانش افزایی "سواد رسانه‎ای" ویژه اعضای هیات علمی به همت معاونت پژوهشی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-02-31 | تعداد بازید :228

کارگاه دانش افزایی «سواد رسانه ای» توسط معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه مذاهب اسلامی در تاریخ 30 اردیبهشت1397  ویژه اعضای هیات علمی برگزار گردید.

امروزه سواد رسانه ای از شاخصه های باسوادی در جهان مدرن قلمداد شده، بواسطه تحولات روزافزون و پی در پی در عرصه ارتباطات و اطلاعات، پایانی بر آن متصور نیست و ضروری است آموزش سواد رسانه ای از ابتدایی ترین نهادهای آموزشی در صدر اولویت ها و برنامه ها باشد.

در همین راستا معاونت پژوهشی دانشگاه  مذاهب اسلامی در ادامه برگزاری کارگاه های تخصصی با هدف بیان اهمیت و کلیات سواد رسانه ای و راهبردهای ارتقاء و فرهنگ سازی و نقش سواد رسانه این کارگاه را برگزار نمود.

در این کارگاه  موضوعات رسانه شناسی، میزان نفوذ رسانه های نوین از جمله شبکه های اجتماعی،  زندگی رسانه ای شده، طبقه بندی نسل ها و مصرف رسانه ای در اروپا و ایران، نظریه های تاثیر رسانه ای، تاریخچه سواد رسانه ای و سوالات کلیدی در سواد رسانه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

لازم به ذکر است مدرس این کارگاه جناب آقای دکتر منصور ساعی پژوهشگر حوزه ارتباطات و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بودند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا