جدیدترین اخبار :
  • وبینار بزرگداشت ابعاد شخصیتی، سیره آموزشی و تربیتی حکیم مجاهد مرحوم آیت الله مصباح یزدی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد
  • تجلیل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان از دکتر زرین پور سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و مجموعه همکاران، بابت اجرای برنامه های بزرگداشت هفته وحدت
  • برگزاری دومین جلسه مجمع دبیران کانونها و تشکل های دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بندرعباس
  • کارگاه دانش افزایی روشها و فنون تدریس اثر بخش در محیط الکترونیکی؛ ویژه اعضای هیأت علمی و استادان مدعو دانشگاه مذاهب اسلامی
  • نشست معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با اعضای محترم هیأت علمی

دکتر مختاری در دیدار هیأتی از اساتید و رؤسای دانشگاههای سوریه: نهادهای تقریبی در ایران، نقش مهمی در مقابله با قرائت های افراطگرایی داشته است

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-04-05 | تعداد بازید :2062
هیأتی از اساتید و رؤسای دانشگاههای سوریه با حجت الاسلام و المسلمین دکتر "محمد حسین مختاری" رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی این هیأت22 نفره با هماهنگی دفتر مقام معظم رهبری در سوریه و به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی به ایران سفر کرده اند.

دکتر مختاری در این دیدار، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان به تشریح رسالت و اهداف دانشگاه مذاهب پرداخت و گفت: این دانشگاه بیش از دو دهه است که توسط مقام معظم رهبری تأسیس شده و از پیروان مذاهب مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند و شعبه های این دانشگاه در حال حاضر در سه استان کشور فعال است و شعبات دیگری هم در آینده در داخل و خارج از کشور راه اندازی خواهیم کرد.

تفسیر نادرست از اسلام و آموزه های دینی از مهمترین مشکلات امروز جهان اسلام

وی در ادامه به مشکلات امروز جهان اسلام اشاره کرد و گفت: از مصائبی که امروز با آن مواجه هستیم، تفکر افراطی، تکفیری،خشن و همچنین تفسیر نادرست از اسلام است که باعث بروز مشکلات عدیده ای برای مسلمانان کل دنیا شده است.

دکتر مختاری فلسفه تأسیس دانشگاه مذاهب اسلامی را مقابله با خشونت و افراط گرایی و به یک معنا هدایت و تنویر افکار جامعه به ویژه جوانان و معرفی اسلام ناب محمدی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی، با حدود 15 دانشگاه دنیا تفاهم نامه همکاری امضا کرده است، گفت: اخیرا هیأتی از طرف "حیدر العبادی" نخست وزیر عراق به ایران آمده و پیشنهاد تأسیس مدلی مثل دانشگاه مذاهب را در بغداد دادند و تأکید داشتند که چنین مدلی برای ایجاد تعایش و همزیستی ضروری است.

دکتر مختاری افزود:در سفری هم که اخیرا به سوریه داشتیم و دیدار با " بشار اسد " رئیس جمهور این کشور، ایشان به وزیر اوقاف کشورش دستور داد، چنین مدلی در دمشق هم تأسیس شود؛ بشار اسد تأکید کرد که امروز بیش از هر زمان دیگری به کار علمی و فکری نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه تمام کسانی که در کشور سوریه جنایت می آفرینند، مخلوق و مولود دست آمریکا هستند، گفت: امروز اسلام شناسان و علمای ما در مساجد چه وظیفه ای برای تفسیر درست از اسلام دارند؟ امروز دانشگاهیان در این اوضاع قتل و خونریزیها و بی مهریهایی که نسبت به اسلام صورت می گیرد، چه وظیفه ای بر عهده دارند؟

 

مجامع و نهادهای تقریبی در ایران، نقش مهمی در مقابله با قرائت های افراطگرایی داشته اند

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ادامه این دیدار به سؤالات تعدادی از اعضای هیأت سوری پاسخ گفت و برای بورس دانشجویان سوری از طرف دانشگاه مذاهب اسلامی اعلام آمادگی کرد.

دکتر مختاری با اشاره به اینکه مجامع و نهادهای تقریبی در ایران، نقش مهمی در مقابله با قرائت های افراطگرایی داشته اند، گفت: شیعیان و اهل سنت ایران مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند و تأکید مقام معظم رهبری هم همواره بر این بوده است که در بین پیروان مذاهب مختلف باید وحدت و همدلی وجود داشته باشد

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا