جدیدترین اخبار :
  • مبارک باد ایام خجسته هفته وحدت و سالروز ولادت پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)
  • اطلاعیه نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد
  • در گفت‌وگو با دکتر بیارجمندی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان مطرح شد؛: وحدت؛ نرم‌افزار اصلی تمدن‌سازی نوین اسلامی
  • در آستانه هفته وحدت: تقریب و وحدت اسلامی از فرامین الهی است / اصلی ترین فرمانداری ،فرمانداری تقریب و وحدت اسلامی است
  • در آستانه هفته وحدت: وحدت اسلامی یک راهبرد عبادی_سیاسی است / علمای شیعه و اهل‌سنت گلستان الگوی کشوری وحدت اسلامی هستند

دکتر مختاری در مراسم دانش آموختگي دانشجويان واحد سنندج: لزوم بهره‎مندی از توانمندي هاي فارغ التحصيلان دانشگاه/ دانشگاه مذاهب اسلامي حاصل انديشه ناب مقام معظم رهبري در زمینه تقریب است

دانش آموختگان | تاریخ خبر : 1397-04-13 | تعداد بازید :1868

به گزارش روابط عمومی به نقل از خبرنگار تقريب در سنندج، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد حسين مختاري؛ ریاست محترم دانشگاه مذاهب اسلامی عصر روز شنبه ۹ تير در اولين دوره جشن دانش آموختگي دانشجويان دانشگاه مذاهب اسلامي كردستان در سنندج اظهار كرد: اميدواريم شبكه ای از فارغ التحصيلان اين دانشگاه ايجاد شود و بتوانيم از تمامي توانمندي هاي فارغ التحصيلان به بهترين نحو استفاده كنيم.

وي خاطرنشان كرد: آگاهي بخشي و تنوير افكار جامعه علمي نسبت به پيام راستين اسلام و قرآن و آنچه كه باعث رستگاري انسان در در قلمرو فرد و جامعه است از جمله اهداف تشكيل اين دانشگاه است.

دانشگاه مذاهب اسلامي حاصل انديشه ناب مقام معظم رهبري در زمینه تقریب است

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي افزود: دانشگاه مذاهب اسلامي حاصل انديشه ناب مقام معظم رهبري بوده و تأسيس آن به منظور نزديك كردن افكار و انديشه هاي پيروان مذاهب مختلف اسلامي است.

دکتر مختاري خاطرنشان كرد: همزيستي مسالمت آميز و درك نظرات ساير مذاهب و گفتمان سازي و استفاده از اين ظرفيت در چنين دانشگاهي امكان پذير است.

وي افزود: وظيفه دانشگاه مذاهب اسلامي ايجاد يك نوع انسجام و همدلي به شكل علمي و فرهنگي در بين پيروان مذاهب اسلامي است.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي تصريح كرد: دانشگاه مذاهب فرصتي براي نظريه پردازي است و در اين مسير نيز كرسي ها و نشست هاي نظريه پردازي راه اندازي خواهند شد. دانشگاه مذاهب اسلامي از يك ظرفيت بالا برخوردار است و در مسير توسعه علمي و فضاهاي آموزشي و جذب اعضاي هيات علمي و گسترش رشته هاي مختلف حركت جديدي را آغاز كرده است.

 ١٠ رشته جديد مورد مطالعه قرار گرفته است/ برگزاری آزمون جذب اختصاصي طلاب شیعه و اهل سنت در 25 مرداد

دکتر مختاری با بیان این که ايجاد رشته هاي متناسب با نياز جامعه در دستور كار قرار گرفته است، گفت: ١٠ رشته جديد مورد مطالعه قرار گرفته است و براي اين رشته ها نيز هيات علمي هاي جديد جذب خواهند شد.

وی همچنين از دريافت مجوز از وزارت علوم براي برگزاری آزمون جذب اختصاصي طلاب شیعه و اهل سنت در مقاطع مختلف تحصيلي به عنوان دانشجو در 25 مرداد ماه خبر داد و گفت:در دانشگاه مذاهب اسلامي كردستان نيز دو رشته شامل اين امر خواهند شد.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي در ادامه به قابلیت های واحد کردستان دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: دانشگاه مذاهب اسلامي سنندج قابليت بين المللي شدن را دارد و اميدواريم اين مهم در آينده نزديك محقق شود. تقويت دانشگاه مذاهب اسلامي از مصوبات شوراي امنيت ملي كشور است و ما براي تقويت مراكز اين دانشگاه در استان هايي همچون كردستان تمام توان خود را به كار خواهيم گرفت.

دانشگاه مذاهب اسلامي سنندج قابليت بين المللي شدن را دارد

دکتر مختاری افزود: در عرصه بين الملل هم فرصت هاي مطالعاتي براي دانشجويان دكترا فراهم خواهيم كرد و در آينده نزديك هشت نَفَر از اساتيد ما به كشور اندونزي اعزام مي شوند.

وی در پایان عنوان كرد: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري با تكيه بر ظرفيت هاي موجود تمام توان خويش را براي رسيدن به جايگاه واقعي دانشگاه مذاهب به كار خواهيم گرفت و در خصوص رفع دغدغه معيشتي و حقوق و مزاياي اساتيد و كاركنان نيز گام هايي را برداشته ايم و براي تقويت اين حوزه نيز برنامه هايي را تدوين كرده ايم.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا