جدیدترین اخبار :
  • پیام ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی در پی حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان
  • در دیدار مسوولان دانشگاه مذاهب اسلامی با استاندار و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه عنوان شد؛ استقبال مسوولان و حمایت کامل از تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی د‌ر استان کرمانشاه
  • برگزاری دوره "کرسی فقه اباضی" در تهران و قم از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی/ 24 لغایت 30 بهمن ماه
  • برگزاری همایش طلیعه کوثر با حضور دکتر شریعتی مدیر کل اموربانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب وتقدیر از مسئول فرهنگی دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس
  • شرکت دانشجویان کانون تقریب مذاهب دانشگاه واحد بندرعباس در اردوی علمی معرفتی ،زیارتی مشهد مقدس (زیارت اولی ها)

تاکید بر اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه ادیان و مذاهب قم در دیدار رؤسا و معاونین دو دانشگاه

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-04-19 | تعداد بازید :830

هیئتی متشکل از حجت الاسلام و المسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب قم و معاونین با حضور در دانشگاه مذاهب اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و معاونین دیدار و راهکارهای اجرایی شدن تفاهم‌نامه اخیر ما بین دو دانشگاه را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی در ابتدای این دیدار معاونین دانشگاه ادیان و مذاهب قم ضمن ارائه گزارشی از  ظرفیت‌های  این دانشگاه و موضوعات مورد همکاری در قالب تفاهم‌نامه بر آمادگی خود در خصوص عملیاتی کردن مفاد این تفاهم‌نامه تأکید کردند. در ادامه معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی نیز با تشریح فعالیت‌های معاونت‌های خود در یک سال گذشته، موضوعات و محورهای همکاری را مطرح نمودند.

 در ادامه این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین نواب و حجت الاسلام و المسلمین دکتر مختاری این تفاهم‌نامه و نشست‌های مشترک را سرآغازی بر فعالیت‌ها و ارتباطات مشترک دانشگاهی و علمی دو دانشگاه دانستند و بر اجرایی شدن هرچه سریع‌تر مفاد این تفاهم‌نامه تأکید کردند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سخنانی با جمع‌بندی از نظرات مطرح شده با بیان اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی همخوان ترین دانشگاه با دانشگاه ادیان و مذاهب است گفت: با توجه به حضور جناب آقای دکتر مختاری به عنوان مدیری جهادی و فعال و خوش فکر در دانشگاه مذاهب اسلامی و باتوجه به مراودات و ارتباطات موجود، آینده‌ای پرکار و روشن مابین دو دانشگاه خواهیم داشت.

حجت الاسلام و المسلمین نواب تأکید کرد: در تمامی زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، همکاری‌های بین‌المللی، فرهنگی- دانشجویی، آموزش‌های کوتاه مدت و مجازی و تمامی مواردی که در تفاهم‌نامه ذکر شده آماده همکاری با دانشگاه مذاهب اسلامی هستیم.

دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی نیز طی سخنانی با قدردانی از حضور  ریاست و هیئت دانشگاه ادیان و مذاهب و اهتمام ایشان بر اجرای تفاهم‌نامه همکاری، تصریح کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی از ابتدای تأسیس اهداف عالیه و چشم‌انداز مهم و بزرگی برایش ترسیم شده بود که متأسفانه آن‌گونه که باید به آن نرسیده اما در یک سال اخیر با تیم جدید فعالیت‌های بسیار گسترده و مؤثری در راستای رساندن دانشگاه به آن چشم‌اندازی که نظام انتظار دارد، انجام شده است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین از پیشنهاد دکتر نواب مبنی بر تشکیل کمیته‌ای متشکل از دانشگاه مذاهب اسلامی، شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و دانشگاه ادیان و مذاهب در خصوص تدوین استراتژی مشخص و مشترک در ارتباط با مجموعه‌های تقریبی و فعالیت‌های مشترک استقبال کرد.

دکتر مختاری تأکید کرد: این همکاری‌ها می‌تواند در تقویت بنیه تقریبی کشور در سطوح مختلف مؤثر باشد و دو دانشگاه مذاهب اسلامی و ادیان و مذاهب در پیشگیری از نگاه‌ها و افکار افراطی و تکفیری و خشونت‌طلب مؤثر بوده و خواهند بود.

 در پایان این دیدار طرفین بر تشکیل کمیته چهار نفره به منظور پیگیری هر چه سریع‌تر اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه و تبدیل آن به موافقت‌نامه ای طی دو هفته آینده تأکید کردند.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا