جدیدترین اخبار :
  • در دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با نوری المالکی عنوان شد: مدل تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی نیاز عراق امروز پساداعش است/ حمایت از رشد و توسعه دانشگاه مذاهب اسلامی در عراق
  • دیدار دکتر علی آبادی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس ومدیران دانشگاههای استان ودانشجویان با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان
  • سردار نوریان: پلیس به دنبال حل مسائل اجتماعی به روش های علمی و آکادمیک است/ دکتر مختاری: آماده همکاری با نیروی انتظامی به ویژه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی هستیم
  • آیت الله العظمی بشیر نجفی: کار دانشگاه مذاهب اسلامی موجب همدلی و تالیف قلوب است/ دکتر مختاری: برای مبارزه با تکفیر و افراط گری راهی جز پیمودن مدل راه حل دانشگاه مذاهب اسلامی نداریم
  • دیدار مسئولین، اساتید و دانشجویان واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی با نماینده محترم ولی فقه در استان سیستان و بلوچستان

تاکید بر اجرایی شدن تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه ادیان و مذاهب قم در دیدار رؤسا و معاونین دو دانشگاه

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-04-19 | تعداد بازید :1076

هیئتی متشکل از حجت الاسلام و المسلمین نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب قم و معاونین با حضور در دانشگاه مذاهب اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و معاونین دیدار و راهکارهای اجرایی شدن تفاهم‌نامه اخیر ما بین دو دانشگاه را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی در ابتدای این دیدار معاونین دانشگاه ادیان و مذاهب قم ضمن ارائه گزارشی از  ظرفیت‌های  این دانشگاه و موضوعات مورد همکاری در قالب تفاهم‌نامه بر آمادگی خود در خصوص عملیاتی کردن مفاد این تفاهم‌نامه تأکید کردند. در ادامه معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی نیز با تشریح فعالیت‌های معاونت‌های خود در یک سال گذشته، موضوعات و محورهای همکاری را مطرح نمودند.

 در ادامه این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین نواب و حجت الاسلام و المسلمین دکتر مختاری این تفاهم‌نامه و نشست‌های مشترک را سرآغازی بر فعالیت‌ها و ارتباطات مشترک دانشگاهی و علمی دو دانشگاه دانستند و بر اجرایی شدن هرچه سریع‌تر مفاد این تفاهم‌نامه تأکید کردند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سخنانی با جمع‌بندی از نظرات مطرح شده با بیان اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی همخوان ترین دانشگاه با دانشگاه ادیان و مذاهب است گفت: با توجه به حضور جناب آقای دکتر مختاری به عنوان مدیری جهادی و فعال و خوش فکر در دانشگاه مذاهب اسلامی و باتوجه به مراودات و ارتباطات موجود، آینده‌ای پرکار و روشن مابین دو دانشگاه خواهیم داشت.

حجت الاسلام و المسلمین نواب تأکید کرد: در تمامی زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، همکاری‌های بین‌المللی، فرهنگی- دانشجویی، آموزش‌های کوتاه مدت و مجازی و تمامی مواردی که در تفاهم‌نامه ذکر شده آماده همکاری با دانشگاه مذاهب اسلامی هستیم.

دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی نیز طی سخنانی با قدردانی از حضور  ریاست و هیئت دانشگاه ادیان و مذاهب و اهتمام ایشان بر اجرای تفاهم‌نامه همکاری، تصریح کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی از ابتدای تأسیس اهداف عالیه و چشم‌انداز مهم و بزرگی برایش ترسیم شده بود که متأسفانه آن‌گونه که باید به آن نرسیده اما در یک سال اخیر با تیم جدید فعالیت‌های بسیار گسترده و مؤثری در راستای رساندن دانشگاه به آن چشم‌اندازی که نظام انتظار دارد، انجام شده است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین از پیشنهاد دکتر نواب مبنی بر تشکیل کمیته‌ای متشکل از دانشگاه مذاهب اسلامی، شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و دانشگاه ادیان و مذاهب در خصوص تدوین استراتژی مشخص و مشترک در ارتباط با مجموعه‌های تقریبی و فعالیت‌های مشترک استقبال کرد.

دکتر مختاری تأکید کرد: این همکاری‌ها می‌تواند در تقویت بنیه تقریبی کشور در سطوح مختلف مؤثر باشد و دو دانشگاه مذاهب اسلامی و ادیان و مذاهب در پیشگیری از نگاه‌ها و افکار افراطی و تکفیری و خشونت‌طلب مؤثر بوده و خواهند بود.

 در پایان این دیدار طرفین بر تشکیل کمیته چهار نفره به منظور پیگیری هر چه سریع‌تر اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه و تبدیل آن به موافقت‌نامه ای طی دو هفته آینده تأکید کردند.

 

جدیدترین اخبار
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا