جدیدترین اخبار :
  • اعلام نتایج پنجمین دوره انتخابات "شورای صنفی دانشجویان" دانشگاه مذاهب اسلامی در واحد خواهران
  • برگزاری جلسات نهج البلاغه وجزء خوانی قرآن کریم در شبهای ماه مبارک رمضان (خوابگاه واحد خواهران) دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس
  • اعلام نتایج هفتمین دوره انتخابات "شورای صنفی دانشجویان" دانشگاه مذاهب اسلامی در واحد مرکزی
  • برگزاری مراسم افطاری وحدت با حضور مسئولان استان سیستان و بلوچستان و معاونان دانشگاه
  • دیدار سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس با رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان هرمزگان98/2/29

پیام ریاست محترم دانشگاه مذاهب اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-07-02 | تعداد بازید :931

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون که دانشگاه مذاهب اسلامی سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته، به فضل الهی و با تلاش و مجاهدت همه همکاران توانسته موفقیت های ارزشمندی در عرصه های مختلف اجرایی و پشتیبانی، آموزشی و پژوهشی، فرهنگی و بین الملل کسب کند و به دستاوردهای ارزشمندی نایل گردد.

خوشبختانه در سال گذشته باهمت مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی و حمایت همه جانبه اساتید و دانشجویان محترم گام‌های با ارزشی در راه تقویت و توسعه دانشگاه برداشته شد که به‌عنوان مثال می توان به راه اندازی شعب جدید دانشگاه، ایجاد رشته‌های جدید با بهره مندی از صاحبان نظران در رشته های مختلفِ متناسب با مأموریت‌های دانشگاه، برگزاری موفقیت آمیز آزمون جذب طلاب شیعه و اهل سنت در سه مقطع، تعاملات گسترده با دانشگاه های مهم جهان اسلام، فراهم نمودن زمینه تأسیس دانشگاه مجازی و اقداماتی که در این زمینه انجام گرفته اشاره کرد.

درسال گذشته با حمایت هیئت محترم امنای دانشگاه و همه دست‌اندرکاران، اساتید و دانشجویان موفق به راه‌اندازی شعب جدید دانشگاه در استان‌های قم، گلستان و بوشهر شدیم که هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری تحصیلات خود را در این شعب آغاز خواهند کرد. موفقیت مهم دیگر جذب حداکثری دانشجو در مقاطع سه گانه است که به صورت چشمگیر و بی‌سابقه شاهد استقبال نسل جوان برای ادامه تحصیل در دانشگاه مذاهب اسلامی بودیم.

مسلماً نتیجه این فعالیت‎ها معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی در داخل و در خارج از کشور به عنوان نماد عینی، عملی و علمی تقریب مذاهب و همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب است و بدون تردید تحقق رسالت‌ها، مأموریت‌ها و اهداف این دانشگاه در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری بدون مساعدت و تشریک مساعی و همکاری جمعی و وجود ارتباطات همدلانه همه بخش‌های دانشگاه امکان‌پذیر نبوده و نخواهد بود.

امضاء تفاهم‌نامه‌های متعدد دانشگاهی با چندین کشور از جهان اسلام و سایر کشورها، گسترش ارتباطات و توسعه همکاری‌ها با مراکز آکادمیک و علمی نقش آفرین در داخل کشور و جهان اسلام و جذب حداکثری دانشجویان خارجی از چندین ملیت به‌ویژه در سال جدید شاهدی دیگر بر موفقیت های دانشگاه و تحققِ بخشی از اهداف و مأموریت‌های آن است.

امیدواریم با تلاش و مجاهدت بیش از پیش این دانشگاه در عداد دانشگاه‌های مهم و در زمره دانشگاه‌های تأثیرگذار جهان اسلام قرار گیرد و منشأ برکات و آثار زائدالوصفی علمی و تقریبی باشد و در ایجاد وحدت و انسجام و همگرایی میان آحاد مسلمین نقش کلیدی داشته باشد.

دانشجویان عزیز و ارجمند؛ ورودتان به این سنگر مقدس را تبریک گفته و موفقیت و سربلندی شما آیندگان کشور را از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نمایم. امیدوارم همه ما این توفیق را داشته باشیم که در سنگر علم، تحصیل دانش و معرفت، کسب تجربه و مهارت بتوانیم همواره از قطره‌قطره خون شهدا دفاع کنیم و حافظ پیام‌های الهی همه آن بزرگواران باشیم.

در پایان به روح ملکوتی امام عظیم الشان، شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم درود می فرستیم که به عشق مکتب و دلدادگی به عقیده و ایمان و نظام ارزشی برتر و والاتر قیام کردند و جان خود را تقدیم اسلام نمودند.

دکتر محمد حسین مختاری

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا