جدیدترین اخبار :
  • آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی فارابی یکشنبه ۷ بهمن ماه، تهران سالن اجلاس سران
  • فراخوان کنفراس جهانی "صلح و عدالت با تاکید بر اندیشه های امام خامنه ای" از سوی مجمع جهانی صلح اسلامی
  • انتصاب "جناب آقای عبدالوحید فیاضی" به عنوان معاون توسعه، پشتیبانی و مدیریت منابع دانشگاه مذاهب اسلامی
  • برگزاری دومین جلسه پنل علمی "وحدت رویه در پروپوزال نویسی" ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه
  • شماره 49 مجله علمی- ترویجی «مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی» منتشر شد
با حضور دکتر مختاری ریاست دانشگاه؛

پنجمین جلسه کمیته علمی همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ­ها و رساله ­ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی» با حضور نمایندگان دانشگاه های مهم کشور برگزار شد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-07-24 | تعداد بازید :451

پنجمین جلسه کمیته علمی  همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ­ها و رساله­ ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی» با حضور نمایندگان دانشگاه های مهم کشور به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

به گزارش معاونت پژوهشی، پنجمین جلسه کمیته علمی همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ­ها و رساله­ ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی» روز دوشنبه 23  مهرماه با حضور نمایندگان دانشگاه های  مهم کشور و نماینده کتابخانه ملی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر مختاری ریاست محترم دانشگاه، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» درخصوص تولید علم و دانش و با بیان این که دانشگاه مذاهب اسلامی پشتیبان آکادامیک پروژه تقریب در کشور می باشد، به آسیب ها و نقایص پایان نامه ها و رساله ها و آفات و زیان هایی که متوجه دانشگاه­ها است اشاره کرد.

لزوم حمایت و همکاری دانشگاه و مراکز علمی کشور در برگزاری همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ­ها و رساله­ ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی » 

وی افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن مشورت با بزرگان حوزه و دانشگاه، برگزاری همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ­ها و رساله­ ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی » را در دستور کار خود قرار دارد که امیدواریم هم به لحاظ متدولوژی و روش شناسی و هم به لحاظ محتوایی این همایش، خروجی مناسب و مفیدی برای جامعه علمی کشور داشته باشد.

دکتر مختاری خطاب به نمایندگان دانشگاه های حامی همایش، گفت: بدون همکاری دانشگاه­ ها این همایش موفق نخواهد بود و بار مسئولیت این مسئله مهم بر دوش همه است و اهل قلم و پیشکسوتان عرصه تحقیق و پژوهش باید این را مسئولیت خود بدانند، لذا از تمامی مراکز علمی و دانشگاه های حامی می خواهیم نسبت به تشریک مساعی و خصوصا ارائه مقاله در حد علمی – پژوهشی و  همچنین داوری مقالات،در برگزاری با شکوه این همایش به دانشگاه مذاهب اسلامی کمک نمایند.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: طبق صحبت ها  و دیدارهایی که داشتیم و تلاش می کنیم با قول هایی که داده اند جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی از سخنرانی این همایش باشند.

در ادامه این جلسه، نمایندگان دانشگاه ­های حامی همایش در رابطه با محتوا و محورهای همایش و نیز نحوه همکاری علمی، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

لازم به ذکر است اولین همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ­ها و رساله ­ها در حوزه علوم انسانی - اسلامی» توسط دانشگاه مذاهب اسلامی و با حمایت دانشگاه های مهم کشور، در تاریخ هفتم اسفند ماه 97 در سالن همایش کتابخانه ملی برگزار خواهد شد.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا