جدیدترین اخبار :
  • پیام ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی در پی حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان
  • در دیدار مسوولان دانشگاه مذاهب اسلامی با استاندار و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه عنوان شد؛ استقبال مسوولان و حمایت کامل از تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی د‌ر استان کرمانشاه
  • برگزاری دوره "کرسی فقه اباضی" در تهران و قم از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی/ 24 لغایت 30 بهمن ماه
  • برگزاری همایش طلیعه کوثر با حضور دکتر شریعتی مدیر کل اموربانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب وتقدیر از مسئول فرهنگی دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس
  • شرکت دانشجویان کانون تقریب مذاهب دانشگاه واحد بندرعباس در اردوی علمی معرفتی ،زیارتی مشهد مقدس (زیارت اولی ها)

​نشست "مطالعات اسلام شناسی در آفریقا" در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-11-08 | تعداد بازید :216

به گزارش روابط عمومی، نشست «مطالعات اسلام‌شناسی در آفریقا» قبل از ظهر امروز دوشنبه 8 بهمن ماه با حضور دکتر "مانیراج سوکداون"Dr.maniraj sukdaven دکتری رشته مطالعات دین و استاد برجسته دانشگاه پرتوریای آفریقای جنوبی، در سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

دکتر مانیراج سوکداون در این نشست به تاریخچه‌ای از ادیان ابتدایی آفریقایی و چگونگی ورود مسیحیت به آفریقا و واکنش های آفریقایی ها به دین جدید اشاره کرد و گفت: قبایل ما در آفریقا رسوم وسنتهایی دارند که خیلی قبل از اسلام و دیگر ادیان است.

وی ادامه داد: اگر ادیان ابتدایی را بررسی کنید، خواهید دید، عناصر اولیه دینی که در دیگر ادیان از جمله اسلام است، در مسیحیت نیز هست.ادیان ابتدایی باورها و اعتقاداتی بودند که با فضا و محیط کوچک و قبایل شکل گرفته بود و با آمدن دنیای جدید و بزرگتر، تمدن شهرها و تکنولوژی آنها پاسخگوی نیازهای جدید نبودند.

استاد برجسته دانشگاه پرتوریای آفریقای جنوبی تصریح کرد: وقتی کتاب مقدس و اناجیل و باورهای مسیحیت وارد آفریقا شدند، آفریقایی ها پایبند به دین بومی و رسوم خود بودند؛ اما وقتی اسلام وارد آفریقا شد مخصوصا از شمال آفریقا، این کشور بسان خانه‌ای برای اسلام شد، زیرا بسیاری از سنتها و رسوم آن مطابق باورهای آفریقایی بود.

سوکداون اظهار داشت:در آفریقا تنوع دینی و مذهبی بسیار بالایی داریم و عناصر مشترکی بین ادیان ابتدایی و ادیان ابراهیمی از جمله اسلام و مسیحیت وجود دارد.

همچنین در ابتدای این نشست نیز دکتر یحیی جهانگیری مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه ضمن خوشامدگویی به میهمانان برگزاری این نشست ها با حضور اساتید برجسته از دانشگاه های مهم را از جمله برنامه های دانشگاه مذاهب اسلامی در دوره جدید برشمرد و برتداوم این نشست های علمی تاکید کرد.

در ادامه تعدادی از دانشجویان بین المللی دانشگاه سوالات خود را در محورها و موضوعات ارائه شده مطرح کردند و دکتر دکتر مانیراج سوکداون استاد برجسته دانشگاه پرتوریای آفریقای جنوبی پاسخ گفت.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا