جدیدترین اخبار :
  • در پیش‌نشست دومین همایش آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها در دانشگاه شیراز مطرح شد؛ «ضرورت تحول در علوم انسانی در گام دوم انقلاب»
  • در نشستی علمی از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی در ایرانداک بررسی شد؛ لزوم تدوین برنامه درسی برای اخلاق پژوهش در راستای اثر بخشی پایان نامه ها و رساله ها
  • دیدار سرپرست واحد زاهدان به همراه استاد مولوی سلامی با آقای کردستانی مدیر کل محترم صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان
  • حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه: دانشگاه مذاهب اسلامی در تحقق نوسازی و نوگرایی جریان تقریب می تواند بسیار موثر و نقش آفرین باشد/ دکتر مختاری: دانشگاه مذاهب اسلامی بازوی بسیار قوی و محکمی برای مجموعه و جریان تقریب است
  • نتایج مسابقات تنیس روی میز و دارت دانشجویان دختر در المپیاد ورزشی درون دانشگاهی

در دیدار روسای دانشگاه مذاهب اسلامی ایران و دانشگاه المعارف لبنان عنوان شد: وجود دانشگاه مذاهب اسلامی در لبنان کمکی به همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب مختلف

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-02-08 | تعداد بازید :1150

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ادامه دیدارهای خود در جریان سفر به کشور لبنان با دکتر علاءالدین؛ رئیس دانشگاه المعارف بیروت دیدار و در خصوص همکاری های مشترک و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار که معاونین و رئیس دانشکده ادیان و مطالعات اسلامی این دانشگاه نیز حضور داشت دکتر مختاری ضمن معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران، این دانشگاه را یک دانشگاه ممتاز و ویژه با کارکردهای تقریبی توصیف کرد که شیعه و سنی در آن هم تحصیل و هم تدریس می کنند و زندگی مسالمت آمیز در کنار همدیگر را تجربه می کنند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تاکید کرد:ما معتقدیم چالش های امروز راهکارهای دینی دارد و می توان با تقریب و بهره مندی از روش های آکادمیک به این راهکار رسید.

 در ادامه دکتر مختاری گزارشی از فعالیت های دانشگاه اهداف و رسالت های آن ارائه کرد.

همچنین دکتر علاالدین رئیس دانشگاه علوم و معارف لبنان فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران را بسیار تحسین برانگیز خواند و گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی شاهد علمی و عملی بر همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب در ایران است.

وی جامعه لبنان را جامعه ای دارای تنوع مذهبی و همزیستی مسالمت آمیز عنوان کرد و وجود دانشگاه مذاهب اسلامی در لبنان را کمکی به این همزیستی دانست.

در این دیدار در خصوص همکاری در برگزاری دوره های زبان آموزی فارسی برای دانشجویان لبنانی  توسط دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران و زبان عربی در دانشگاه معارف اسلامی لبنان، برگزاری نشست ها و مجلات مشترک علمی، تبادل استاد و دانشجو و... توافق حاصل شد.

در پایان این دیدار رئیس دانشگاه معارف اسلامی از حضور دکتر مختاری و فعالیت‌های تقریبی ایشان تقدیر به عمل آورد.

جدیدترین اخبار
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا