جدیدترین اخبار :
  • با شرکت 1100 داوطلب؛ آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی(ویژه طلاب شیعه و اهل سنت) 31 خرداد در 8 استان برگزار می شود
  • امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و چند مرکز علمی و دانشگاهی هند
  • دکتر مختاری در کنفرانس بین المللی "بزرگداشت تنوع در جهان اسلام"در دهلی: "دگر پذیری" ضرورت امروز برای رسیدن به وحدت و همدلی/ دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران نمونه عینی، علمی و عملی دگر پذیری تنوع در باورها و مذاهب است
  • نشست علمی «تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب با تاکید بر اندیشه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)»/ 29 خردادماه برگزار می شود
  • آغاز امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 واحد زاهدان

در دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با نوری المالکی عنوان شد: مدل تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی نیاز عراق امروز پساداعش است/ حمایت از رشد و توسعه دانشگاه مذاهب اسلامی در عراق

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-02-29 | تعداد بازید :398

"نوری المالکی" معاون اول رئیس‌ جمهور فعلی و نخست وزیر اسبق عراق در دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، ضمن تقدیر از فعالیت های تقریبی جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه مذاهب اسلامی را دانشگاه مهمی برشمرد و تأکید کرد: این دانشگاه می‌تواند الگوی موثری برای تقریب باشد.

دانشگاه مذاهب اسلامی می‌تواند الگوی موثری برای تقریب باشد/ حمایت از رشد و توسعه دانشگاه مذاهب اسلامی در عراق

به گزارش روابط عمومی، دکتر مختاری رییس دانشگاه مذاهب اسلامی و هئیت همراه در ادامه سفر به کشور عراق و دیدار با علما و شخصیت های برجسته این کشور با "نوری المالکی" معاون اول رئیس‌ جمهور فعلی عراق و نخست وزیر اسبق و دبیرکل حزب الدعوه عراق دیدار و گفت وگو کردند.

نوری مالکی در ابتدای این دیدار سلام خود را خدمت مقام معظم رهبری رهبر معظم رهبری و آیت الله تسخیری و آیت الله اراکی ابلاغ کرد و ضمن تقدیر از فعالیت های تقریبی جمهوری اسلامی ایران دانشگاه مذاهب اسلامی را دانشگاه مهمی برشمرد و تأکید کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی می‌تواند الگوی موثری برای تقریب باشد.

وی اعلام کرد که از همه ظرفیت ها برای رشد و توسعه دانشگاه مذاهب اسلامی در عراق حمایت خواهند کرد.

معاون اول رئیس‌ جمهور عراق همچنین یادآور شد: باتوجه به فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی قول مساعد داد که این دانشگاه در عراق جز دانشگاههای معتبر قلمداد گردد.

دکتر مختاری:
امروزه کادر تقریبی جهان اسلام در دانشگاه مذاهب اسلامی تربیت می شود/ مدل تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی نیاز عراق امروز پساداعش است

دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به سابقه و جایگاه این دانشگاه در قاموس تقریبی جهان اسلام اشاره کرد و گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی دانشگاهی متمایز و ویژه در گسترش تقریب و تربیت نیروهای تقریبی برای جهان اسلام.

وی تاکید کرد که امروزه کادر تقریبی جهان اسلام در دانشگاه مذاهب اسلامی تربیت می شود.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی به استقبال بی نظیر کشورهای مختلف برای تاسیس شعب این دانشگاه، بیان داشت: این استقبال نشانه از آکادمیک و تقریبی بودن دانشگاه مذاهب اسلامی دارد.

دکتر مختاری در ادامه به ظرفیت های موجود بین دو کشور ایران و عراق اشاره کرد که دانشگاه مذاهب اسلامی می تواند در دوره پس از داعش نقش جدی داشته باشد و در واقع مدل تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی نیاز عراق امروز پساداعش است.

همچنین دکتر جهانگیری مدیرکل دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه نیز گزارشی از فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه مذاهب اسلامی و همکاری های بین المللی دانشگاه در چهار قاره دنیا ارائه داد.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا