جدیدترین اخبار :
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰
  • مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • سخنرانی دکتر زرین پور در نشست علمی - فرهنگی با موضوع «در مسیر تقریب» در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اطلاعیه ثبت نام آزمون جامع نیمسال اول 1401-1400
  • فراخوان‌های ارسال آثار پژوهشی منتشر شده جهت انتخاب پژوهشگران برگزیدۀ سال 1400 از میان اعضای هیأت علمی، دانشجویان بین‌الملل، دانشجویان داخلی و کارکنان

انتشار نخستین شماره دو فصلنامه "تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب" از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-06-06 | تعداد بازید :1973

نخستین شماره دو فصلنامه "تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب" زیر نظر معاونت پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

خانم دکتر ندا ملکی؛ معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با اعلام خبر انتشار نخستین شماره دو فصلنامه " #تمدننویناسلامی در آیینه تقریب" از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی، بیان داشت: این مجله در چارچوب اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مطالب و مقالاتی از اساتید و صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه در موضوعات مرتبط با تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب منتشر گردید.

وی افزود: "دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب" دانشگاه مذاهب اسلامی با اهداف نظریه پردازی در حوزه تمدن اسلامی با رویکرد تقریبی، بررسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی، ارائه مبانی نظری، ساختاری و کارکردی تمدن نوین اسلامی، بررسی نقش و جایگاه تقریب مذاهب اسلامی در ایجاد تمدن اسلامی و همچنین بررسی آسیب‌های ناشی از عدم تقریب مذاهب اسلامی و ارائه راهکارهای برون رفت از آن منتشر می‌گردد.

دکتر ملکی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای توسعه تمدن اسلامی نظریه جدید تمدن نوین اسلامی را مطرح نمودند که یکی از راهکارهای بنیادین و اساسی در دانشگاه‌ها برای تحقق این مهم، انجام تحقیق و پژوهش، چاپ و انتشار مقالات علمی در این خصوص است.

معاون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: امیدواریم فرهیختگان، اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه، محققان و دانشجویان ارجمند دست به قلم شوند و مقالات وزین و فاخر خود را برای این فصلنامه ارسال نمایند تا پس از طی فرایند بررسی و داوری به چاپ برسد.

شایان ذکر است"دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب" به صاحب امتیازی "آیت الله محسن اراکی"، مدیر مسئولی و سردبیری "دکتر محمد حسین مختاری" و قائم مقام سردبیر، دکتر ندا ملکی از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر می‌گرددد.

علاقه مندان می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه این مجله به نشانی http://tamadonnovin.mazaheb.ac.ir مقالات خود را ارسال نمایند.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا