جدیدترین اخبار :
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰
  • مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • سخنرانی دکتر زرین پور در نشست علمی - فرهنگی با موضوع «در مسیر تقریب» در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اطلاعیه ثبت نام آزمون جامع نیمسال اول 1401-1400
  • فراخوان‌های ارسال آثار پژوهشی منتشر شده جهت انتخاب پژوهشگران برگزیدۀ سال 1400 از میان اعضای هیأت علمی، دانشجویان بین‌الملل، دانشجویان داخلی و کارکنان

حضور هیئتی از روسا و اساتید دانشگاه‌های لبنان در دانشگاه مذاهب اسلامی و دیدار با مسئولان دانشگاه

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-06-13 | تعداد بازید :2042

سه شنبه ۱۲ شهریورماه هیئتی از روسا و اساتید دانشگاه‌های لبنان ضمن حضور در دانشگاه مذاهب اسلامی در نشستی با مسوولان دانشگاه شرکت کردند.

در این نشست دکتر فیاضی معاون توسعه مدیریت و منابع و دکتر جهانگیری مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی و تعدادی از روسا و اساتید دانشگاه های لبنان به سخنرانی پرداختند.

دکتر جهانگیری مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان هیئت لبنانی به معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی پرداخت و گفت: مقالات زیادی در دانشگاه مذاهب اسلامی ارائه شده که می توانید از آنها استفاده کنید.

وی افزود: لبنان و ایران تنوع مذهبی زیادی دارند و اهل سنت در ایران خیلی عزیز هستند. رهبر انقلاب اسلامی فرقی بین طلاب شیعی و سنی قرار نمی دهند و فرمودند که باید شهریه ی مساوی به آنها پرداخت شود.

دکتر جهانگیری با بیان این که داعش نابود شده ولی فکر داعشی هنوز هست و باید از طریق علمی آن را محو کنیم، گفت: ما اعتقاد داریم که همه جهان از مذهب و دین واحدی تشکیل شده است. ما برای همکاری با دانشگاههای لبنان آماده هستیم.

در ادامه دکتر نبی زاده مسئول هیئت لبنانی نیز ضمن خیر مقدم به حضار و درود به شهدای مقاومت و تبریک پیروزی مقاومت در برابر صهیونیستها گفت:دانشگاه مذاهب اسلامی بطور مستقیم با رهبر انقلاب اسلامی مرتبط است.

وی دانشگاههای لبنان را معرفی کرد و افزود: این هیئت از طرف دانشگاههای سطح بالا در لبنان هستند و از این طریق با جمهوری اسلامی ارتباط برقرار می کنند و امیدواریم تبادل علمی بعد از این جلسه برقرار شود.

دکتر یحیی فرحان رئیس هیئت لبنانی نیز در این نشست ضمن تشکر از پیگیری جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از ملتهای آزاده جهان، گفت: هیئت حاضر از همه منطق لبنان از شمال تا جنوب تشریف و از دانشگاههای مختلف از جمله اجتماعی-تعلیمی-تربیتی-اقتصادی و...هستند.

دکتر فیاضی معاون دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در سخنانی خیر مقدم به حاضرین از طرف همکاران و ریاست محترم دانشگاه دکتر مختاری و تبریک پیروزی اخیر مقاومت حزب الله لبنان، اظهار داشت: چندین بار هست که شاهد این پیروزی  هستیم که از انقلاب اسلامی الهام گرفته است.

وی افزود: انقلاب اسلامی وحدت بخش بوده و نماد این وحدت تشکیل دانشگاه مذاهب اسلامی است. همه ادیان و مذاهب ریشه در یک امر دارند و باید برای ارتقاء سطح دانش و معرفت بشری اقدام کنند.

دکتر فیاضی گفت: بهترین راه برای نجات بشر روشنگری و آگاهی بخشی است و دانشگاه ما و شما به چنین رویکردی روی آورده اند.اگر این کار را بکنیم توانسته ایم به صلح و آرامش در جهان کمک کنیم.

وی تاکید کرد: لبنان بهترین دوست و یار و یاور ماست و امیدواریم همواره برای تولید روشنگری و علم و دانش همت داشته باشیم.

در ادامه این نشست حضار سوالات خود را از دکتر جهانگیری و دکتر فیاضی مطرح کردند.

 در پایان مراسم رئیس هیئت لبنانی از دکتر فیاضی و دکتر جهانگیری با اهداء لوح و نماد مقاومت تقدیر کردند..دکتر جهانگیری و دکتر فیاضی نیز متقابلا با اهداء لوح نماد دانشگاه مذاهب اسلامی از رئیس و چند تن از اساتید این دانشگاهها تقدیر بعمل آوردند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا