جدیدترین اخبار :
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰
  • مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • سخنرانی دکتر زرین پور در نشست علمی - فرهنگی با موضوع «در مسیر تقریب» در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اطلاعیه ثبت نام آزمون جامع نیمسال اول 1401-1400
  • فراخوان‌های ارسال آثار پژوهشی منتشر شده جهت انتخاب پژوهشگران برگزیدۀ سال 1400 از میان اعضای هیأت علمی، دانشجویان بین‌الملل، دانشجویان داخلی و کارکنان

با سخنرانی دکتر مختاری؛ کنفرانس "سید الشهدا امام حسین علیه السلام" در شهر لاهور با حضور علمای برجسته و روسای مدارس دینی مذاهب مختلف برگزار شد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-06-23 | تعداد بازید :1599
امروز همه علمای اسلامی وظیفه داریم که از وحدت بگوییم
 
در کنفرانس "سید الشهدا امام حسین علیه السلام" که توسط وزارت اوقاف و امور مذهبی شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب بزرگترین ایالت پاکستان در محل این وزارتخانه برگزار شد، علمای مختلف مذاهب دیوبندی، بریلوی، صوفی، اهل حدیث و جعفری شرکت داشتند.
 
در این مراسم وزیر اوقاف و امور مذهبی ایالت پنجاب دکتر سید سعیدالحسن صاحب زاده به جایگاه امام حسین علیه السلام در سنت نبوی اشاره و اشعاری در وصف جایگاه و شان امام حسین قرائت کرد.

 همچنین علمای بزرگ مذاهب مختلف هم درباره جایگاه امام حسین علیه السلام به ایراد سخنرانی و شعرخوانی پرداختند.
 
دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در این کنفرانس ضمن اشاره به جایگاه والای امام حسین علیه السلام در نزد پیامبر اسلام و این که همه مذاهب اسلامی به ایشان احترام می‌گذارند، افزود: امروزه همه ما علما باید به این پاسخ بدهیم که چرا فرزند پیامبر پس از نیم قرن از رحلت ایشان به بدترین شکل به شهادت رسید.
 
وی بیان داشت: امروز تفرقه ای که توسط دشمنان در میان مسلمانان ایجاد می گردد، موجب نگرانی است و دل پیامبر اسلام را آزرده می‌نماید، لذا امروز همه علمای اسلامی وظیفه داریم که از وحدت بگوییم.
 
دکتر مختاری ادامه داد: به قطع ما در بسیاری از موارد اشتراکات فراوانی داریم و باید برآنها تاکید کنیم اما چرا دشمن در بین ما به اختلافات دامن می‌ زند و فرقه فرقه می‌کنند در حالیکه همه ما مسلمانیم و باید با پرچم اسلام جلو برویم.
 
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به تاسیس این دانشگاه در ایران به عنوان یکی از ابتکارات رهبر معظم انقلاب اسلامی و نشانه نبوغ و تدبیر ایشان در موضوع وحدت و تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد.
 
وی اعلام آمادگی کرد که علمای مذاهب می‌توانند در دوره‌های کوتاه مدت دانشگاه شرکت کنند و فارغ التحصیلان خود را برای تکمیل تحصیلات به این دانشگاه بفرستند.
 
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا