جدیدترین اخبار :
  • دیدار حضرت حجت الاسلام دکتر طاهری معاون محترم امام جمعه معزز زاهدان از واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • نماینده محترم مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری: تمامی ارگان ها و مدیران استان های شمالی باید در راستای اهداف ارزشمند دانشگاه مذاهب اسلامی کمک کنند
  • دکتر مختاری در معارفه مدیران گروه های آموزشی دانشگاه: ان شاءالله فصل جدیدی در تحول برنامه های آموزشی و محتوایی دانشگاه را شاهد باشیم/ضرورت تغییر و تحول سرفصل‌های درسی دانشگاه مذاهب اسلامی
  • نشست "تحلیل قیام امام حسین علیه السلام" با حضور رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت استان هرمزگان برگزار شد
  • انتصاب مدیران جدید گروه‎های آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی برای مدت 2 سال با حکم ریاست دانشگاه

دکتر مختاری در آئین آغاز سال تحصیلی جدید شعبه قم دانشگاه: استقبال و اقبال بالای دانشجویان، نشان از اعتماد خانواده‌ها به دانشگاه مذاهب اسلامی است

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-07-07 | تعداد بازید :357

آئین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه قم امروز شنبه ۶ مهر با حضور شخصیت‌های حوزه و دانشگاه و سخنرانی آیت الله دکتر مختاری ریاست دانشگاه،معاونین، برخی از اساتید حوزه و دانشگاه در این واحد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به طلاب و دانشجویان به ویژه دانش‌پژوهان جدید برای تمامی دانشجویان آرزوی موفقیت نمود.

دکتر مختاری در ادامه با اشاره به تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و تدبیر ایشان در موضوع وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، گفت: این دانشگاه به عنوان نماد عملی، علمی و عینی تقریب در یک فضای آکادمیک و نشان صدق ادعای جمهوری اسلامی ایران در زمینه وحدت امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی یک دانشگاه حاکمیتی و منسوب به نظام اسلامی است گفت: افزایش جذب دانشجو و استقبال و اقبال داوطلبان آزمون سراسری برای تحصیل در این دانشگاه نشان از اعتماد خانواده‌ها به دانشگاه مذاهب اسلامی است.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین با اشاره به ضرورت تاسیس شعبه این دانشگاه در قم نیز، گفت: تقریب صرفا محدود به مناطق مرزی و برخی استان ها نیست و اتفاقا نیاز بود که از نظرات مراجع عظام تقلید و علمای بزرگوار در این زمینه بیش از پیش بهره مند شویم لذا با حمایت هئیت امنای دانشگاه شعبه ای نیز در شهر مقدس قم راه اندازی کردیم.

دکتر مختاری با اشاره به ضرورت ورود طلاب و دانشجویان به مسائل روز، تاکید کرد: امروز ما باید وارد مباحث و شبهات و سوالات جدید به ویژه برای پاسخگویی به نسل جوان شویم و مسیر علم و پژوهش را به این سمت و سوق دهیم.

وی خاطر نشان کرد: با اخذ مجوز آزمون جذب اختصاصی طلاب در دانشگاه مذاهب اسلامی در دو سال اخیر شاهد حضور و استقبال طلاب نیز برای تحصیل در این دانشگاه هستیم. ما معتقدیم تقریب نیاز به کادرسازی و نیاز به استاد و مربی و... دارد و تنها محدود به مناطق مرزی نیست. افراط در میان همه مذاهب است و باید برای مقابله با آن از طریق همین مراکز علمی تقریبی باید کار کرد.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی بیان داشت: امروز وظیفه ما این است با ایجاد وحدت قدم هایی برداریم آنچه سیره اهل بیت است. در دیدارهایی که با مراجع و علمای بزرگوار داشتیم، تاکید داشتند کار در عرصه تقریب جهاد است.

وی افزود: امروز با خشونت و افراط و اختلاف کار پیش نمی‌رود و اگر قرار است سیره و راه اهل بیت را نشان دهیم راهی جز عمل به همین راه و سیره عملی و رفتاری اهل بیت علیهم السلام نیست و ما باید در این زمینه پیشگام باشیم.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا