جدیدترین اخبار :
  • وبینار بزرگداشت ابعاد شخصیتی، سیره آموزشی و تربیتی حکیم مجاهد مرحوم آیت الله مصباح یزدی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد
  • تجلیل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان از دکتر زرین پور سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و مجموعه همکاران، بابت اجرای برنامه های بزرگداشت هفته وحدت
  • برگزاری دومین جلسه مجمع دبیران کانونها و تشکل های دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بندرعباس
  • کارگاه دانش افزایی روشها و فنون تدریس اثر بخش در محیط الکترونیکی؛ ویژه اعضای هیأت علمی و استادان مدعو دانشگاه مذاهب اسلامی
  • نشست معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با اعضای محترم هیأت علمی

دکتر مختاری در معارفه مدیران گروه های آموزشی دانشگاه: ان شاءالله فصل جدیدی در تحول برنامه های آموزشی و محتوایی دانشگاه را شاهد باشیم/ضرورت تغییر و تحول سرفصل‌های درسی دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-07-22 | تعداد بازید :1524

دکتر مختاری در معارفه مدیران گروه های آموزشی دانشگاه:
استقبال و علاقه خانواده ها به تحصیل فرزندانشان در این دانشگاه مسئولیت ما را دو چندان می کند
برای تقویت و ارتقاء بخش آموزش به عنوان پیشانی دانشگاه همه باید تلاش و کمک کنیم

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، دکتر محمدحسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی طی احکامی جداگانه مدیران گروه‎های آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی، را به مدت دو سال منصوب کرد.

در ابتدای این جلسه دکتر مختاری ضمن آرزوی موفقیت برای مدیران جدید گروه های آموزشی و تقدیر از زحمات مدیران سابق خاطرنشان کرد: ان شاءالله با تلاش ها و زحمات مدیران جدید، فصل جدیدی در تحول برنامه های آموزشی و محتوایی دانشگاه را شاهد باشیم و مدیریت گروه ها در آینده نزدیک تبدیل به مدیریت مدیریت دانشکده ها شود.

وی بیان داشت: امیدواریم با تلاش مجموعه اساتید، اعضای هیات علمی و مدیران گروه های آموزشی سرفصل های درسی دانشگاه تغییر کند و تمهیداتی اندیشیده شود که در آینده دانشجو بتواند پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار شود لذا نمی شود با سرفصل های بیست سال پیش کار کرد و باید این تحول توسط مدیران محترم گروه ها ایجاد شود.

ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین برگزاری نشست های علمی و دریافت نظرات و پیشنهادات از دانشجویان و اساتید در برگزاری این نشست ها برای جبران خلاء ها و ضعف های آموزشی و محتوایی با دعوت از اساتید برجسته در رشته های مختلف را از دیگر اولویت های کاری مدیران گروه ها برشمرد.

دکتر مختاری تاکید کرد: گروه های آموزشی ما در تمامی رشته ها همچون فقه شافعی و حنفی و امامیه و سایر رشته ها باید حرف اول را در میان گروه های آموزشی دانشگاه ها بزنند و مدیران گروه ها تنها برای واحد مرکزی نیستند و باید شعب را نیز تحت اشراف داشته باشند. همچنین مدیران گروه ها بایستی از لحاظ علمی سطح اساتید مدعو را بررسی نمایند و از دانشجویان نظر سنجی کنند و کمک بگیرند.

وی با اشاره به این که امسال علیرغم اینکه تبلیغاتی در زمینه جذب دانشجویان داشتیم این همه استقبال صورت گرفته است، گفت: این استقبال و علاقه، مسئولیت ما را دو چندان می کند و این یک افتخار برای مجموعه دانشگاه است که دانشگاه مورد اعتماد خانواده هاست.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان این که باید برای تقویت و ارتقاء بخش آموزش به عنوان پیشانی دانشگاه همه دست به دست هم دهیم، بر تقویت و ارتقاء سطح پایان نامه های دانشجویی با همکاری اساتید و اعضای هیئت علمی و مدیران گروه ها تاکید کرد و گفت: مدیران گروه ها باید دانشجویان را به سمت موضوعات جدید و متناسب با نیازهای روز سوق دهند و برای این منظور جلسات موضوع شناسی و موضوع یابی را با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی برگزار نمایند.

در ادامه این نشست مدیران جدید گروه های آموزشی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان دکتر صابری معاون آموزشی دانشگاه نیز بر پیگیری مطالبات ریاست محترم دانشگاه در خصوص مسائل آموزشی و گروههای آموزشی تاکید کرد.

براین اساس طی جلسه ای با حضور ریاست محترم و معاونین دانشگاه احکام آقایان "دکتر مهدی رهبر" به عنوان «مدیرگروه فقه و حقوق اسلامی»، "دکتر محمود ویسی" به عنوان «مدیر گروه فقه و حقوق شافعی»، "دکتر محمداسحاق مدنی" به عنوان «مدیرگروه فقه و حقوق حنفی»،"دکتر عبداله فرهی" به عنوان «مدیرگروه فلسفه،تاریخ و ادیان» و «خانم دکتر عاطفه زرسازان" به عنوان «مدیرگروه علوم قرآن و حدیث و ادبیات عربی» اعطا گردید.


همچنین در این جلسه از خدمات و زحمات آقای دکتر شاکری؛ مدیر سابق گروه فلسفه، تاریخ و ادیان و آقای دکتر مجید قربانعلی دولابی مدیرسابق گروه فقه و حقوق اسلامی تقدیر به عمل آمد.

گزارش تصویری "اعطای احکام مدیران جدید گروه‎های آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی"

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا