جدیدترین اخبار :
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰
  • مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • سخنرانی دکتر زرین پور در نشست علمی - فرهنگی با موضوع «در مسیر تقریب» در دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اطلاعیه ثبت نام آزمون جامع نیمسال اول 1401-1400
  • فراخوان‌های ارسال آثار پژوهشی منتشر شده جهت انتخاب پژوهشگران برگزیدۀ سال 1400 از میان اعضای هیأت علمی، دانشجویان بین‌الملل، دانشجویان داخلی و کارکنان

دکتر مختاري در همايش گفتمان وحدت در سنندج: علما و روحانيون نقش واقعي خود در راستاي تحقق تمدن نوين اسلامي اجرا كنند

دانشگاه | تاریخ خبر : 1396-12-10 | تعداد بازید :2527
به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مختاري پيش از ظهر امروز چهارشنبه 9 اسفندماه در همايش علمي تخصصي نقش علما و روحانيون در وحدت امت اسلامي در سنندج اظهار كرد: امروز اسلام از هر سويي مورد هجمه است و در روزگاری زندگي مي كنيم كه به عينه مظلوميت اسلام را درك مي كنيم.

وي افزود: هم از سوي دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمانان و هم از سوي گروهك هاي ناآگاه كه برداشت غلط از آموزه هاي اسلامي دارند شاهد هجمه هايي عليه اسلام و مسلمين هستيم.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي گفت: دشمنان همواره به دنبال بيگانه كردن مسلمانان از اسلام راستين بوده اند و در اين مسير از گروهك هاي انحرافي در كشورهاي اسلامي حمايت كرده اند تا برنامه هاي آنان را در اين مناطق اجرايي كنند.

تفاسير نابخردانه از سوي گروه هاي انحرافي براي خدشه دار كردن مسير اسلام راستين

دکتر مختاري با بیان این که دين مختص به يك زمان يا قشر خاصي نيست، گفت: متاسفانه امروز شاهد تفاسير نابخردانه از سوي اين گروه هاي انحرافي براي خدشه دار كردن مسير اسلام راستين هستیم.

وي خاطرنشان كرد: علمای اسلام بايد با روشنگري هاي خويش و تفسير درست از آموزه هاي ديني راه را براي آشنايي هرچه بيشتر نسل جوان با اسلام راستين فراهم كنند.

استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه تصريح كرد: نقش علما و روحانيون براي پيشرفت همه جانبه امت اسلامي و تمدن سازي نوين اسلامي بسيار ويژه بوده و اين مهم با روابط همدلانه بين علماي اسلامي و ارتباط گسترده آنان فراهم خواهد شد.

 در دنياي اسلام، حافظ قرآن بسيار داريم اما محافظ حقيقي قرآن كم هست

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي در بخشي ديگر از سخنان خود اظهار كرد: مهر ورزي و روابط صميمانه بين مسلمانان از تأكيدات دين اسلام است و در مقابل اين امر نيز ايستادگي و مقاومت در برابر دشمنان از تأكيدات است.
 

دکتر مختاري افزود: متاسفانه امروز به جاي عمل به آموزه هاي الهي شاهد بيعت برخي مسلمانان با كفار و دشمنان مسلمين هستيم.
 
راز موفقيت پيامبر مکرم اسلام(ص) در همه گير كردن اسلام؛ خلق عظيم، مهرباني و دلسوزي بوده است

وي بیان داشت: هر روز بر تعداد حافظان قرآن افزوده مي شود اما در كنار اين مهم توجهي به ازدياد محافظان قرآن نمي شود و در اين مسير بايد علما و روحانيون نقش آفريني كنند.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي در پایان تاکید کرد: راز موفقيت پيامبر مکرم اسلام(ص) در همه گير كردن اسلام، خلق عظيم، مهرباني و دلسوزي بوده است و ما بايد تلاش كنيم اين دو صفت را در خود تقويت كنيم تا بتوانيم آموزه هاي اسلامي را محافظت و نشر دهيم.
 
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا