جدیدترین اخبار :
  • تجلیل سرپرست محترم واحد زاهدان از اعضای کمیته اجرایی اولین همایش ملی امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی
  • فراخوان انتخاب هیئت علمی، کارمند و دانشجویان پژوهشگر برگزیده داخلی و خارجی دانشگاه مذاهب اسلامی در سال 99
  • برگزاری اولین همایش ملی ((امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی)) به همت واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • تمدید ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و معرفی شدگان با سوابق تحصیلی سال 1399دانشگاه مذاهب اسلامی
  • مسابقه بزرگ کتابخوانی مجازی ویژه دانشجویان و طلاب سراسر کشور برگزار می شود
مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی منصوب شد؛

دکتر مختاری در "معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی": دانشجوی بسیجی با نگاه تقریبی در این دانشگاه تربیت می‎شود/ انتقال دانش با تفکر بسیجی وحدت‌آفرین است

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-08-29 | تعداد بازید :2191

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: انتقال دانش‌ها و مهارت‌ها همراه با تفکر بسیجی می‌تواند اجرا کننده منویات مقام معظم رهبری شود تا بین دانشجویان و اساتید از مذاهب مختلف وحدت و یکپارچگی خاصی ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی، مراسم معارفه "مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی" صبح امروز چهارشنبه 29 آبانماه با حضور دکتر مختاری؛ ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی، دکتر جلیل دارا رئیس بسیج اساتید دانشگاه های تهران بزرگ، دکتر مومنی ها معاونت بین الملل بسیج مستضعفین، معاونین فرهنگی دانشجویی، پژوهشی و مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و جمعی از اساتید در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم «دکتر حامد رستمی نجف آبادی» از سوی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه های کشور و به پیشنهاد مسئول بسیج اساتید تهران بزرگ و با موافقت ریاست محترم دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان «مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی» معرفی گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر محمد حسین مختاری رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در سخنانی با ابراز خرسندی از راه اندازی بسیج اساتید این دانشگاه برای اولین بار گفت: اساتید با تقکر بسیجی نقش غیرقابل انکاری در آگاهی بخشی و پویایی جامعه دانشگاهی دارند و شاید خلائی که در دانشگاه احساس می شد، نبود بسیج اساتید بود.

وی افزود: همان طور که دانشجو و استاد دانشگاه در ترویج تقریب موثر هستند، مجموعه بسیج نیز می‌تواند منشاء خیر و برکات بالایی در مجموعه دانشگاه شود و تفکر و اندیشه بسیجی می تواند یک جامعه را به سمت پویایی، بالندگی و  حرکت سوق دهد و تحول آفرین باشد.

دکتر مختاری با بیان این که بعد از انقلاب اسلامی تحصیل علم جهت دار شد، گفت: تفکر بسیجی می تواند در انتقال دانش ها و مهارت ها برای جامعه انقلابی ما موثر و نقش آفرین باشد و اساتید این دانشگاه واجد این شرایط هستند و از آنجا که تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی حاصل رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب است لذا یکپارچه در خدمت نظام و در تامین امنیت کشور مفید و نقش آفرین است و فارغ التحصیلان آن نیز با روحیه و تربیت تقریبی اثرگذار هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی در هفت استان شعبه دارد، تصریح کرد: اساتید دانشگاه با روحیه انقلابی و جهادی فعالیت می کنند، این موضوع سبب افزایش قطب علمی و بسیجی در بین دانشگاه‌های کشور می‌شود.

دکتر مختاری خاطرنشان کرد: این دانشگاه با حضور پیروان مذاهب مختلف اسلامی با سایر دانشگاه ها تفاوت دارد و این بعد، دانشگاه را حساستر می کند. لذا امروز بسیجی با نگاه تقریبی را این دانشگاه تربیت می کند و اگر کوچکترین حرکتی باعث تفرقه و انشقاق شود صدمه جبران ناپذیری می زند و این خط قرمز ماست.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه آغاز کار بسیج اساتید در این دانشگاه اقدام مبارکی است،بیان داشت: انتخاب جناب آقای رستمی که خود از دانش آموختگان این دانشگاه و شخصیتی بسیجی است، انتخاب درست و مناسبی بود که ضمن تبریک، برای ایشان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم با تعامل و هم افزایی بسیج دانشجویی و بسیج اساتید شاهد اقدامات و فعالیت های خوب و اثر بخش در پیشبرد اهداف بسیج و تحقق منویات مقام معظم رهبری باشیم.

ایجاد اندیشکده‌های فکری و رویکرد گفتمان سازی در اولویت بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی باشد

دکتر «جلیل دارا» رییس بسیج اساتید استان تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی جزء نخستین دانشگاه‌هایی است که برای تشکیل بسیج اساتید اقدام کرد. این در حالی است که ۴۲ کانون در این زمینه وجود دارد و تلاش می شود تا پایان سال این تعداد به ۶۰  کانون برسد.

وی افزود: دو رویکرد با تاکید مقام معظم رهبری در دستور کار بسیج اساتید وجود دارد. یکی اجتماعی کردن فعالیت‌های بسیج است. زیرا احساس می‌شود بسیج اساتید ارتباط زیادی با اجتماع و مشکلات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی مردم ندارد. درحالی که در کشورهای توسعه یافته ارتباط دانشگاه با حوزه تصمیم سازی بسیار زیاد است.

رییس بسیج اساتید تهران افزود: دومین رویکرد بسیج اساتید استان تهران، تاسیس اندیشکده‌ای جریان ساز برای حل مسائل و مشکلات با راهبرد گفتمان سازی در سطح استان تهران  است.

دارا با تاکید بر اینکه بسیج اساتید باید از نظر اجرایی وظیفه خود انجام دهد، اظهار داشت:‌ در این زمان نیاز است دانشگاه مذاهب اسلامی وارد اندیشکده‌های فکری با رویکرد گفتمان سازی شود تا جریان سازی کند؛ زیرا فقط نوشتن بیانیه از طرف اساتید برای هر اتفاق و رخدادی، کافی نیست.

وی ادامه داد: اساتیدی که روحیه انقلابی دارند و نه اینکه فقط عضو بسیج هستند، بسیجی محسوب می‌شوند. بر همین اساس ۱۷ اندیشکده راهبری در دانشگاه‌های استان تهران تاسیس شده و ۳۵ هزار عضور بسیج در دانشگاه‌های کشور عضویت دارند تا همراه نگاه کیفی، نگاه کمی نیز به موضوع دیده شود.

رییس بسیج اساتید استان تهران خاطرنشان کرد: الگو برداری از انقلاب اسلامی جریان مقاومت را زنده نگه داشته است و برای رسیدن به تمدن سازی نوین اسلامی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، نیاز است علاوه بر ایران در فضای منطقه گفتمان انقلاب اسلامی ترویج شود. البته این ترویج فقط با همت قشر نخبه و دانشگاهی جامعه مسلمان ایران با روحیه مطالبه‌گری صورت خواهد گرفت.

دکتر «حامد رستمی» مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در این مراسم گفت: اندیشکده فرق و مذاهب و پژوهشکده تمدن نوین اسلامی راه اندازی خواهد شد؛ زیرا گروه‌های تکفیری به عنوان یک آفت در جهان اسلام وجود دارند و  تاسیس این دو اندیشکده، مقدمه‌ای برای تشکیل همایش تمدن نوین اسلامی با محوریت دانشگاه مذاهب اسلامی خواهد بود.

وی گفت: تاسیس مجله تخصصی و برگزاری نشست‌هایی پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی، از دیگر برنامه‌های بسیج اساتید دانشگاه مذاهب است.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به همکاری سایر واحدای دانشگاه‌ مذاهب، گفت: بسیج اساتید پنج دانشگاه مذاهب در کشور فعال هستند و بسیج اساتید در ۳ دانشگاه دیگر نیز در حال راه اندازی است.

رستمی خاطرنشان کرد: علاوه بر همکاری دانشگاه‌های همسوی کشور با اندیشه‌های دانشگاه مذاهب اسلامی، تلاش می شود با دانشگاه‌های جهان اسلام نیز در این باره ارتباط برقرار شود.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا