جدیدترین اخبار :
  • برگزاری جلسه ویژه درخصوص اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در دانشگاه مذاهب اسلامی/ تاکید ریاست دانشگاه بر رعایت و حفظ امور بهداشتی و پیشگیرانه
  • در پیش‌نشست دومین همایش آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها در دانشگاه شیراز مطرح شد؛ «ضرورت تحول در علوم انسانی در گام دوم انقلاب»
  • در نشستی علمی از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی در ایرانداک بررسی شد؛ لزوم تدوین برنامه درسی برای اخلاق پژوهش در راستای اثر بخشی پایان نامه ها و رساله ها
  • دیدار سرپرست واحد زاهدان به همراه استاد مولوی سلامی با آقای کردستانی مدیر کل محترم صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان
  • حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه: دانشگاه مذاهب اسلامی در تحقق نوسازی و نوگرایی جریان تقریب می تواند بسیار موثر و نقش آفرین باشد/ دکتر مختاری: دانشگاه مذاهب اسلامی بازوی بسیار قوی و محکمی برای مجموعه و جریان تقریب است

دیدار رئیس و هئیت رئیسه دانشگاه الفرات سوریه با رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی/ دکتر مختاری: درگیری و خشونت میان مذاهب به دلیل جهل است/ پیشنهاد بشار اسد برای تاسیس دانشگاهی همچون دانشگاه مذاهب اسلامی در سوریه

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-08-29 | تعداد بازید :461

 

دکتر مختاری در دیدار رئیس و هئیت رئیسه دانشگاه الفرات سوریه، گفت: همه درگیری ها و خشونت ها که میان مذاهب اسلامی در کشورهای مختلف به وجود می آید، به دلیل جهل، تعصب و قرائت های نادرست از متون و آموزه های دینی است.

به گزارش روابط عمومی هیأتی از سوریه با حضور دکتر راغب العلی الحسین؛ رئیس دانشگاه الفرات و جمعی از هیئت رئیسه و روسای دانشکده های دانشگاه "الفرات" سوریه،امروز چهارشنبه 29 آبان با دکتر محمد حسین مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

دکتر مختاری در این دیدار با تشریح فعالیت های دانشگاه مذاهب اسلامی اظهار کرد: فلسفه تأسیس این دانشگاه آن بود که دانشجویان از مذاهب مختلف در یک محل به تحصیل بپردازند و یک همزیستی مسالمت آمیز از لحاظ علمی و عملی میان آنها ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه فارغ التحصیلان این دانشگاه در ایجاد وحدت میان مذاهب اسلامی تأثیر بسزایی دارند،گفت: : در این دانشگاه فقه همه مذاهب اسلامی از جمله امامیه، شافعی، حنفی و ... تدریس می شود و به دلیل اینکه ایران تنوع مذهبی و فرهنگی دارد، لازم است که این دانشجویان با مذاهب و اندیشه های یکدیگر آشنا شده و نوعی تقریب مذاهب میان آنان شکل گیرد.

دکتر مختاری با اشاره به تحصیل رشته های مختلف علوم انسانی در این دانشگاه، خط قرمز این دانشگاه را تفرقه میان مذاهب عنوان کرد و گفت: همه مذاهب با یکدیگر برادرند و حتی بسیاری از امام جمعه های اهل سنت در این دانشگاه تحصیل می کنند و نوع نگاهشان در خطبه ها و سخنرانی ها تقریبی است.

وی با تأکید بر اینکه  همه درگیری ها و خشونت ها میان مذاهب اسلامی به دلیل جهل و نادانی است، اظهار کرد: این علما و دانشگاهیان هستند که باید به جوانان آگاهی داده و آنان را از ظلمت نجات دهند و به این وسیله جلوی نفوذ دشمنان اسلام و استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا و انگلیس گرفته شود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به دیدار خود با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و درخواست آنها برای راه اندازی چنین مدل دانشگاهی در این کشور، افزود: در دیدارهایی که با وزیر اوقاف سوریه نیز داشتیم این پیشنهاد مطرح شد که دانشگاهی همچون دانشگاه مذاهب اسلامی در سوریه نیز تأسیس شود.

وی همچنین از آمادگی دانشگاه مذاهب اسلامی برای گسترش همکاری با دانشگاه های سوریه خبر داد و گفت: آماده هستیم میان این دانشگاه و دانشگاه های سوریه تبادل اساتید و دانشجویان صورت گیرد و همچنین آمادگی خود را برای انتشار یک مجله مشترک میان دو دانشگاه مذاهب و الفرات به زبان عربی و نیز برگزاری نشست های علمی و دانشگاهی در سوریه و ایران اعلام می‎کنیم. 

در ادامه این نشست، دکتر راغب العلی الحسین رئیس دانشگاه الفرات سوریه نیز با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران که در جنگ سوریه علیه تروریسم در کنار مجاهدان سوری حضور یافت و کمک کرد و شهدایی نیز تقدیم کرد، گفت: دانشگاه الفرات در سه استان حسکه، رقه و دیر الزور شعبه دارد اما پس از جنگ سوریه، برخی دانشکده های این دانشگاه در استان دیر الزور تخریب شد. اما ما به مقاومت خود ادامه دادیم و جمهوری اسلامی ایران نیز در کنار ما ایستاد تا توانستیم بر تروریست ها پیروز شویم.

 در پایان نشست دکتر مختاری، لوح تقدیر و هدایای دانشگاه مذاهب اسلامی را به اساتید دانشگاه الفرات سوریه اهدا کرد.

جدیدترین اخبار
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا