جدیدترین اخبار :
  • چهاردهمین شماره مجله علمی، پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد
  • اعلام نفرات و آثار برتر اولین دوره مسابقه شعر و دلنوشته با موضوع "حرف دل امام دلها"
  • گزارشی از برگزاری اولین دوره مسابقه شعر و دلنوشته با موضوع "حرف دل امام دلها"
  • برگزاری جلسه داخلی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد قم به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران
  • ارتقای رتبه دانشگاه مذاهب اسلامی در گروه بندی آزمون جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء سال 99

گزارش تفصیلی از برگزاری نخستین پیش‌نشست «دومین همایش آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در حوزه علوم انسانی و اسلامی با تأکید بر نقد کارآمدی» در دانشگاه مذاهب اسلامی/ یکشنبه ۱۵ دیماه

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-10-15 | تعداد بازید :964

نخستین پیش‌نشست «دومین همایش آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در حوزه علوم انسانی و اسلامی با تأکید بر نقد کارآمدی» در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

به همت معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه مذاهب اسلامی نخستین پیش‌نشستِ دومین همایش آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در حوزه علوم انسانی و اسلامی با تأکید بر نقد کارآمدی با حضور دکتر کیوان صالحی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و دکتر مهدی رهبر، عضو هیأت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان سخنرانان این پیش‌نشست و سایر اعضای هیأت علمی دانشگاه و علاقه‌مندان امروز 15 دی‌ماه از ساعت 10 لغایت 12 در محل سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.

این نشست علمی با قرائت فاتحه بر روح پر فتوح سپهبد شهید، حاج قاسم سلیمانی و سایر همرزمان شهیدش، شروع شد.

در آغاز نشست، خانم دکتر ملکی، معاون پژوهشی و فناوری و نیز دبیر کمیته علمی همایش، پس از خیر مقدم و تسلیت به مناسبت شهادت سردارِ سپهبد حاج قاسم سلیمانی، بیان داشت که این شهید بزرگوار کار سخت‌افزاری در حوزه تقریب را در اوج انجام می‌دادند و رسالت دانشگاه مذاهب اسلامی هم جهاد علمی و انجام کار نرم‌افزاری در زمینه تقریب، به صورت دقیق و هوشمندانه، است.

دکتر کیوان صالحی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و اولین سخنران این نشست، در بابِ « شناسایی عوامل موثر و مرتبط با گرایش دانشجویان به مؤسسات پایان‌نامه و مقاله‌نویسی» سخن گفت.

وی دسته‌بند دقیقی مبتنی بر یک تحقیق میدانی از عوامل مؤثر بر مراجعه دانشجویان به سمت‌و‌سوی این گونه مؤسسات عرضه کرد و در پایان هم راهکارهای مقابله با این معضل حاکم بر فضای علمی و پژوهشی کشور، پیشنهاد داد.

در ادامه نشست دکتر رهبر عضو هیأت علمی دانشگاه و مدیر گروه فقه و حقوق امامیه، سخنرانی خود را تحت عنوان «ضرورت عقلی کاربست تطبیق در پژوهش های علمی»، ارائه کرد.

وی مجموعه‌ای از قواعد منطقی، فلسفی و اصولی را در باب اینکه محققان و پژوهشگران را ملزم به کاربست رویکردهای تطبیقی در پژوهش‌های خود می‌نمایند، بیان کرد.

در پایان، هریک از اعضای هیأت علمی حاضر در نشست، نقطه‌نظرات خود را ارائه دادند. دبیری این نشست علمی را دکتر حامد شریعتی نیاسر، عضو هیأت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی، بر عهده داشتند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا