جدیدترین اخبار :
  • تجلیل سرپرست محترم واحد زاهدان از اعضای کمیته اجرایی اولین همایش ملی امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی
  • فراخوان انتخاب هیئت علمی، کارمند و دانشجویان پژوهشگر برگزیده داخلی و خارجی دانشگاه مذاهب اسلامی در سال 99
  • برگزاری اولین همایش ملی ((امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی)) به همت واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • تمدید ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و معرفی شدگان با سوابق تحصیلی سال 1399دانشگاه مذاهب اسلامی
  • مسابقه بزرگ کتابخوانی مجازی ویژه دانشجویان و طلاب سراسر کشور برگزار می شود

مراسم تودیع و معارفه «معاون فرهنگی و دانشجویی» دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد/ دکتر مختاری: دانشگاه مذاهب اسلامی باید در تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی در میان دانشگاه ها پیشگام باشد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1399-02-31 | تعداد بازید :818

در پی انتصاب دکتر مهدی جمالی فر از دانش آموختگان دانشگاه به سمت «معاونت فرهنگی و دانشجویی» دانشگاه مذاهب اسلامی با مشورت دبیرکل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و ریاست محترم هیئت امنای دانشگاه جناب آقای دکتر شهریاری، مراسم تودیع و معارفه معاونین سابق و جدید با حضور دکتر مختاری؛ ریاست محترم دانشگاه و معاونین امروز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر محمد حسین مختاری، ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و قدر دانی از خدمات و زحمات دکتر محمدرضا باقری در طی تصدی این مسئولیت و با تاکید بر اهمیت جایگاه مسائل فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه، دکتر  مهدی جمالی فر را بعنوان «معاون فرهنگی و دانشجویی» دانشگاه معرفی نمود.

دکتر مختاری ضمن اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ و ضرورت توجه هر چه بیشتر مسئولین دانشگاه به نیازهای این حوزه به عنوان یکی از مهمترین بخش های دانشگاه ، برای بهبود امور فرهنگی در سطح اساتید، کارکنان و دانشجویان پیشنهاداتی ارائه نمود.

وی تاکید نمود: فعالیت در حوزه فرهنگی و دانشجویی یک کار سخت و پر زحمتی است که یک روش و هنر ویژه می طلبد. ارتباط با دانشجویان آن هم در دانشگاه مذاهب اسلامی که از اقوام و مذاهب و گرایش های مختلف حضور دارند، هنری می خواهد که متفاوت با دیگر دانشگاه هاست و بایستی با نگاه تقریبی به این مسائل توجه و اهتمام شود.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین ارتباط با دانشجویان شعب دانشگاه و اهتمام به مسائل فرهنگی آنها، توجه و ساماندهی به امور دانش آموختگان و ایجاد شبکه فکری با استفاده از ظرفیت آنان و توجه به مسائل فرهنگی پرسنل دانشگاه و بهبود امور فرهنگی را از دیگر مباحث مهم در این حوزه عنوان نمود که باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر مختاری با تقدیر از زحمات دکتر باقری در دوران تصدی این مسئولیت خاطرنشان نمود: امیدواریم در دوره جدید با اضافه شدن نیروهای جوان و تقویت نیروی انسانی در این بخش شاهد خیزش در بخش معاونت فرهنگی و دانشجویی، این بخش حساس دانشگاه باشیم. زیرا معتقدیم اگر در بخش فرهنگی و دانشجویی نگاه و رویکرد جهادی، کار و تحرک و فعالیت نباشد، امورات پیش نمی‌رود لذا خوشحالیم با حضور آقای دکتر جمالی فر که از اعضای هیئت علمی این دانشگاه و شخصی فاضل و تقریبی به لحاظ عملی و تئوری است و تلاشهای همکارانشان شاهد تحرک و پویایی بیشتر در این بخش باشیم.

وی تاکید کرد: نباید بحث بود بودجه و مباحث مالی را مانعی برای فعالیت های فرهنگی و دانشجویی تلقی کرد هرچند واقف هستیم که بایستی از این فعالیت ها حمایت شود و دانشگاه مذاهب اسلامی بتواند در تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی در میان دانشگاه ها پیشگام باشد.

دکترمختاری افزود: در این راستا برنامه هایی همچونن ارتباط با دانشجویان و دانشگاه های دیگر، برگزاری اردوهای مشترک فرهنگی بین دانشگاهی و برنامه‌های زیربنایی بایستی در این حوزه تدوین شود چرا که دانشگاه مذاهب اسلامی آبروی نظام است و مقام معظم رهبری نظر خاصی روی این دانشگاه دارند، لذا باید فعالیت های فرهنگی و تشکل های دانشجویی و دانش آموختگی ساماندهی شود و معتقدیم با یک اقدام جهادی می توان اتفاقات خوبی را رقم زد.

در ادامه این نشست دکتر باقری معاون سابق فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن تشکر از حمایت های ریاست محترم دانشگاه و زحمات همکاران حوزه معاونت گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در مدت زمان حضور خود ارائه داد سپس دکتر جمالی فر معاون جدید فرهنگی و دانشجویی نیز ضمن تشکر از اعتماد ریاست محتر دانشگاه و قدردانی از فعالیتهای دکتر باقری گزارشی از راهبردهای فرهنگی و دانشجویی برنامه‌های معاونت در دوره جدید در سه بخش دانشجویی اساتید و پرسنل گزارشی ارائه داد.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا