جدیدترین اخبار :
  • دیدار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی با معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم
  • /یادداشت دکتر مختاری/ عقلانیت رضوی؛ مهمترین اصل در ارتباطات میان فرهنگی
  • چهاردهمین شماره مجله علمی، پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد
  • اعلام نفرات و آثار برتر اولین دوره مسابقه شعر و دلنوشته با موضوع "حرف دل امام دلها"
  • گزارشی از برگزاری اولین دوره مسابقه شعر و دلنوشته با موضوع "حرف دل امام دلها"

برگزاری پنجمین جلسه شورای تخصصی پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی

اخبار داخلی | تاریخ خبر : 1399-03-28 | تعداد بازید :306

پنجمین جلسه شورای پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی در فصل دوم فعالیت این شورا، با حضور اکثریت اعضا، امروز سه شنبه ۲۷ خرداد در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست از سوی معاونت پژوهشی، گزارشی از روند انجام کارهای دومین همایش آسیب‌شناسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در حوزۀ علوم انسانی و اسلامی با تأکید بر نقد کارآمدی، از ابتدا تا انتها، ارائه شد.

پذیرش 30 مقاله از میان مجموع مقالات واصله به دبیرخانه همایش، آماده شدن کتاب مجموعه مقالات جهت انتشار و نیز کتاب مصاحبه با استادان برجسته علوم انسانی و اسلامی کشور به عنوان دستاوردهای همایش دوم اعلام گردید که معاونت پژوهشی برای کلیه مقالات پذیرش شده گواهی پذیریش صادر خواهد کرد.
نظر به رویکرد معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه مبنی بر رصد و انتخاب آثار فاخر تألیف شده در زمینه تقریب و وحدت میان مذاهب اسلامی در بیرون از ایران، کتاب "الأزهر و شیعه؛ تقریب اسلامی در قرن بیستم"، تألیف پژوهشگر آلمانی راینر برونر به زبان آلمانی، جهت ترجمه به زبان فارسی به تصویب شورای تخصصی پژوهشی رسید.

در ادامه این جلسه علاوه بر بحث وتبادل نظر در خصوص برخی از طرح‌های پژوهشی در دست اجرا و اتمام یافته، شورای تخصصی پژوهشی بر ضرورت پایبندی به آیین‌نامۀ همایش‌های علمی در سطح ملی و بین‌المللی، ابلاغ شده از سوی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در 22/10/1397 به کلیه دانشگاهها و مراکز علمی کشور تأکید ورزید.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا