جدیدترین اخبار :
  • ثبت‌نام انتخابات شورای صنفی ۹۹
  • در مراسم دفاع مقدس نماد وحدت و همدلی مطرح شد: وحدت شیعه و سنی به روایت یک سردار اهل سنت
  • حضور سرپرست محترم واحد زاهدان در دومین جلسه شورای اجتماعی نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان
  • 32- بازدید میدانی آقای دکتر مهدی جمالی فر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی کل کشور از دانشگاه مذاهب اسلامی استان گلستان( شعبه گنبدکاووس)
  • 31- استقبال پرشور حوزویان شیعه و سنی استان گلستان از دومین آزمون ویژه طلاب دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبد کاووس

دکتر مختاری در جلسه معارفه معاون جدید پژوهش و فناوری: فعالیت های پژوهشی در دانشگاه مذاهب اسلامی باید بر محور "ماموریت مهم تقریب" استوار باشد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1399-05-14 | تعداد بازید :769

جلسه معارفه معاون جدید پژوهش و فناوری دانشگاه مذاهب اسلامی روز سه شنبه 14 مرداد 1399 در ساختمان اداری دانشگاه و با حضور دکتر مختاری ریاست دانشگاه و همکاران پژوهشی برگزار شد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در این جلسه ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیرخم و معرفی «جناب آقای دکتر عابدین مومنی» به عنوان معاون جدید پژوهش و فناوری دانشگاه، درباره اهمیت پژوهش در دانشگاه­ ها بیان کرد: امروزه جوامع علمی به این نتیجه رسیده اند که نظام پژوهش نقش کلیدی در دانشگاه دارد و عامل اثرگذار بر آموزش است.

دکتر مختاری با تاکید بر نقش فعالیت های پژوهشی در دانشگاه مذاهب اسلامی که دانشگاهی ماموریت محور می باشد، گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در کنار آموزش وظیفه خطیر تقریب آنهم در فضای علمی را برعهده دارد لذا اندیشه های تقریبی را باید به زبان های مختلف، در قالب های متنوع و با ابزار مختلف منتشر کرد.

وی تاکید کرد: انتظار داریم معاونت پژوهش در این دوره اساتید محترم را برای نگارش و تالیف آثار پژوهشی فاخر و اثرگذار به ویژه در حوزه تقریب تشویق کند. این بخش در هر دانشگاه فعالیت های متنوعی انجام می­دهد و این فعالیت ها هم درون دانشگاهی، هم بین دانشگاهی و هم فرامرزی باید باشد. حتی لازم است در دانشگاه مذاهب اسلامی ۵۰ درصد فعالیت های دانشگاه به ویژه در عرصه پژوهشی فرامرزی شود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی بیان داشت: یکی دیگر از فعالیت های این معاونت باید ایجاد تحول و مدیریت مناسب رساله ها و پایان نامه ها باشد. بخش دیگر این معاونت انتشارات و عرضه آثار دانشگاه به ویژه آثار تقریبی به شکل مجازی، دیجیتالی و...  می تواند باشد.

دکتر مختاری با اشاره به این که معاونت پژوهش همچنین با عملکرد علمی و با استفاده از ظرفیت های دانشگاه می تواند، پشتیبان نظری برای مجمع جهانی تقریب محسوب شود، گفت: اکنون در تعیین محورهای سی و چهارمین کنفرانس وحدت، جناب آقای دکتر مومنی هم در این رابطه مسئولیت دارند، می توانند نقش بسزایی داشته در  تهیه و تولید آثار پژوهشی این کنفرانس داشته باشند.

دکتر مختاری در پایان ابراز امیدواری کرد با حضور دکتر مومنی که شخصیتی علمی، اخلاقی و اثرگذار و از اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی می باشند، شاهد پیشرفت و تحول عالی در معاونت پژوهش دانشگاه باشیم.

در ادامه این جلسه دکتر عابدین مومنی؛ معاون جدید پژوهش و فناوری دانشگاه نیز ضمن تبریک عید سعید غدیر و تشکر از اعتماد ریاست محترم دانشگاه، افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی یک دانشگاه متفاوت می باشد و همزمان دو ماموریت دانشگاهی علمی آموزشی و  آرمانی را بردوش دارد که باید ثمره عینی اش در جهان اسلام محسوس باشد.

وی بیان داشت: دشمن در جهان اسلام به دنبال ایجاد اختلافات مذهبی است و پاسخ به این جنبه فقط با آموزش صرف قابل پیگیری نیست. بنابراین باید کار علمی- آرمانی انجام شود و این رسالت بیشتر به دوش علما و محققان اسلامی است که در نتیجه مردم هم از علما تبعیت می کنند و در جهان اسلام الفت و دوستی ایجاد می شود.

معاون جدید پژوهش و فناوری دانشگاه  با اشاره مختصر به برنامه های خود در دوره جدید مدیریت این معاونت تاکید کرد: تربیت دانشجویان نیز در این دانشگاه باید با رویکرد آرمانی و ناظر به جهان اسلام انجام شود لذا برنامهما این است که هر گروه علمی طرح پژوهشی ۵ ساله خود را اعلام  کند و  پایان نامه ها و رساله ها هم به همان مسیر هدایت شوند. اکنون یکی از امور فوری در این معاونت پیگیری بخش پژوهشی و فراخوان محورهای مقالات کنفرانس وحدت است که در آبان ماه سال جاری برگزار می گردد.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا