جدیدترین اخبار :
  • تجلیل سرپرست محترم واحد زاهدان از اعضای کمیته اجرایی اولین همایش ملی امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی
  • فراخوان انتخاب هیئت علمی، کارمند و دانشجویان پژوهشگر برگزیده داخلی و خارجی دانشگاه مذاهب اسلامی در سال 99
  • برگزاری اولین همایش ملی ((امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی)) به همت واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • تمدید ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری و معرفی شدگان با سوابق تحصیلی سال 1399دانشگاه مذاهب اسلامی
  • مسابقه بزرگ کتابخوانی مجازی ویژه دانشجویان و طلاب سراسر کشور برگزار می شود

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در پیام محکومیت حمله تروریستی دانشگاه کابل: وقت آن است که امت اسلامی برائت و انزجار خود را از این نوع برادرکشی ابراز دارند

دانشگاه | تاریخ خبر : 1399-08-14 | تعداد بازید :229

دکتر سید محمد حسینی؛ رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در پی حمله تروریستی کابل که منجر به شهادت تعدادی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه گردید، ضمن تسلیت به دولت و ملت دوست و برادر افغانستان، این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، متن پیام دکتر سید محمد حسینی به این شرح است:

باسمه تعالی
"انا لله و انا الیه راجعون"

در هفته وحدت و ایام ولادت با سعادت رسول رأفت و رحمت حضرت محمد مصطفى(ص) که فعالیت‌های تقریبی در جهان اسلام اوج مى‌گیرد و در محافل گوناگون و فضای مجازی بر حکمت، ضرورت و برکات همبستگی و اتحاد مسلمانان به عنوان راهبردی قطعی تاکید می‌شود، به طور غیرمنتظره شاهد رویدادی تلخ و خونین بودیم که موجب تاسف و تأثر شديد شد.
در هجمه‌ای ناجوانمردانه و بی‌رحمانه بالغ بر ۲۲ نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه کابل هدف گلوله دژخیمان قسی‌القلب قرار گرفتند و به شهادت رسیدند و جمعی نیز مجروح شدند!

ضمن اظهار همدردی با ملت شریف افغانستان، خانواده و دوستان این عزیزان مظلوم، از مهاجمان جنایتکاری که خود را مسلمان می‌دانند، سوال می‌کنیم مگر شما با الفبای آموزه های اسلامی که بر حرمتِ خون، مال و عِرض مسلمان تاکید دارد، آشنا نیستید؟ با استناد به کدام آیه قرانی، روایت نبوی، اجماع و دیگر ادله شرعی به خود اجازه می‌دهید که گوینده شهادتین را به قتل برسانید و چهره‌ای خشن و تروریستی از اسلام و مسلمانان به نمایش بگذارید و بهترین مستمسک را در اختیار دشمنان اسلام همچون مکرون قرار دهید که اسلام را دچار بحران بدانند و مسلمانان را افراطی بنامند؟

وقت آن است که امت اسلامی برائت و انزجار خود را از این نوع برادرکشی ابراز دارند و عالمان و اندیشمندان دلسوز جهان اسلام با روشنگری و بصیرت افزایی اجازه ندهند پدیده هایی چون داعش مجدد شکل و قدرت بگیرند و نقش مزدوران جاهل و یا با جیره و مواجب اجانب را در بلاد اسلامی ایفا کنند.
در پایان از خدای غفور و رحیم برای آن مسافران آسمانی مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل طلب می کنیم.

والعاقبة لأهل التقوى و اليقين
"سید محمد حسینی"
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی
۹۹/۸/۱۴

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا