جدیدترین اخبار :
  • فراخوان دعوت از پژوهشگران و محققان
  • دکتر حسن بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس: پیشرفت های علمی اهل سنت مرهون راهبرد تقریب است.
  • تقویت رویکرد حسابرسی عملکرد در نظام مسائل استان گلستان و حل آنها از جمله در حوزه فرهنگ تقریب مذاهب اسلامی در جلسه سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان با مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان مطرح شد.
  • در آیین تکریم استادان دانشگاه چه گذشت
  • شورای بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی اعضای جدیدش را شناخت

دکتر حسینی در مراسم سالگرد سردار بزرگ اسلام در دانشگاه افسری مطرح کرد: رمز و راز محبوبیت و موفقیت سردار سلیمانی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1399-10-16 | تعداد بازید :784

مراسم اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در دانشگاه افسری امام علی(ع) با حضور دانشجویان، فرمانده‌هان و مسئول عقیدتی سیاسی دانشگاه و سخنرانی دکتر سید محمد حسینی؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد.

در این مراسم دکتر حسینی با اشاره به شخصیت محبوب و جهانی این شهید بزرگوار گفت: شهید سلیمانی هر چند که در صحنه نبرد یک قهرمان و فرمانده نخبه و بی بدیل بود اما صرفا یک عنصر نظامی نبود، در ابعاد گوناگون به ویژه تدبیر، درایت، تقوی، اخلاق و سلوک رفتاری ویژگی‌های ممتازی داشت. روستازاده‌ای که دامنه تاثیرگذاری و آوازه‌اش از روستا، شهر، استان و کشور فراتر رفت زیرا با نجات مردم مظلوم منطقه از چنگال داعش و حامیانش چهره‌ای جهانی شد.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: سردار سلیمانی از یک فرمانده نظامی به یک اسطوره و الگو برای جوانان غیور ایران و جهان تبدیل شد. سردار دلها با اخلاص، صداقت، کیاست و معرفتی که داشت، توانست در یک ملاقات ۲ ساعته سیاستمدار ورزیده‌ای چون آقای پوتین را متقاعد کند که روسیه برای پایان دادن به حضور تروریست‌های داعش وارد معرکه سوریه شود وبه مدد جبهه مقاومت بشتابد.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه سردار سلیمانی در حوزه های مختلف منشاء اثر بود؛ گفت: ایشان به فعالیت‌های فرهنگی هم اهتمام ویژه‌ای داشت و بنده وقتی که مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشتم از نزدیک شاهد بودم که ایشان به فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای در جهان اسلام اهتمام خاص داشت و هماهنگ می‌کرد که هیئت‌های مختلف از کشورهای اسلامی به ایران مسافرت کنند تا در بازگشت به عنوان گروه های مرجع در کشورهای خود حامل پیام انقلاب اسلامی باشند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی افزود: سردار سلیمانی اهل ایمان و عمل صالح بود؛ به مردم با تمام وجود عشق می ورزید، مردم هم متقابلا دلداده‌ و شیفته او بودند لذا هنگامی که با دستور مستقیم رئیس‌جمهور خبیث آمریکا شهید شد در ایران؛ عراق، سوریه، لبنان، یمن و فلسطین هنگامه‌ و حماسه‌ای برپا شد که یک جلوه آن تشییع جنازه میلیونی و تاریخی بود و در نوع خود رکوردی بی‌نظیر بود.

دکتر حسینی با بیان این که شهادت سردار سلیمانی نشان داد، قدرت های جهانی مدعی حقوق بشر و مبارزه با تروریسم، چگونه بزرگ قهرمان ضد تروریست را بی رحمانه به شهادت می‌رسانند! آنها تصور می‌کردند اگر سردار سلیمانی شهید شود، جبهه مقاومت را زمین‌گیر می‌شود اما نمی‌دانستند که شهادت چه آثار و برکاتی به ارمغان می آورد و عاشقان و دوستداران شهید در سراسر منطقه، مصمم تر از گذشته راه شهید و مقاومت را ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: بر نسل جوان، سربازان و نیروهای مسلح است که به چنین انسان صالح، وارسته و عارف تأسى جويند و با سلوك و انديشه شهدا بیشتر آشنا شوند تا دريابند كه رمز و راز محبوبیت و موفقیت امثال سردار سلیمانی چيست و عزمشان براى گام نهادن در مسیر شهدا و مجاهدان راه خدا بیش از پیش جزم شود.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا