جدیدترین اخبار :
  • فراخوان دعوت از پژوهشگران و محققان
  • دکتر حسن بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس: پیشرفت های علمی اهل سنت مرهون راهبرد تقریب است.
  • تقویت رویکرد حسابرسی عملکرد در نظام مسائل استان گلستان و حل آنها از جمله در حوزه فرهنگ تقریب مذاهب اسلامی در جلسه سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان با مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان مطرح شد.
  • در آیین تکریم استادان دانشگاه چه گذشت
  • شورای بسیج اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی اعضای جدیدش را شناخت

تاکید رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی بر جذب حداکثری دانشجویان نخبه خارجی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1400-01-28 | تعداد بازید :302

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دومین جلسه هیات رئیسه این دانشگاه در سال جاری گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی به عنوان یک دانشگاه بین‌المللی وظیفه دارد که با استفاده از ظرفیت های علمی کشور، امکان جذب حداکثری دانشجویان نخبه خارجی را برای سال تحصیلی جدید به دو صورت حضوری و غیر حضوری فراهم کند.

دکتر سید محمد حسینی در این جلسه ماه رمضان را ماه تقرب به خداوند دانست که آغازش رحمت، میانه اش مغفرت و پایانش رهایی از آتش دوزخ است و درهای آسمان از شب اول این ماه تا پایان باز است که باید با اغتنام فرصت به تهذیب نفس و کسب کمالات معنوی بپردازیم.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در بخش دیگری از این جلسه با تاکید بر نکوداشت مقامِ شخصیت های تقریبی در داخل و خارج از کشور گفت: تدوین تقویم وحدت و فعالیت پژوهشی و فرهنگی برای تبیین شخصیت مشاهیر تقریبی و گرامی داشت مناسبتهای مشترک، عامل موثری در همبستگی و اخوت مسلمانان است.

حسینی همچنین به راه اندازی شورای جذب اشاره کرد و گفت با دعوت از شخصیت های فرهنگی با تجربه و آشنا با مسائل منطقه و جهان زمینه های پذیرش دانشجویان خارجی ارتقاء خواهد یافت.

در این جلسه همچنین بر تقویت و گسترش شعب استانی تاکید و پیرامون چگونگی برگزاری روز استاد بحث و تبادل نظر شد.

در ادامه نشست گزارشی از سفر معاونان آموزشی و فرهنگی دانشجویی به زاهدان و وضعیت واحد دانشگاه در استان سیستان و بلوچستان، ارائه و مسائل این واحد دانشگاهی بررسی و برای تقویت آن تصمیماتی اتخاذ شد.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا