جدیدترین اخبار :
  • فراخوان همکاری علمی_ پژوهشی اعضای محترم هیات علمی
  • برگزاری کارگاه حقوقی در واحد بندرعباس
  • فراخوان ارسال طرح‎نامه به "کارگروه ملی مذاهب اسلامی" دبیرخانه حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره
  • آغاز ثبت‌نام داوطلبان آزمون اختصاصی دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی
  • اکران فیلم غریب در شعبه بندرعباس
گزارشی ساده و خواندنی

در آیین تکریم استادان دانشگاه چه گذشت

دانشگاه | تاریخ خبر : 1400-02-08 | تعداد بازید :2298
عصر روز سه شنبه، هفتم اردیبهشت در شبی که با میلاد امام حسن مجتبی (ع) مقارن و مزین شده بود، بهانه زیبایی فراهم شد که استادان دانشگاه گرد هم بیایند. هفته نکوداشت منزلت مقام معلم در پیش بود و در این روزهای اردیبهشتی که با نور قرآن در خوان ضیافت الهی عجین شده است چه بهانه زیباتر از این که استادان دانشگاه اگر چه به صورت آنلاین ساعتی را روی لینک های همدلی برخط باشند تا از رسالت معلم بگویند.

با آیاتی که آقای فاضلی از همکاران دفتر معاونت فرهنگی قرائت کرد، دل ها آماده  همدلی شد. فصل نخست این برنامه را دکتر قاسم جعفری آغاز کرد. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی  در وصف مقام معلم زیبا سخن گفت. او تعابیر متفاوتی را به کار گرفت و گفت: معلم یک صفت مضاعفی نسبت به عالم دارد. زیرا عالم توانایی داشتن دانش را پیدا کرده است اما معلم نه تنها دارای دانش و معرفت است بلکه این علم را به دیگران نیز می‌بخشد و مانند سرچشمه می‌جوشد.

دکتر جعفری با اشاره به این که حدود 150 استاد در طول ترم در دانشگاه تدریس دارند گفت: حفظ شأن استادان باید حفظ شود و البته از حقوق متقابل استاد و دانشگاه سخن گفت.

مجری برنامه، آقای هاشم‌زاده که از فعالان بسیج دانشجویی هم هست اشعار پر مغزی  را به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) خواند و البته از فرصت استفاده کرد و چند خط خطابه التماسی با مضمون استدعای نمره برای دانشجویان بی نوا را هم به فضای جلسه قالب کرد!

اینجای برنامه دکتر حسینی رئیس فرهیخته و فرهنگ مدار دانشگاه به جمع اضافه شد. ساعت دل به قرار همدلی تنظیم شد. دکتر حسینی را همگان به صمیمیت و در عین حال صراحت می شناسند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی از بایسته های دانشجویی سخن گفت و تاکید کرد که دانشجویان در دانشگاه باید به عنوان یک مُبلغ تربیت شوند. مبلغانی که سفیر تقریب می شوند تا اگر چه اختلاف نظرهایی در میان مذاهب را باید پذیرفت اما با ادب اختلاف به سمت وفاق رفت . هم از این رو دکتر حسینی گفت: انتظار داریم اساتید ادب اختلاف را به دانشجویان بیاموزند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در این مراسم با شادباش هفته گرامیداشت معلم به استادان دانشگاه اظهار کرد: معلمان و استادان کارشان تربیت دانشجویان شریف است از این رو امیدواریم انسان‌های نیک و پسندیده‌ای را به جامعه معرفی کنیم.

دکتر حسینی با تأکید بر اینکه بحث‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری باید در دانشگاه ارتقا داده شود، به نکته مهمی اشاره کرد: فعالیت‌های آموزشی به ویژه در دانشگاه‌ها جامعه را می‌سازد زیرا افراد از دانشگاه به سمت جامعه هدایت می‌شوند. اگر دانشجویان ارزشی و پسندیده تربیت شوند جامعه از بسیاری از مشکلات در امان می‌ماند.

فصل کارزار انتخاباتی نزدیک است . آشکار بود که دکتر حسینی که سالها قبای وزارت و وکالت را پوشیده و با دقائق این حوزه آشناست گریزی هم به انتخابات بزند بخصوص آن که به هر حال دانشگاهیان از مرجع های فکری جامعه هستند و مباد که این قشر نسبت به انتخابات و آینده انقلاب اسلامی بی تفاوت باشند.

دکتر حسینی  با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این ایام شاهد برخی کج‌اخلاقی‌ها هستیم، زیرا بسیاری از افراد با نادیده گرفتن اسرار مگوی نظام برای مورد توجه قرار گرفتن آنها را فریاد می‌زنند.

دکتر حسینی این را هم اضافه کرد: در راستای انتخاب گزینه اصلح باید به معیارهای قانون اساسی، امام و رهبری توجه کنیم. در قانون اساسی به رجل مذهبی اشاره شده یعنی رئیس‌جمهور از معرفت وبینش درست اسلامی برخوردار باشد و رجل سیاسی یعنی فردی که به درستی قادر به تحلیل اوضاع داخلی منطقه و جهان باشد. باید تمامی موارد را در انتخاب گزینه اصلح در نظر بگیریم زیرا آثار و تبعات داخلی و بین‌المللی دارد.

در ادامه این برنامه یک مهمان ارجمند به جمع اضافه شد: حجت الاسلام بی‌آزار شیرازی عضو هیئت امناء دانشگاه و رییس اسبق دانشگاه مذاهب اسلامی با آن چهره مهربان و عمیق. دکتر بی آزار گریزی به شخصیت امام حسن (ع) زد و گفت: امام حسن (ع) نقش بسیار مهمی در جهان اسلام داشته‌اند اما شخصیت و اقدامات ایشان به خوبی بیان نشده است. ایشان بعد از شهادت پدرشان، در مسجد پیغمبر به تدریس پرداختند و هزاران انسان شریف را تربیت کرده و به نقاط مختلف فرستاده است.  

سخنان دکتر بی آزار شیرین بود و فضا وقتی شیرین تر شد که دکتر حسینی به رسم ادب و کرامت از شخصیت علمی دکتر بی آزار تجلیل کرد .

مداح اهل بیت آقای امیرحسین ورزدار از هیئت دانشجویی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) چند دقیقه ای مدیحه گفت تا نور و معنویت دلها را به آستانه حضرت دوست گره بزند.

در بخشی از مراسم دکتر جعفری بار دیگر میکروفنش را روشن کرد تا به به سئوالات اساتید و حاضران در جلسه پاسخ دهد. جنس سوال ها نقد بود! آقا حق التدریس ها چه زمانی واریز می شود؟! و البته دکتر جعفری هم با اطمینانی که جناب مطیعی معاون اداری و توسعه مدیریت و پشتیبانی به او داد محکم جواب داد که حساب های شخصی را چک کنید! البته یکی از مدرسین هم با رندی حافظانه پرسیده بود برنامه شما همین بود؟ اما وقتی پاسخ داده شد که به نشانه قدرشناسی هدیه ای برای همه اساتید منظور شده است ارزش مادی و معنوی برنامه دوچندان شد!

این البته غیر از قدردانی از استادان برگزیده بود که دکتر جعفری اسامی شان را به این شرح بیان کرد: استادان حیدر اشرف آل طه، سامان یوسفی‌نژاد، عبدالله نارویی، عبدالله خطیب، عثمان یوسفی، علی غضنفری، پوران رضایی، محمود کریمی، محمدجعفری هرندی، اصغر قائدان، سیدبرهان تفسیری و سیدجلال محمودی .

البته دکتر جعفری بارها تاکید کرد که این اساتیدِ برگزیده تنها براساس ارزیابی دانشجویان انتخاب و معرفی شده اند و کلی وعده داد که در سال آینده بر اساس شاخص های بیشتر و علمی تری استادان برگزیده معرفی خواهند شد.

برنامه اندکی به درازا کشیده شده بود و وقت نماز و افظار نزدیک بود. عزیزی یادآوری کرد که دکتر حسینی ابتکار جالبی به خرج داده و همزمان با مراسم برای همه استادان دانشگاه پیام صوتی تبریک فرستاده است.

دوستان فنی در برقراری ارتیاط آنلاین استادان زحمت زیادی کشیدند و دوستان معاونت فرهنگی و دانشجویی هم با هدایت دکتر جمالی فر نقش پررنگی در برگزاری مراسم داشتند . مراسمی اگر چه ساده اما شیرین و معطر به نام کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع).

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا

https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://pppi.sulselprov.go.id/assets/-/slot-gacor/https://altamash.edu.pk/akun-pro-kamboja/http://evisit.humbanghasundutankab.go.id/data-hk/https://pppi.sulselprov.go.id/-/slot-deposit-pulsa/http://lexsportiva.in.ua/akun-pro-thailand/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-pulsa/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-deposit-dana/http://jih.fh.unsoed.ac.id/pages/slot-deposit-pulsa/http://stikeskendal.ac.id/wp-content/slot-deposit-pulsa/http://stikeskendal.ac.id/wp-content/slot-luar-negeri/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://salam.edu.af/css/slot-pulsa/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-dana/https://journal.niqs.org.ng/akunprokamboja/https://sicantik.bogorkab.go.id/secure/uploads/tpp/bav/slot-demo/https://sicantik.bogorkab.go.id/secure/uploads/tpp/bav/slot-demo/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-dana/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-gopay-dan-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-ovo/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-dana/http://karyailmiah.polnes.ac.id/slot-gacor/http://karyailmiah.polnes.ac.id/slot-deposit-pulsa/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/