جدیدترین اخبار :
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از موزه منطقه ای جنوب شرق (زاهدان) در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی
  • برگزاری دومین نشست با موضوع «اخلاق در قرآن کریم» به همت واحد زاهدان
  • برگزاری اولین نشست با موضوع اخلاق در قرآن کریم به همت واحد زاهدان
در دیدار معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد مطرح شد

ضرورت تامین شروط دانشگاه مذاهب اسلامی برای راه اندازی شعبه بجنورد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1400-03-03 | تعداد بازید :1104
معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی به منظور بررسی وضعیت راه اندازی شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی در بجنورد با حجة الاسلام و المسلمین نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد دیدار کرد.

در این دیدار موضوع درخواست استاندار خراسان شمالی برای ایجاد شعبه دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و آخرین اقدامات و تمهیدات استانی صورت گرفته در جهت تامین موارد مطروحه در نامه ریاست محترم  دانشگاه  بررسی شد.

دکتر جعفری، معاون آموزشی دانشگاه در این دیدار با تشریح وضعیت دانشگاه و سیاست جاری اظهار داشت: دانشگاه مذاهب اسلامی از توسعه شعب و رشته ها به شرط تامین زیرساخت ها و ایجاد امکانات سخت افزاری و نرم افزاری استقبال می کند.
وی همچنین افزود:  تنها در صورتی پرونده درخواست ایجاد شعبه به فرایند اجرایی می رسد که شرایط بیان شده در نامه رسمی  کامل و قطعی تحقق یابد .

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم در این نشست راه اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بجنورد را اقدام ارزشمند دانست و گفت: تاکتون کارها خوب پیش رفته است و امید می رود تا مهرماه امسال فضا برای  پذیرش دانشجو آماده شود.

حجت الاسلام رضا نوری اظهار داشت: در استان ۱۶ مرکز حوزه علمیه اهل شیعه و نیز شماری مرکز حوزه علمیه اهل سنت دایر است البته این دانشگاه متفاوت از حوزه علمیه خواهد بود.

وی با بیان اینکه تحصیل و کسب دانش دانشجویان شیعه و اهل سنت در کنار هم سبب تقریب و وحدت است گفت: دشمن تلاش داشته تا میان مسلمانان تفرقه ایجاد کند.

یادآور می شود در 25 فروردین سال جاری نیز  محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی با  رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی دیدار کرد و در این نشست مقرر شد تا دانشکده مذاهب اسلامی در این استان با حمایت کامل استانداری راه اندازی شود.

در این نشست مقرر شده بود در صورت تامین شروط و زیر ساخت ها دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه بجنورد از مهر ماه امسال در چهار رشته، شامل ۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کارشناسی ارشد دانشجو بپذیرد.

گفتنی است بنابر اعلام استاندار خراسان شمالی 3 هکتار زمین مورد نیاز برای ساخت ساختمان این شعبه دانشگاهی از سوی استانداری تامین خواهد شد.

 

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا