جدیدترین اخبار :
  • دیدار سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه بندرعباس با فرماندار بندرعباس
  • دو گام جهانی اعلان تمدن سازی در ۱۳۶۸ و تاسیس مجمع جهانی تقریب در ۱۳۶۹ را باید با هم تحلیل کنیم / برگزاری نمایشگاه دستاوردهای تقریب بین مذاهب در هفته وحدت ضروری است
  • دو گام جهانی اعلان تمدن سازی در ۱۳۶۸ و تاسیس مجمع جهانی تقریب در ۱۳۶۹ را باید با هم تحلیل کنیم / برگزاری نمایشگاه دستاوردهای تقریب بین مذاهب در هفته وحدت ضروری است
  • دو گام جهانی اعلان تمدن سازی در ۱۳۶۸ و تاسیس مجمع جهانی تقریب در ۱۳۶۹ را باید با هم تحلیل کنیم / برگزاری نمایشگاه دستاوردهای تقریب بین مذاهب در هفته وحدت ضروری است
  • نشست کاری سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی با معاون دانش و پژوهش سپاه نینوای گلستان
در سفر دکتر جعفری به استان گلستان رقم خورد

روز پرکار شعبه گنبدکاووس با حضور معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1400-03-08 | تعداد بازید :338
دکتر جعفری معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی با سفر به استان گلستان و بازدید از شعبه گنبد کاووس در دیدارهای مختلفی با مقامات استان، دانشجویان، امامان جمعه، مدیران مراکز آموزشی استان و مدارس اهل سنت ضمن تاکید بر گسترش فرهنگ تقریب بر توسعه فعالیت های آموزشی و تقویت شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی در گنبدکاووس تاکید کرد .

نشست صمیمانه معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با دانشجویان شعبه گنبد کاووس

دکتر جعفری معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی صبح روز گذشته با حضور در جمع دانشجویان موسس و فعال کانون منادیان تقریب مذاهب اسلامی ، انجمن علمی فقه تقریب و پایگاه بسیج آیت الله تسخیری و همچنین بعض نمایندگان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ،مطالبات ،دغدغه ها ، پیشنهادات و نقطه نظرات و همچنین درخواست های آنان را در یک فضای صمیمی و آزاد شنیده و با دانشجویان گفتگو نمودند

در این دیدار دانشجویان موضوعاتی چون ارتقای سخت افزاری و نرم افزاری دانشگاه خاصه جانمایی مناسب ساختمان جدید این دانشگاه ، ضرورت تقریب عملی و رعایت حریم ها در گفتگوها در فضای مجازی ،معادل سازی و حل مشکلات پیش آمده ، مشارکت دادن دانشجویان در اداره امور دانشگاه ، توجه به اقتصاد و معیشت دانشجویان بالاخص در شرایط کنونی ،رفع موانع کنونی جهت برگزاری حضوری دوره های آموزشی در ترم بعدی ، مباحث مربوط به آموزش محوری و پایان نامه ،تسهیلات دانشجویی ،پیگیری ترویج تقریب مذاهب اسلامی پیش از دانشگاه و دوران دانش آموزی و...را مطرح نمودند .

دکتر جعفری معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در این جلسه با بیان این مطلب که شما دانشجویان سرمایه این دانشگاه هستید ،این نشست را بسیار شیرین و پرثمره ارزیابی نمودند و بر پیگیری مطالبات دانشجویان در چارچوب مقررات دانشگاه تاکید نمود.

 

شرکت در مراسم فارغ التحصیلی طلبه های اهل سنت مدرسه رحمانیه

دکتر جعفری معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی در ادامه سفر به استان گلستان در مراسم فارغ التحصیلی طلبه های اهل سنت مدرسه رحمانیه شرکت نمود.

دکتر جعفری به همراه حجت الاسلام و المسلمین دکتر طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ، دکتر بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبد کاووس و جناب آقای مهری مسئول مرکز اسلامی شعبه گنبد روز گذشته در مراسم فارغ التحصیلی طلبه های مدرسه رحمانیه گنبد کاووس شرکت نمود.

در این مراسم دکتر جعفری با مدیر این مدرسه علمیه گفتگو و برای آنان آرزوی موفقیت نمودند.

 

حضور دکتر جعفری در مدرسه منتظریه گنبد کاووس

دکتر جعفری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی روز گذشته با حضور در مدرسه علمیه منتظریه گنبد کاووس با حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا ابراهیمی مدیر این مدرسه دیدار و گفتگو نمود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی در ابتدای ورود با حضور بر سر مزار شهید گمنام این مدرسه و قرائت فاتحه ،یاد و نام مرحوم حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ابراهیمی از منادیان تقریب مذاهب اسلامی و اسوه وحدت و خدمت در استان گلستان را گرامی داشت.

دکتر جعفری با تجلیل از مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی، خدمات علمی و فرهنگی مدرسه علمیه منتظریه گنبد کاووس را قابل توجه دانست و ارتقاء سطح تحصیلی در این مدرسه را در همکاری های علمی تحصیلات تکمیلی با شعبه گنبد کاووس موثر ارزیابی کرد.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی با تشکر از حضور دکتر جعفری در مدرسه علمیه ،گزارشی از تاسیس این مدرسه و فعالیت های علمی و فرهنگی این مدرسه ارائه نمودند و از برنامه آن برای ارائه سطح ۴ خبر داد.

مدیر مدرسه علمیه منتظریه با اشاره به تحصیل بعض طلبه های این مدرسه در دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس ،خواستار همکاری های علمی و فرهنگی با این دانشگاه شد.

وی در ادامه با بیان مختصری از خدمات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی اکبر ابراهیمی در عرصه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در دهه اول انقلاب اسلامی ،این منادی تقریب را اسوه و الگوی وحدت و خدمت خواند.

 

حضور در مدرسه محمدیه نگین شهر

دکتر جعفری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی روز چهارشنبه با حضور در مدرسه علمیه محمدیه نگین شهر  با حاج آخوند ابوبکر خوجملی مدیر این مدرسه و اساتید و طلبه های آن دیدار و گفتگو نمود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی به همراه دکتر بیارجمندی سرپرست شعبه گنبد کاووس و کارکنان آن ، جناب مهری مسول مرکز اسلامی شعبه گنبد کاووس ظهر روز چهارشنبه وارد نگین شهر شدند و مورد استقبال حاج آخوند ابوبکر خوجملی امام جمعه این شهر و اساتید مدرسه علمیه محمدیه قرار گرفت.

در این دیدار حاج آخوند ابوبکر خوجملی امام جمعه نگین شهر و مدیر مدرسه علمیه محمدیه در تفسیری از آیه مبارکه إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ ۚ(به حقیقت مؤمنان همه برادر یکدیگرند پس همیشه بین برادران ایمانی خود صلح دهید) بیان داشت که : بهترین اصلاح و عامل وحدت اسلامی ؛شناخت و آگاهی است چراکه نسبت به هر چیزی شناخت و آگاهی نداشته باشیم ؛هدف و نتیجه مورد انتظار تحقق پیدا نخواهد کرد.

مدیر مدرسه علمیه محمدیه افزود : بیشترین ذهنیت مذاهب نسبت به یکدیگر از عدم شناخت آنان نسبت به هم است و دانشگاه مذاهب اسلامی که با دستور مقام معظم رهبری تاسیس شده است با هدف تعارف و شناخت و آگاهی مذاهب اسلامی نسبت به یکدیگر بوده هست .

حاج آخوند خوجملی با اشاره به اینکه دانشگاه مذاهب اسلامی در تمام این سالها بی حاشیه ترین دانشگاه در ارتباط با اهل سنت بوده و هست و تعامل خوبی بین برادران شیعه و اهل سنت و دیگر اقوام وجود دارد لذا این دانشگاه در ایجاد انس و الفت یک دانشگاه مفیدی است.

امام جمعه نگین شهر در پایان با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی کنونی و دعا برای رفع مشکلات ،خواستار اتخاذ تدبیری برای کمک به دانشجویان این دانشگاه در جهت ادامه تحصیل آنان شد.

در ادامه دکتر جعفری معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی با تشکر از حاج آخوند خوجملی و آرزوی سلامتی برای مدرسان و طلاب این مدرسه بیان داشت : دانشگاه مذاهب اسلامی در دوره های تاریخی یکی از آرزوهای همه مصلحان بوده است؛ نه مصداقا بلکه این سنخ کارهایی که هر مصلحی که به مبانی قرآن و سنت نبوی واقف است ،انتظار دارد این اتفاق در عالم واقع بیفتد.

دکتر جعفری با اشاره به بخشی از سخنان امام جمعه نگین شهر افزود:مردم با آن چیزی که نسبت بدان آگاهی ندارند مخالفت می کنند و علت بعض واگرایی ها در امت اسلامی همین عدم آگاهی هاست.

وی در ادامه با اشاره به سیره نظری و عملی امام خامنه ای در تقریب مذاهب اسلامی افزود: تاکید شخص معظم له این است که نیاز به چنین دانشگاهی (دانشگاه مذاهب اسلامی) از اول انقلاب اسلامی وجود داشته است .

دکتر جعفری در پایان به اهداف سفر کاری شان به استان گلستان و پیگیری های بعمل آمده و در دستور کارشان اشاره نمود و بر تسهیل امور دانشجویان عزیز این دانشگاه تاکید ورزید.

 

 دیدار با مشاور استاندار در امور اهل سنت استان گلستان

دکتر جعفری معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی به همراه دکتر بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گنبد کاووس و جناب مهری مسول مرکز اسلامی شعبه گنبد با حضور در اداره کل کتابخانه های استان گلستان با حاج آخوند عبدالحی میرزاعلی، امام جمعه اهل سنت آق قلا و مشاور استاندار در امور اهل سنت دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار حاج آخوند عبدالحی میرزاعلی با خوش آمد گویی به دکتر جعفری و همراهان ،اخوت و برادری را بررگترین نعمت الهی دانست.

امام جمعه آق قلا با اشاره به سیل گلستان و حضور برادران تشیع از سراسر استان و کشور و ارسال کمک های مردمی  افزود : اخوت و برادری بین اهل سنت استان و برادران تشیع وجود داشت اما این واقعه برای همگان آنرا نمایان نمود و پیش چشم همگان قرار داد.

 

دیدار با حاج آخوند عبدالرزاق رهبر امام جمعه آق قلا

دکتر جعفری معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه  به همراه دکتر بیارجمندی سرپرست شعبه گنبد کاووس و جناب مهری مسول مرکز بزرگ اسلامی شعبه گنبد بعد از ظهر روز پنج شنبه با حاج آخوند عبدالرزاق رهبر از چهره های تقریبی بین المللی و امام جمعه آق قلا دیدار و گفتگو نمود .

در این دیدار حاج آخوند رهبر سیری از تاریخ شفاهی وحدت اسلامی و تقریب بین مذاهب از پیش از انقلاب اسلامی و در جریان نهضت امام خمینی (ره )را تا کنون و با مستندات آن ارائه نمود.

در ادامه وی دغدغه های خود را با توجه به پیشینه تاریخی و عملی تقریب مذاهب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی بیان داشتن و خواستار توجه جدی به تقویت مدارس علمیه شد.

در ادامه دکتر جعفری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به تاریخ شفاهی و زنده وحدت و تقریب اسلامی از جریان نهضت اسلامی تا کنون که توسط حاج آخوند رهبر ارائه گردید ،خواستار ثبت این تاریخ با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی گردید.

همچنین در ادامه با عنایت به شناخت کامل و تجربیات میدانی و ارتباطات بین المللی وی خواستار بهره گیری از نظرات و تجربیات شان برای جذب طلبه از خارج از کشور شد.

 

دیدار با مدیر حوزه های علمیه استان گلستان

دکتر جعفری به همراه دکتر بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گنبد کاووس و جناب مهری مسول مرکز بزرگ اسلامی شعبه گنبد صبح روز پنج شنبه با حجت الاسلام ملکی مدیر حوزه های علمیه استان دیدار و ضمن بررسی وضعیت مدارس علمیه در استان گلستان و طلبه های آن در خصوص همکاری های مشترک علمی و فرهنگی با یکدیگر گفتگو نمودند

 

تقدیر از عملکرد سپاه شهرستان آق قلا در عرصه تقریب اقوام و مذاهب

دکتر جعفری معاون دانشگاه مذاهب اسلامی به همراه مسئول مرکز اسلامی گنبد کاووس و سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبد کاووس با حضور در  ناحیه سپاه شهرستان آق قلا با جناب سرهنگ مصطفی لو فرمانده این ناحیه دیدار و انتصاب وی را تبریک گفتند.

در این دیدار دکتر بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس با اشاره به کارنامه درخشان فرماندهی ناحیه سپاه آق قلا در عرصه تقریب اقوام و مذاهب در شرق استان و موفقیت های وی در این عرصه ،ابراز امیدواری کرد که در فرماندهی جدید نیز منشا خیر و برکاتی در عرصه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی در این منطقه باشند.

دکتر بیارجمندی همچنین در ادامه افزود که تقریب اقوام و مذاهب اسلامی یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است که می بایست باورمندانه از آن دفاع شود.

سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به سیل ۹۷ در گلستان و در منطقه آق قلا ؛خدمات رسانی به مردم شریف و عزیز آق قلا را یکی از پرافتخارترین اقدامات در عرصه تقریب عملی در عرصه اجتماعی بر شمردند .

در پایان فرمانده ناحیه سپاه شهرستان آق قلا نقطه نظرات و پیشنهادات خودشان را برای ترویج تفکر و فرهنگ تقریب مذاهب اسلامی بیان داشت.

 

دیدار با مدیر مدرسه علمیه مصلحی آق قلا

معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی به همراه دکتر بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی گنبد کاووس و مهری مسول مرکز بزرگ اسلامی شعبه گنبد ظهر روز پنج شنبه با حاج آخوند کم مدیر مدرسه علمیه مصلحی آق قلا دیدار نمود .

در این دیدار که حاج آخوند یعقوب کم و همچنین دو تن از اساتید این مدرسه حضور داشتند ،از فعالیت های علمی این مدرسه گزارشی ارائه گردید .

 

گسترش همکاری های دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با دانشگاه مذاهب اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید علی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح روز گذشته با حضور در دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبد کاووس با دکتر جعفری معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مذاهب اسلامی و دکتر بیارجمندی سرپرست شعبه گنبد کاووس دیدار و در خصوص همکاری های دو دانشگاه در عرصه های علمی و فرهنگی با تاکید بر ترویج تفکر تقریب مذاهب اسلامی گفتگو نمود.

در این نشست با عنایت به تشکیل دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ،مقرر گردید موضوع ارتقای همکاری های مشترک دو دانشگاه در نشست بعدی پیگیری و عملیاتی گردد.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا