جدیدترین اخبار :
  • رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی درگذشت علیرضا تابش را تسلیت گفت
  • فعالیت‌های فرهنگی و علمی ایران و سوریه توسعه می‌یابد
  • تصویب 42 عنوان برنامه فرهنگی برای اجرا در تابستان/ اجرای بیش از 90 عنوان برنامه از مصوبات جلسات شورای فرهنگی
  • وفاداری قبیله‌ای؛ آسیبِ پژوهش‌های علمی
  • اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی طلاب (ارشد و دکتری) سال 1400 دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر شد

دو گام جهانی اعلان تمدن سازی در ۱۳۶۸ و تاسیس مجمع جهانی تقریب در ۱۳۶۹ را باید با هم تحلیل کنیم / برگزاری نمایشگاه دستاوردهای تقریب بین مذاهب در هفته وحدت ضروری است

شعبه گنبد کاووس | تاریخ خبر : 1400-03-29 | تعداد بازید :14

دکتر بیارجمندی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبد کاووس صبح امروز با حجت الاسلام و المسلمین احمدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان دیدار کرد.

دکتر بیارجمندی در این دیدار با بیان سیر تاریخی تقریب و وحدت اسلامی از صدر اسلام تا عصر حاضر؛ تأثیر این فرهنگ دینی اصیل را در سیر تکاملی نهضت عظیم حضرت رسول اکرم (ص) تا نهضت امام خمینی (ره) بر شمردند.

وی با بر شمردن سیره نظری و عملی امام خمینی (ره) و اعلان جهانی حرکت نظام جمهوری اسلامی به سمت تمدن سازی نوین اسلامی از سوی امام خامنه ای در سال ۱۳۶۸ در دیدار با مسلمانان آفریقا و در پی آن دستور تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سال ۱۳۶۹ را دو گام عملی معنادار خواندند که می بایست با هم تحلیل شوند.


وی در ادامه با برشمردن دستاوردهای ۴۰سال و اندی انقلاب اسلامی و نظام اسلامی در ترویج وحدت اسلامی و فرهنگ تقریب مذاهب اسلامی در عرصه های سخت افزاری و نرم افزاری که پیشرفت توأم با عدالت را برای برادران اهل سنت ارمغان آورده است ؛تأکید کرد این حرکت تکاملی در گام دوم انقلاب اسلامی و با توجه به روی کارآمدن یک دولت جدید و چشم انداز ایجاد تمدن نوین اسلامی، عمق و گستردگی بیشتری خواهد یافت.

دکتر بیارجمندی در این دیدار با استقبال از دعوت شورا جهت شرکت در جلسات اندیشه ورزی آن؛ برگزاری نمایشگاه دستاوردهای تقریب مذاهب اسلامی در استان گلستان را در هفته وحدت پیشنهاد داد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز با اشاره به شرکت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در جلسه هماهنگی برگزاری هفته وحدت سال گذشته و واگذاری مسئولیت آن به این شورا و تجربه آن، از این پیشنهاد استقبال کردند و برگزاری آن را مستلزم بررسی های لازم کارشناسی و پیگیری از مجاری ذیربط آن دانستند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا