جدیدترین اخبار :
  • حفظ ادبیات فاخر تقریبی و دوری از ادبیات ضد تقریبی
  • کارگاه آموزشی «پروپوزال‌نویسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علوم اسلامی»
  • انتشار شمارۀ 15 «دو فصلنامۀ فقه مقارن» و شماره 53 «دو فصلنامه مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی»
  • فراخوان همکاری علمی ـ پژوهشی
  • مهمترین راهبردهای تدوین آثار پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی
در دیدار سفیر بورکینافاسو با دکتر حسینی بیان شد:

همکاری‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی ایران با آفریقا گسترش خواهد یافت.

دانشگاه | تاریخ خبر : 1400-05-18 | تعداد بازید :549
دکتر حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با سفیر بورکینافاسو گفت: در دولت جدید، همکاری‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی ایران با کشورهای آفریقایی افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، سید محمد حسینی رئیس دانشگاه، با جناب سلیمان سفیر بورکینافاسو در کشورهای کویت، ایران، افغانستان و نماینده بورکینافاسو که برای مراسم تحلیف ریاست جمهوری به ایران آمده بود، دیدار و درباره روابط فرهنگی دو کشور و جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه مذاهب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آقای سلیمان در این دیدار گفت: برای من حضور در ایران و آشنایی با فعالیت‌های فرهنگی و دانشگاهی ایران بسیار ارزشمند است.
وی با توجه به تحصیل دانشجویان کشورش در دانشگاه مذاهب اسلامی، اظهار داشت: علاقه دارم دانشجویان بیشتری از بورکینافاسو در این دانشگاه حضور داشته باشند و ما تمایل داریم همکاری میان اساتید دو کشور گسترش یابد‌.


سفیر بورکینافاسو در کشورهای کویت، ایران و افغانستان ادامه داد: من به وزارت خارجه ایران اعلام کردم که آماده گسترش سطح همکاریهای علمی فرهنگی هستیم.

سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی هم ضمن خوشامدگویی به سفیر بورکینافاسو گفت: ایران دارای ظرفیت بالای فرهنگی، آموزشی و اقتصادی است و مناسب است روابط ایران و کشورهای آفریقایی از جمله بورکینافاسو گسترش یابد.
وی اظهار داشت:  به طور قطع در دوره جدید ریاست جمهوری توجه ‌ و اهتمام بیشتری به آفریقا صورت خواهد گرفت.
حسینی افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی بر اساس آیه شریفه "واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا" پیام و شعار خود را دعوت مسلمانان به وحدت قرار داده است و ما میزبان دانشجویان کشورهای اسلامی با مذاهب مختلف اسلامی هستیم.
حسینی افزود: ما آمادگی داریم دانشجویان بورکینافاسو را در دانشگاه مذاهب اسلامی بپذیریم و مجامع علمی دو کشور ارتباطات بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

گفتنی است، اعزام دانشجویان بورکینافاسو به ایران جهت تحصیل در دانشگاه مذاهب و تأکید بر تقویت ‌و گسترش همکاریهای علمی فرهنگی  دوجانبه از محورهای مهم دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با سفیر بورکینافاسو بود.
انتهای پیام/

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا