جدیدترین اخبار :
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از موزه منطقه ای جنوب شرق (زاهدان) در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی
  • برگزاری دومین نشست با موضوع «اخلاق در قرآن کریم» به همت واحد زاهدان
  • برگزاری اولین نشست با موضوع اخلاق در قرآن کریم به همت واحد زاهدان
در دیدار سفیر بورکینافاسو با دکتر حسینی بیان شد:

همکاری‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی ایران با آفریقا گسترش خواهد یافت.

دانشگاه | تاریخ خبر : 1400-05-18 | تعداد بازید :1204
دکتر حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در دیدار با سفیر بورکینافاسو گفت: در دولت جدید، همکاری‌های علمی، فرهنگی و اقتصادی ایران با کشورهای آفریقایی افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، سید محمد حسینی رئیس دانشگاه، با جناب سلیمان سفیر بورکینافاسو در کشورهای کویت، ایران، افغانستان و نماینده بورکینافاسو که برای مراسم تحلیف ریاست جمهوری به ایران آمده بود، دیدار و درباره روابط فرهنگی دو کشور و جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه مذاهب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

آقای سلیمان در این دیدار گفت: برای من حضور در ایران و آشنایی با فعالیت‌های فرهنگی و دانشگاهی ایران بسیار ارزشمند است.
وی با توجه به تحصیل دانشجویان کشورش در دانشگاه مذاهب اسلامی، اظهار داشت: علاقه دارم دانشجویان بیشتری از بورکینافاسو در این دانشگاه حضور داشته باشند و ما تمایل داریم همکاری میان اساتید دو کشور گسترش یابد‌.


سفیر بورکینافاسو در کشورهای کویت، ایران و افغانستان ادامه داد: من به وزارت خارجه ایران اعلام کردم که آماده گسترش سطح همکاریهای علمی فرهنگی هستیم.

سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی هم ضمن خوشامدگویی به سفیر بورکینافاسو گفت: ایران دارای ظرفیت بالای فرهنگی، آموزشی و اقتصادی است و مناسب است روابط ایران و کشورهای آفریقایی از جمله بورکینافاسو گسترش یابد.
وی اظهار داشت:  به طور قطع در دوره جدید ریاست جمهوری توجه ‌ و اهتمام بیشتری به آفریقا صورت خواهد گرفت.
حسینی افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی بر اساس آیه شریفه "واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا" پیام و شعار خود را دعوت مسلمانان به وحدت قرار داده است و ما میزبان دانشجویان کشورهای اسلامی با مذاهب مختلف اسلامی هستیم.
حسینی افزود: ما آمادگی داریم دانشجویان بورکینافاسو را در دانشگاه مذاهب اسلامی بپذیریم و مجامع علمی دو کشور ارتباطات بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

گفتنی است، اعزام دانشجویان بورکینافاسو به ایران جهت تحصیل در دانشگاه مذاهب و تأکید بر تقویت ‌و گسترش همکاریهای علمی فرهنگی  دوجانبه از محورهای مهم دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با سفیر بورکینافاسو بود.
انتهای پیام/

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا