جدیدترین اخبار :
  • شرایط و امتیازات پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی
  • بازنگری تأثیر اراده در وقوع طلاق در فقه تطبیقی/نویسنده: دکتر عبدالصمد مرتضوی دانش آموخته دانشگاه مذاهب اسلامی / ناشر: دانشگاه مذاهب / چاپ اول/ سال چاپ: تابستان و پاییز ۱۴۰۱
  • همگرایی و واگرایی در متون تاریخ و جغرافیای اسلامی (از ابتدا تا پایان قرن چهارم هجری) /نویسنده: دکتر مهدی خزائی/ ناشر: دانشگاه مذاهب اسلامی / چاپ اول/ سال چاپ: تابستان ۱۴۰۱
  • درآمـدی بر علم عـرفـان نظـری/نویسنده: دکتر سید محمدتقی شاکری/ ناشر: دانشگاه مذاهب اسلامی / چاپ اول/ سال چاپ: تابستان ۱۴۰۱
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه

در آستانه هفته وحدت: وحدت اسلامی یک راهبرد عبادی_سیاسی است / علمای شیعه و اهل‌سنت گلستان الگوی کشوری وحدت اسلامی هستند

شعبه گنبد کاووس | تاریخ خبر : 1400-07-26 | تعداد بازید :539

در آستانه هفته وحدت دکتر حسن بیارجمندی سرپرست شعبه گنبد کاووس دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور در مدرسه علمیه اهل‌سنت محمدیه نگین شهر با حاج آخوند ابوبکر خوجملی مسئول این مدرسه و امام‌جمعه نگین شهر دیدار و گفتگو نمود.

در ابتدای این دیدار دکتر بیارجمندی با تبریک هفته وحدت، آن را فرصت مناسب برای تقدیر از فعالیت‌ها و دستاوردهای یک‌ساله تقریبی علما و نخبگان دانستند و با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های امام‌جمعه این شهر از آن به‌عنوان یک الگوی استانی در راستای تقریب بین مذاهب اسلامی و وحدت اسلامی یاد کرد.

سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به مبانی قرآنی تقریب و وحدت اسلامی و توصیه‌های رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار از تقریب و وحدت اسلامی به‌عنوان یک عمل عبادی- سیاسی یاد کردند که مانند دیگر اعمال عبادی اجتماعی نیاز به باور و اعتقاد و نیت خالص برای خداوند متعال و التزام عملی در عرصه‌های اجتماعی دارد و هرکسی به‌غیراز این فکر کند دچار سطحی‌نگری خواهد شد و کار او در این عرصه تداوم نخواهد یافت.

در پایان با تقدیر و تشکر از اقدامات و برنامه‌های تقریبی امام‌جمعه نگین شهر، علمای اهل سنت و شیعه استان را الگو و اسوه علمی و عملی تقریب میان مذاهب اسلامی و وحدت اسلامی در کشور دانست و تأکید کرد که این بزرگ‌ترین سرمایه انقلاب و نظام اسلامی است که در گام دوم انقلاب اسلامی می‌بایست از آن حراست و پاسداری شود.

مدیر مدرسه محمدیه نگین شهر هم با اشاره به این‌که استان گلستان امروز نمونه عملی وحدت اسلامی است و این امنیت و اقتدار مرهون آن است؛ بر استمرار و تداوم این راه تأکید کرد.

حاج آخوند ابوبکر خوجملی نگاه‌های انسان دوستانه، مهربانانه و خیرخواهانه رسول اکرم (ص) را مایه وحدت اسلامی و عالم‌گیر شدن اسلام دانست و اینکه ما وظیفه ‌داریم که این سرمایه را با چنین باور قلبی خود حفظ کنیم. وی گفت: همین نگاه را امام خمینی رحمه‌الله علیه داشتند و بر همین اساس دل‌ها را با خود همراه و انقلاب عظیم اسلامی را رقم زد و در تمام این سال‌ها با وجود رهبر معظم انقلاب این نگاه و راه تداوم پیدا کرد و باید حفظ و تقویت شود.

 

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا