جدیدترین اخبار :
  • فراخوان همکاری علمی_ پژوهشی اعضای محترم هیات علمی
  • برگزاری کارگاه حقوقی در واحد بندرعباس
  • فراخوان ارسال طرح‎نامه به "کارگروه ملی مذاهب اسلامی" دبیرخانه حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره
  • آغاز ثبت‌نام داوطلبان آزمون اختصاصی دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی
  • اکران فیلم غریب در شعبه بندرعباس

حضور دبیر کل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1400-08-12 | تعداد بازید :2367

روز چهارشنبه 12 آبان ماه، نشست صمیمی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با مسئولان، اساتید و دانشجویان واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور آقای مسچی معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب، آقای مطیعی سرپرست محترم دانشگاه مذاهب اسلامی، استاد مولوی سلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، مهندس کردستانی مدیر کل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان، دکتر زرین پور سرپرست واحد زاهدان، اساتید دانشگاه، دانشجویان و تعدادی از مسئولان استانی و سران طوایف و ریش‌سفیدان در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد. 

استاد مولوی سلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این دیدار گفتند: 

آیات و روایات بسیاری درباره وحدت آمده اما باید دقت داشته باشیم که بی‌توجهی به وحدت موجب شده که امت اسلامی ظرفیت‌هایی ارزشمندی را  از دست بدهد. 

امت اسلامی به مراتب بیشتر از دنیای کفر ظرفیت‌ دارد. ما از نعمت ایمان، اسلام، قرآن، سیره پیامبر (ص) و سیره ائمه اطهار برخورداریم، همه اینها ظرفیت‌های معنوی هستند که اگر در سایه اتحاد، انسجام و خرد جمعی استفاده شود می‌توانیم کدخدا و حاکم دنیا باشیم. امروز دنیای غرب که خود را حاکم و کدخدای دنیا می‌داند خیلی کمتر از این ظرفیت‌ها بهره دارد. مسلمانان صدر اول با تکیه بر همین ظرفیت‌های معنوی در کمترین مدت ممکن دنیا را فتح کردند و  اسلام را در همه جا گسترش دادند. 


مولوی سلامی افزود: 
در کنار ظرفیت‌های معنوی، ظرفیت های مادی بسیار ارزشمندی داریم که مقام معظم رهبری بارها به آنها اشاره کرده‌اند  که ما باید تلاش کنیم از آنها بهره لازم را ببریم. 

 
استاد نذیر احمد سلامی با اشاره به جمعیت بیش از یک‌و‌نیم میلیاردی جهان اسلام است گفت:  پیوستگی جغرافیایی جهان اسلام  از اندونزی تا مراکش، همه کشورهای جهان اسلام را مانند حلقه‌های یک زنجیر به یکدیگر پیوسته است که ظرفیت و گنجایشی ارزشمند می‌باشد. 

 

ایشان تأکید کرد: منابع نفت و گازی که امت اسلامی؛ جهان اسلام و کشورهای اسلامی خاورمیانه‌ از آن برخوردارند، روح تمدن جهان امروز است که همه اینها ظرفیت‌های مادی‌اند ،افزون بر این، کشورهای اسلامی مسیل‌های آبی، تنگه‌ها و گذرگاه‌های آبی دارد که می‌توان به نحو احسن از آن استفاده کرد یا حتی می‌توان از آن بهره برداری سیاسی کرد زیرا همه این‌ها در اختیار امت اسلامی اند. 

 

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: 

کشورهای اسلامی خاورمیانه مبادی ورودی و خروجی سه قاره‌اند، شمال آفریقا، جنوب اروپا و شرق آسیا که اینها همه ظرفیت‌اند که می‌توان از آنها بهره برد، همچنین هدف از این وحدتی که مطرح است به بعد مذهب محدود نیست، کنفرانس‌هایی که برگزار  و دانشمندانی که از کشورهای اسلامی  در آنها مشارکت دارند و تمامی این ظرفیت‌ها به مراتب بیشتر از این است که ما فقط وحدت را به گروهای مذهبی محدود کنیم، بلکه هدف وحدت  می‌تواند در تمامی ابعاد فرهنگی، اجتماعی،سیاسی، اقتصادی و مذهبی باشد و  امت اسلام با یک استراتژی (راهبرد) واحد، منظم با اتحاد و انسجام و با‌استفاده از خرد جمعی بتواند از این ظرفیت‌ها استفاده کند تا به عظمت گذشته خود برسد و کدخدا و حاکم دنیا باشد.


در ادامه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری دبیر کل محترم مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سخنان خود بیان داشت:

ما یک آرمان بزرگ را در ۴۰ سال گذشته دنبال کردیم و آن وحدت میان اقوام و مذاهب مختلف در کشورمان است. کشور ما چند قومیتی و چند مذهبی است و نه از زمان انقلاب، بلکه از زمان‌های گذشته ایرانیان با تمام تنوع قومیتی و مذهبی و تنوع زبانی که داشتند در کنار همدیگر با آرامش زندگی کردند و هیچ‌گاه ما هیچ مذهب و دین و قومیتی را از جامعه خود طرد نکردیم و این اخلاق ایرانی ماست که همه را می‌پذیریم و در درون خود جا می‌دهیم و مهمان‌نوازی می‌کنیم و این در حالی است که کشور ما از هزاران سال قدمت دارد و در حال حاضر یهودیان و مسیحیان در تهران سکونت و در کنار ما کنیسه و کلیسا دارند و بدون هیچ مشکلی  زندگی کرده و با آنها مدارا و زندگی می‌کنیم . 

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: 

پس از انقلاب یک پروژه‌ی کلان و بزرگ به دست امام خمینی (ره) اجرایی شد، و اینکه در دنیا امکان مقابله با زورگویان و ستمگران وجود دارد و ما می‌توانیم در مقابل ظلم، سینه سپر کنیم. کسانی که حق ملت‌های مستضعف را با زور می‌گیرند و و هیچ ابایی هم ندارند که منافع خودشان را به هر قیمتی  حتی به قیمت از دست دادن جان دیگران تأمین کنند و هر صدایی که علیه آن‌ها برخیزد و تلاش کند که هیمنه، سیطره و سلطه آنها را بشکند، در نطفه خفه کنند و تمام تلاش خود را در گذشته کرده و اکنون هم در حال انجام آن هستند. 

دکتر شهریاری افزود: تمامی اقداماتی که علیه وحدت در کشور ما شکل می‌گیرد، نقشه‌های دشمنان اسلام است. اسلامی که امام خمینی(ره) برای ما به ارمغان آورد، اسلام مستضعفان و محرومان بود؛ اسلامی که ما باید در مقابل کاخ‌سفید‌نشینان قیام کنیم و این قیام نشان داده‌است که برای بسیاری از مردم دنیا جذاب است و آنها خوشحال و خرسندند که کشوری مقابل آمریکا و صهیونیست‌ها بایستد؛ درحالی که آنها ثروت و قدرت دارند و بیش از 80 درصد ثروت جهانی در اختیار صهیونیست‌ها و سرمایه‌گذاران امریکایی است و سعی دارند با این سرمایه همچنان اقتدار و سلطه خود را در جهان حفظ و یک قدرت در جهان تثبیت کنند و آن امریکا باشد. بااین همه؛ امامی آمد و جلوی آنها سینه سپر کرد و در زیر گوش آنها ضربه‌ای زد که امروز به برکت الفاظ قدسیه حضرت امام خمینی(ره) و برکت راهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) قدرتی پیدا کردیم.  امروز رژیم صهیونیستی مستأصل و درمانده شده است. دیروز یکی از کارگزاران اصلی این رژیم گفت؛ نمی‌توانیم جلوی پیشرفت ایران را بگیریم. ایران وارد منطقه شده و ما مجبوریم و حتی نمی‌توانیم تصور کنیم که جنگ با ایران چه تبعاتی برای رژیم صهیونیستی در بر دارد. 

دکتر شهریاری افزود: 

امروز دریافتیم که این خانه عنکبوتی با یک فوت فرو خواهد ریخت. این اقتدار نظام جمهوری اسلامی بوده که جنوب لبنان خودش را نمایان کرده و نوار غزه خودش را نشان می‌دهد و همکاری میان شیعه و سنی به‌صورت چنکک شکل گرفته‌است. شمال اسرائیل و حزب‌الله لبنان، جنوب غرب اسرائیل و حماس اهل‌سنت. این شیعه و سنی به صورت قیچی رژیم صهیونیستی را زیر فشار خود قرار می‌دهند. 

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  گفت: 

ما از وحدت گذر کردیم و وحدت حاصل شده و اگر هم اتفاقاتی در این زمینه‌ها می‌افتد بدانید که این‌ها پروژه‌های داعشی دشمن است و اعتراف خودشان نیز بوده است و حرکت‌های مذبوحانه و همه تربیت‌هایی که در پاکستان ضد نظام جمهوری اسلامی ایران و تفکر انقلابی شکل می‌گیرد بر همین میزان جلو می‌رود؛ زیرا احساس خطر کردند و حتی گریبانشان را گرفته‌ایم که توان نفس کشیدن را هم ندارند، وحدت شیعه و سنی در لبنان گریبان صهیونیست‌ها را گرفته و رهایشان نکرده و جرأت این را ندارند که یک بمب از شمال اسرائیل به جنوب لبنان بزنند و اینکه یک سرباز خودشان را وارد منطقه غزه کنند.

ما در حال حاضر اقتداری داریم که هیچ کسی آن را ندارد. در کنفرانس وحدت ما میزبان میهمانان لبنان بودیم، آن‌ها عزت خود را در عزت نظام جمهوری اسلامی ایران می‌بینند و می‌یابند و می‌گویند: شما به ما عزت دادید. 


حماس که اهل‌سنت حاکم بر غزه است، می‌گویند: ما عزت خود را از جمهوری اسلامی ایران به‌دست آوردیم.

ما مقاومت و صنعت موشک‌سازی را به آنها آموزش و ایستادگی در مقابل امریکا را یاد دادیم وآنها یاد‌ گرفتند و خودشان تولید‌کننده شدند و خدا را شکر که این تکنولوژی‌ و دانش را به حماس اهل‌سنت انتقال دادیم. 

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پایان گفتند: به اعتقاد من، ما از وحدت گذر کردیم، امروز روزی است که باید از تمدن نوین اسلامی صحبت کنیم. امروز به برکت این انقلاب ما با کمک هم دست‌به‌دست همدیگر دهیم که إن شاءالله سیستان بلوچستان را بسازیم،مأسفانه دشمن 40 سال این استان را امنیتی کرد و ما باید تلاش کنیم تا حوزه‌ی اقتصاد را در این استان رونق دهیم. در ساخت و ساز و توسعه استان مشارکت کنیم و به بر کت و اراده دولت جدید در رفع محرومیت که یکی از مصیبت‌ها و آسیب‌های کشور ماست و ما نتوانستیم فقر را به‌صورت کامل از کشورمان چه برای شیعه و چه برای سنی رفع کنیم،باید تلاش کنیم با وحدت و در کنار هم اشکالات و کمبود‌ها را برطرف و عزت وحدت را حفظ کنیم.

اگر عزت وحدت نبود صدام به ما حمله نمی‌کرد، داعش ایجاد نمی‌شد.  اگر این عزت وحدت نبود رژیم صهیونیستی جنوب لبنان و نوار غزه را با خاک یکسان کرده بود و این عزتی است که وحدت برای ما به ارمغان آورده و ما باید با تلاش از آن حفظ و نگهداری کنیم.

در ادامه حجت‌الاسلام دکتر شهریاری به همراه دکتر مطیعی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی و آقای مسچی از بخش‌های مختلف این واحد بازدید کردند،سپس جلسه‌ای با حضور استاد سلامی و دکتر زرین پور تشکیل شد که در آن دکتر زرین‌پور از فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه گزارشی ارائه دادند. 

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا

https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://pppi.sulselprov.go.id/assets/-/slot-gacor/https://altamash.edu.pk/akun-pro-kamboja/http://evisit.humbanghasundutankab.go.id/data-hk/https://pppi.sulselprov.go.id/-/slot-deposit-pulsa/http://lexsportiva.in.ua/akun-pro-thailand/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-pulsa/https://datadesacenter.dpmd.jatimprov.go.id/uploads/slot-deposit-dana/http://jih.fh.unsoed.ac.id/pages/slot-deposit-pulsa/http://stikeskendal.ac.id/wp-content/slot-deposit-pulsa/http://stikeskendal.ac.id/wp-content/slot-luar-negeri/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://salam.edu.af/css/slot-pulsa/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-dana/https://journal.niqs.org.ng/akunprokamboja/https://sicantik.bogorkab.go.id/secure/uploads/tpp/bav/slot-demo/https://sicantik.bogorkab.go.id/secure/uploads/tpp/bav/slot-demo/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-dana/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-gopay-dan-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-ovo/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-dana/http://karyailmiah.polnes.ac.id/slot-gacor/http://karyailmiah.polnes.ac.id/slot-deposit-pulsa/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/