جدیدترین اخبار :
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از موزه منطقه ای جنوب شرق (زاهدان) در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی
  • برگزاری دومین نشست با موضوع «اخلاق در قرآن کریم» به همت واحد زاهدان
  • برگزاری اولین نشست با موضوع اخلاق در قرآن کریم به همت واحد زاهدان

دکتر مختاری درمراسم دانش آموختگی دانشجویان آفریقایی دانشگاه: دانش آموختگان دانشگاه مذاهب سفیران خوبی برای گسترش فرهنگ تقریب و مبارزه با افراط گرایی هستند

دانش آموختگان | تاریخ خبر : 1397-03-08 | تعداد بازید :2360

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی درمراسم دانش آموختگی دانشجویان آفریقایی دانشگاه گفت: شما می‌توانید سفیران خوبی برای دستاوردهای حقیقی و اصیل انقلاب و واقعیت‌های موجود در ایران که یکی از آنها بحث وحدت و تقریب واقعی پیروان مذاهب و اقوام است در کشورهای خود باشید.

به گزارش روابط عمومی، مراسم دانش آموختگی جمعی از اولین ورودی های دانشجویان آفریقایی دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین مختاری ریاست دانشگاه برگزار شد.

به دنبال تنوع ملیتی در جذب دانشجویان بین المللی هستیم

دکتر مختاری در این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان آفریقایی و آرزوی موفقیت برای این دانشجویان بیان داشت: امروز از اینکه شاهد موفقیت شما دانشجویان بین المللی در دانشگاه مذاهب اسلامی هستیم و خوشحال هستیم که امروز به چهره های علمی و تقریبی بین المللی افزوده شد و این یکی از افتخارات دانشگاه است و امیدواریم این روند ادامه یابد و در سطح بین الملل دانشجویان با بنیه تقریبی تربیت شده و فعالیتهای دینی و اجتماعی داشته باشند.

وی  افزود: از جمله ماموریت های دانشگاه مذاهب اسلامی همین فعالیت در عرصه بین المللی است و بنا بر این داریم که تنوع ملیت ها در جذب دانشجو را بر اساس وعده ای که دادیم عمل کنیم و بتوانیم از بیشتر کشورها دانشجو داشته باشیم که این کمک بزرگی به مباحث تقریبی است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان این که انشالله در سال آینده بتوانیم این تنوع ملیتی دانشجویان را در دانشگاه شاهد باشیم بر آمادگی دانشگاه درخصوص ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل در مقاطع تحصیلات تکمیلی تاکید کرد.

دکتر مختاری همچنین  گفت اکنون که شما فارغ التحصیل شده اید آنچه از فرهنگ ایران و ملت و منویات مقام معظم رهبری یاد گرفتید به مردم و کشور خود منتقل کنید زیرا سطح توقعات از شما بیشتر است شما در ایران اسلامی تحصیل کرده اید در محیطی تقریبی بزرگ شده اید لذا مانع بروز و ظهور خشونت و افراط گری در کشورتان خواهید شد.

نگاه نرم دینی و ضد خشونت و افراطی را به کشورهای خود منتقل کنید

وی با اشاره به این که شما دانش آموختگان دانشگاه مذاهب اسلامی باید نگاه نرم دینی و ضد خشونت و افراطی را به کشورهای خود منتقل کنید، تصریح کرد: آنچه در ایران در زمینه تقریب و وحدت و همزیستی مسالمت‌آمیز دیدید را منتقل کنید زیرا شما از نزدیک متوجه شدید که دشمنی دشمنان با ملت ایران چقدر زیاد است و تلاش می‌کنند چهره ای منحط، خشن و عقب افتاده از ایران را معرفی کند اما شما دیدید که این گونه نیست. کشور ما در حال پیشرفت اما مستقل است.

آنچه در ایران در زمینه تقریب و همزیستی مسالمت‌آمیز دیدید را منتقل کنید

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تاکید کرد: شما می‌توانید سفیران خوبی برای دستاوردهای حقیقی و اصیل انقلاب و واقعیت‌های موجود در ایران که یکی از آنها همین بحث وحدت و تقریب واقعی پیروان مذاهب و اقوام است در کشورهای خود باشید. شما می توانید مکتب و روش تعلیمی دانشگاه را به عنوان یک الگو در کشور خود معرفی کنید.

دکتر مختاری در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان آفریقایی بر سامان دهی امور دانش آموختگان داخلی و بین المللی دانشگاه با انتصاب اخیر "نماینده رئیس در امور دانش آموختگان دانشگاه" ابراز امیدواری کرد.

گزارش تصویری این مراسم را در لینک زیر مشاهده نمائید:

"گزارش تصویری 1/ مراسم دانش‌ آموختگی دانشجویان آفریقایی دانشگاه با حضور دکتر مختاری ریاست دانشگاه"

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا