جدیدترین اخبار :
  • نشست تخصصی درباره نقش ابوشهید حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی از چهره‌های شاخص عرصه وحدت و تقریب میان مذاهب اسلامی استان گلستان
  • آغاز به‌کار اولین پایگاه تخصصی بسیج طلاب به‌منظور ترویج فرهنگ و تفکر تقریب میان مذاهب اسلامی در واحد گنبد کاووس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • برگزاری کارگاه با موضوع تقریب و دگرپذیری توسط دکتر زرین پور همزمان با سومین همایش ملی نغمه سرایان اهل سنت در گرگان
  • جلسه معارفه نو دانشجویان واحد بندرعباس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در دیدار با هیئت سوری: قدر دانی از اقدام دانشگاه مذاهب اسلامی در برقراری روابط علمی با دانشگاه های سوریه

اخبار داخلی | تاریخ خبر : 1397-04-06 | تعداد بازید :2986
هیأتی از اساتید دانشگاه های سوریه که به میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران به سر می برند، با حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) دیدار و گفتگو کردند.
 
 
به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام و المسلمین اختری در این دیدار  روابط دو ملت ایران و سوریه تاریخی و بسیار صمیمی در گذشته و حال ارزیابی کرد و اظهار داشت: پیشرفت قدرت مقاومت در لبنان و فلسطین و سوریه به خاطر روابط قوی بین ایران و این کشورها است، ایران در سوریه شهید داده است؛ در کنار سوریه ایستاده و خواهد ایستاد؛ همکاریهایی در زمینه مواد ساختمانی، برق، صنعت و .... بین ایران و سوریه وجود دارد و به پایان نرسیده است.

وی خاطر نشان کرد: ایران در زمینه الکترونیک و هوا فضا به پیشرفتهای خوبی دست یافته است، شاهد بودیم که ما هواپیمای بدون خلبان را بدون اینکه منفجرش کنیم، ساقط کردیم، در زمینه پزشکی نیز پیشرفتهای بسیار عالی داشته ایم.

حجت الاسلام و المسلمین اختری ادامه داد:ایران توانست به همه ثابت کند که دین خدا می تواند بشریت را هدایت کند؛ چرا آمریکا فقط با ایران دشمنی می کند، اما با عربستان مخالفتی ندارد؟ چون می داند در عربستان همچنان عصبیت و نژاد پرستی عربی و قبیله ای حاکم است؛ آمریکایی ها در زمان شاه مخالفتی با ایران نداشته اند و الان هم از حکم و رهبری دین می ترسند.

وی افزود:آنها گمان می کردند، ایران عقب خواهد ماند و توان ایستادن روی پای خود را ندارد، برای همین تحریمها را ایجاد کردند، تا جلو پیشرفت ایران را بگیرند، اما ایران توانست با تکیه بر جوانهای خود پیشرفت کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به همکاریهای بین ایران و سوریه و ضرورت گسترش این همکاریها، برای همکاری نهادهای ایرانی با هیأت اساتید سوری در زمینه های مختلف صنعتی، نوآوری و .. اعلام آمادگی کرد و گفت: امیدواریم این دیدار برای ادامه همکاری بین سوریه و ایران تأثیر گذار باشد.
 
وی همچنین از حضور فعال دانشگاه مذاهب اسلامی در عرصه های بین المللی و دعوت از استادان دانشگاه های سوریه به ایران و برقراری روابط علمی و دانشگاهی میان دو کشور دوست و برادر قدر دانی کرد.
 
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا