جدیدترین اخبار :
  • نشست تخصصی درباره نقش ابوشهید حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی از چهره‌های شاخص عرصه وحدت و تقریب میان مذاهب اسلامی استان گلستان
  • آغاز به‌کار اولین پایگاه تخصصی بسیج طلاب به‌منظور ترویج فرهنگ و تفکر تقریب میان مذاهب اسلامی در واحد گنبد کاووس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • برگزاری کارگاه با موضوع تقریب و دگرپذیری توسط دکتر زرین پور همزمان با سومین همایش ملی نغمه سرایان اهل سنت در گرگان
  • جلسه معارفه نو دانشجویان واحد بندرعباس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰

دکتر مختاری در مراسم دانش آموختگي دانشجويان واحد سنندج: لزوم بهره‎مندی از توانمندي هاي فارغ التحصيلان دانشگاه/ دانشگاه مذاهب اسلامي حاصل انديشه ناب مقام معظم رهبري در زمینه تقریب است

دانش آموختگان | تاریخ خبر : 1397-04-13 | تعداد بازید :1975

به گزارش روابط عمومی به نقل از خبرنگار تقريب در سنندج، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد حسين مختاري؛ ریاست محترم دانشگاه مذاهب اسلامی عصر روز شنبه ۹ تير در اولين دوره جشن دانش آموختگي دانشجويان دانشگاه مذاهب اسلامي كردستان در سنندج اظهار كرد: اميدواريم شبكه ای از فارغ التحصيلان اين دانشگاه ايجاد شود و بتوانيم از تمامي توانمندي هاي فارغ التحصيلان به بهترين نحو استفاده كنيم.

وي خاطرنشان كرد: آگاهي بخشي و تنوير افكار جامعه علمي نسبت به پيام راستين اسلام و قرآن و آنچه كه باعث رستگاري انسان در در قلمرو فرد و جامعه است از جمله اهداف تشكيل اين دانشگاه است.

دانشگاه مذاهب اسلامي حاصل انديشه ناب مقام معظم رهبري در زمینه تقریب است

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي افزود: دانشگاه مذاهب اسلامي حاصل انديشه ناب مقام معظم رهبري بوده و تأسيس آن به منظور نزديك كردن افكار و انديشه هاي پيروان مذاهب مختلف اسلامي است.

دکتر مختاري خاطرنشان كرد: همزيستي مسالمت آميز و درك نظرات ساير مذاهب و گفتمان سازي و استفاده از اين ظرفيت در چنين دانشگاهي امكان پذير است.

وي افزود: وظيفه دانشگاه مذاهب اسلامي ايجاد يك نوع انسجام و همدلي به شكل علمي و فرهنگي در بين پيروان مذاهب اسلامي است.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي تصريح كرد: دانشگاه مذاهب فرصتي براي نظريه پردازي است و در اين مسير نيز كرسي ها و نشست هاي نظريه پردازي راه اندازي خواهند شد. دانشگاه مذاهب اسلامي از يك ظرفيت بالا برخوردار است و در مسير توسعه علمي و فضاهاي آموزشي و جذب اعضاي هيات علمي و گسترش رشته هاي مختلف حركت جديدي را آغاز كرده است.

 ١٠ رشته جديد مورد مطالعه قرار گرفته است/ برگزاری آزمون جذب اختصاصي طلاب شیعه و اهل سنت در 25 مرداد

دکتر مختاری با بیان این که ايجاد رشته هاي متناسب با نياز جامعه در دستور كار قرار گرفته است، گفت: ١٠ رشته جديد مورد مطالعه قرار گرفته است و براي اين رشته ها نيز هيات علمي هاي جديد جذب خواهند شد.

وی همچنين از دريافت مجوز از وزارت علوم براي برگزاری آزمون جذب اختصاصي طلاب شیعه و اهل سنت در مقاطع مختلف تحصيلي به عنوان دانشجو در 25 مرداد ماه خبر داد و گفت:در دانشگاه مذاهب اسلامي كردستان نيز دو رشته شامل اين امر خواهند شد.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي در ادامه به قابلیت های واحد کردستان دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: دانشگاه مذاهب اسلامي سنندج قابليت بين المللي شدن را دارد و اميدواريم اين مهم در آينده نزديك محقق شود. تقويت دانشگاه مذاهب اسلامي از مصوبات شوراي امنيت ملي كشور است و ما براي تقويت مراكز اين دانشگاه در استان هايي همچون كردستان تمام توان خود را به كار خواهيم گرفت.

دانشگاه مذاهب اسلامي سنندج قابليت بين المللي شدن را دارد

دکتر مختاری افزود: در عرصه بين الملل هم فرصت هاي مطالعاتي براي دانشجويان دكترا فراهم خواهيم كرد و در آينده نزديك هشت نَفَر از اساتيد ما به كشور اندونزي اعزام مي شوند.

وی در پایان عنوان كرد: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري با تكيه بر ظرفيت هاي موجود تمام توان خويش را براي رسيدن به جايگاه واقعي دانشگاه مذاهب به كار خواهيم گرفت و در خصوص رفع دغدغه معيشتي و حقوق و مزاياي اساتيد و كاركنان نيز گام هايي را برداشته ايم و براي تقويت اين حوزه نيز برنامه هايي را تدوين كرده ايم.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا