جدیدترین اخبار :
  • شرایط و امتیازات پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه مذاهب اسلامی
  • بازنگری تأثیر اراده در وقوع طلاق در فقه تطبیقی/نویسنده: دکتر عبدالصمد مرتضوی دانش آموخته دانشگاه مذاهب اسلامی / ناشر: دانشگاه مذاهب / چاپ اول/ سال چاپ: تابستان و پاییز ۱۴۰۱
  • همگرایی و واگرایی در متون تاریخ و جغرافیای اسلامی (از ابتدا تا پایان قرن چهارم هجری) /نویسنده: دکتر مهدی خزائی/ ناشر: دانشگاه مذاهب اسلامی / چاپ اول/ سال چاپ: تابستان ۱۴۰۱
  • درآمـدی بر علم عـرفـان نظـری/نویسنده: دکتر سید محمدتقی شاکری/ ناشر: دانشگاه مذاهب اسلامی / چاپ اول/ سال چاپ: تابستان ۱۴۰۱
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه

حضور تیم مناظره دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد سنندج در مسابقات ملی مناظره دانشجویی به میزبانی دانشگاه شهرکرد

شعبه سنندج | تاریخ خبر : 1397-08-05 | تعداد بازید :2302

تیم مناظره دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد سنندج متشکل از آقایان برهان همتی، مهدی رستمی، مسعود گودرزی و زاهد حیدری با حضور در مرحله کشوری مسابقات ملی مناظره دانشجویی دانشگاه های کشور در دانشگاه شهرکرد، به رقابت با رقبای خود پرداختند.

این تیم پیشتر عنوان اول این مسابقات را در مرحله استانی کسب نموده بود.

مرحله منطقه‌ای هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی غرب کشور به میزبانی جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری به ایستگاه پایانی رسید.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - سیروس رضایی ۲۴ مهرماه در آیین فینال و اختتامیه این دوره از مسابقات، اظهار کرد: ۹۶ تیم از چهارمحال و بختیاری در مرحله استانی هفتمین دوره مناظره دانشجویی از اسفندماه سال گذشته تا تیرماه امسال با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی افزود: مرحله منطقه‎‌ای مسابقات ملی مناظره دانشجویی غرب کشور با حضور ۱۶ تیم از ۹ استان به مدت سه روز در مرحله مقدماتی، یک چهارم نهایی، رده‌بندی و فینال به میزبانی جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
رضایی ادامه داد: از ۱۶ تیم حاضر در این مسابقات، سه تیم به مرحله کشوری راه یافت که مرحله کشوری مسابقات، اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.
در ادامه معاون فرهنگی دانشگاه شهرکرد با اشاره به ضرورت تقویت جهاد دانشگاهی و تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت برنامه‌های جهاد دانشگاهی، گفت: جهاد دانشگاهی در هر جا لازم بوده بدون هیچ چشم داشتی ورود پیدا کرده است.
حمیدرضا عزیزی با اشاره به برگزاری هفت دوره مناظره دانشجویی از سوی جهاد دانشگاهی، تاکید کرد: جهاد دانشگاهی استان تلاش می‌کند فرهنگ گفت و گو و مناظره را به صورت مستند و بر اساس اصول علمی در دانشگاه نهادینه کند.
عزیزی گفت: اگر بتوان این فرهنگ را بر اساس منطق و علم در دانشگاه‌ها که دانشجویان آن سکاندار مسئولیت‌های آینده کشور هستند نهادینه کرد یکی از رسالت‌های اصلی جهاد دانشگاهی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته چهارمحال و بختیاری از لحاظ تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در مناظرات رتبه نخست را کسب کرد، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در راستای نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه تلاش می‌کند و دانشگاه‌ها می‌توانند تعداد تیم‌های مناظره کننده خود را افزایش دهند.
معاون فرهنگی دانشگاه شهرکرد در ادامه اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری از لحاظ فرهنگی و منابع طبیعی بسیار غنی است و بر خلاف نظر کسانی که این استان محروم است، محروم نبوده زیرا استانی که محروم باشد فرهنگ آن ضعیف است.
وی ادامه داد: بالا بودن تعداد تیم‌های شرکت کننده نشان از تعامل بالایی است که در این استان وجود دارد.
عزیزی بر راه‌اندازی دبیرخانه مناظرات در دانشگاه شهرکرد تاکید کرد و گفت: امید است سال آینده چهارمحال و بختیاری با تعداد تیم‌های بیشتر میزبان مناظرات دانشجویی در مرحله کشوری باشد تا تمامی استان‌ها با چهارمحال و بختیاری آشنا شوند.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید این را مدنظر قرار دهند که هر چه تبادل فرهنگی بیشتر باشد تعامل و تحمل افراد در جامعه افزایش می‌یابد که از این طریق می‌توان معضلات اجتماعی که در جامعه وجود دارد را کاهش داد.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا