جدیدترین اخبار :
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از موزه منطقه ای جنوب شرق (زاهدان) در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی
  • برگزاری دومین نشست با موضوع «اخلاق در قرآن کریم» به همت واحد زاهدان
  • برگزاری اولین نشست با موضوع اخلاق در قرآن کریم به همت واحد زاهدان
با حضور آیت الله نور مفیدی، مسئولان ارشد استانی و دانشگاه؛

مراسم افتتاح شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی استان گلستان(شهرستان گنبدکاووس) برگزار شد/دانشگاه مذاهب اسلامی بهترین نماد عملی وحدت اسلامی در استان گلستان خواهد بود

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-09-10 | تعداد بازید :4479

مراسم افتتاح شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی استان گلستان(شهرستان گنبدکاووس) با حضور آیت الله نور مفیدی؛ نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان، دکتر مختاری ریاست دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی، فرماندار گنبدکاووس، جمعی از علمای برجسته شیعه و اهل سنت استان، معاونین دانشگاه، مدیران ارشد ادارات و سازمان ها و... روز چهارشنبه ۷ آذره ماه در سالن اجتماعات فزمانداری گنبد برگزار شد.

در این مراسم که شخصیت های استانی های استانی و شهرستانی حضور داشتند بر اهمیت و ضرورت دانشگاه مذاهب اسلامی و تاسیس آن در استان گلستان به ویژه شهر گنبدکاووس تاکید شد.

این مراسم که روز چهارشنبه 7 آذرماه با حضور حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده معظم مقام معظم رهبری در استان گلستان و نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان، دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین علم‌الهدی؛ معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب، معاون استاندار،نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس، ائمه جمعه شیعه و اهل سنت شهرستان گنبد کاووس و دیگر شهرهای دیگر استان و مدیران ادارات شهرستان گنبد کاووس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن قدردانی از حمایت ها و رهنمودهای آیت الله نورمفیدی و سایر مسولان استانی در تحقق راه اندازی شعبه دانشگاه در استان گلستان، گفت: این دانشگاه که بعد از بندرعباس، زاهدان و سنندج چهارمین مرکز تبعی دانشگاه مذاهب اسلامی در تهران است از بهمن ماه امسال با حضور ۶۰ دانشجو فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی تاکید کرد: آیت الله نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه در اولین مشاوره جهت احداث دانشگاه مذاهب اسلامی در استان گلستان؛ توصیه کردند که این دانشگاه در گنبد احداث شود.

دکتر مختاری از پیگیری ها و مکاتبات آقای طیار نماینده محترم مجلس شهرستان با دانشگاه و وزیر علوم و زحمات دکتر صابری معاون آموزشی دانشگاه برای صدور مجوز دانشگاه مذاهب اسلامی در شهرستان گنبدکاووس نیز تشکر کرد.

حمایت نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان از تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی در استان

آیت الله نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان در این مراسم بر ضرورت وحدت در جهان اسلام و  تأکید کردند و بیان داشتند: امروز در تعالیم قرآن کریم و سنت نبوی آنقدر وحدت اسلامی اهمیت دارد که شاید این را به عنوان یک تکلیف شرعی و واجب برای ما ایجاد کرده است.

ایشان تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی در این  استان را یک فرصت ارزشمند عنوان کردند و گفتند: در این دانشگاه هم برادران اهل سنت و هم شیعه با فقه خودشان آشنا می شوند و در کنار همدیگر فقه مذهب خودش را می خوانند با یکدیگر آشنا می شوند و این بهترین الگو است که تاریخ علمای شیعه هم بر این الگو تأکید داشته اند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار داشت: دانشگاه مذاهب اسلامی می تواند متاثر از این الگوی علمای شیعه و اهل سنت که بین حضرت آیت الله بروجردی به عنوان یک مرجع واحد زمان و شیخ شلتوت در مصر اتفاق افتاد، این مدل را در این زمان ما انجام می دهد.

آیت الله نور مفیدی ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از راه اندازی و آغاز فعالیت دانشگاه مذاهب اسلامی در استان گلستان، تاکید کردند: ان شالله که در آینده شاهد رشد و توسعه دانشگاه مذاهب اسلامی در برخی استان‌های کشور هم باشیم.

دانشگاه مذاهب اسلامی بهترین نماد عملی وحدت اسلامی در استان گلستان خواهد بود

همچنین در این مراسم معاون استاندار، فرماندار ویژه گنبد کاووس و علمای شیعه و اهل سنت و تمامی مسئولان استان بر پشتیبانی و حمایت از این دانشگاه تاکید کرده و از تلاش هایی که ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی برای تاسیس این دانشگاه در گنبد داشتند تشکر کردند و تأکید داشتند که این دانشگاه بهترین نماد عملی وحدت اسلامی در این شهرستان خواهد بود.

قرجه طیار نماینده مردم گنبدکاووس و بخش داشلی برون در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: استان گلستان تجلی گاه وحدت و گنبدکاووس پایتخت وحدت اسلامی است که با تلاش های آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه شکل گرفته است.

از همه کسانی که برای افتتاح دانشگاه مذاهب اسلامی زحمت کشیدند به ویژه دکتر مختاری رئیس دانشگاه و دکتر صابری معاون آموزشی دانشگاه و نماینده سابق آزادشهر سپاسگزاری می کنم.

حجت الاسلام ترابی امام جمعه اهل تشیع نیز در این مراسم بیان داشت: امروز روزی تاریخی برای گنبد است چون یکی از فاکتورهای تقویت وحدت و برادری و عدالت اجتماعی و آموزشی محقق شده است که از همه دست اندرکاران به ویژه آقای طیار نماینده و فرماندار محترم گنبدکاووس تشکر می کنم.

حاج آخوند نوری زاد امام جمعه اهل تسنن نیز در سخنانی خاطرنشان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی یکی از نیازهای منطقه بود که با تلاش های نماینده معزز ولی فقیه و رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تحقق یافت؛ که جای تقدیر و تشکر است.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا