جدیدترین اخبار :
  • برگراری اردوی علمی - فرهنگی واحد زاهدان به مقصد شهرستان میرجاوه
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا
  • بازدید دانشجویان واحد زاهدان از موزه منطقه ای جنوب شرق (زاهدان) در گرامیداشت هفته میراث فرهنگی
  • برگزاری دومین نشست با موضوع «اخلاق در قرآن کریم» به همت واحد زاهدان
  • برگزاری اولین نشست با موضوع اخلاق در قرآن کریم به همت واحد زاهدان

دیدار هیئتی از علما و شخصیت‌های برجسته اهل سنت شهرکویته پاکستان از دانشگاه

دانشگاه | تاریخ خبر : 1396-10-17 | تعداد بازید :3361

هیات ۱۵ نفره از شخصیت‌های برجسته اهل سنت شهرکویته پاکستان از فرقه های مختلف مذهبی(نقشبندی، بریلوی، مودودی) شامل مدیران حوزه‌های علمیه، وکلا، پزشکان، امامان جمعه و... ضمن حضور و بازدید از دانشگاه مذاهب اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر مختاری ریاست دانشگاه دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار میهمانان به معرفی خود پرداخته و از حضور در دانشگاهی که اتباع مذاهب مختلف اسلامی را گردهم آورده ابراز خرسندی کردند.

در ادامه این دیدار دکتر مختاری ضمن خوشامدگویی به هیئت علمایی پاکستان حضور آنها در جمهوری اسلامی ایران- خانه دوم خودشان- را خیر مقدم گفت و افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با دانشگاه های پاکستان در زمینه مطالعات اسلامی و مقارن می باشد.

 


رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان این که این دانشگاه از دانشگاه های مهم و برجسته ایران است که به دستور مقام معظم رهبری تاسیس شده است و نمونه عملی تقریب و همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان مذاهب مختلف اسلامی است،گفت: دانشجویان و مسئولان این دانشگاه با تاسی به آموزه های قرآن کریم و سنت پیامبر گرامی اسلام -صلی الله علیه وآله و سلم- و نیز به پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و این خود یک نمونه عینی عمل کردن به دستورات قرآن کریم و سیره پیامبر (ص) است.

وی افزود: همان‌گونه که بنا بر اجماع شیعیان و اهل تسنن، منظور از اعتصام به حبل‌الله در آیه شریفه: «واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا» یعنی "اعتصموا بالاسلام" است. مقام معظم رهبری نیز فرمودند: " اگر نبی مکرم اسلام -صلی‌الله علیه واله و سلم- امروز در میان ما حضور داشتند، هرگز تحمل این همه اختلافات و فتنه افکنی ها میان مسلمانان و تخریب مساجد یکدیگر را می‌داشتند یا خیر؟! ما میراث دار و پیرو همان پیامبر و دارای همان رسالت هستیم.

دکتر مختاری با تاکید بر این که در روز قیامت ما طبقه علما مسئول هستیم و باید جوابگو باشیم بیان داشت: زیرا وظیفه علما تنویر افکار عمومی جامعه است. باید دانست که دشمنان مسلمانان و جهان اسلام یعنی آمریکا و صهیونیست می‌خواهند بین مسلمانان اختلاف انداخته و خودشان سود ببرند. آن‌ها اسلام را نمی‌خواهند بلکه مسبب همه این حوادث برای جهان اسلام آمریکا و اسرائیل‌ است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن تشکر از میهمانان حاضر، آمادگی دانشگاه مذاهب اسلامی را برای هرگونه همکاری اعلام داشته و افزود: امیدوارم در حرکات و رفتار خود موجبات رضایت خدا و پیامبر (ص) را فراهم آوریم.

در ادامه این دیدار نیز نماینده هیئت پاکستانی ضمن قدر دانی از میزبانی دانشگاه مذاهب اسلامی از مدیریت دانشگاه درخواست کرد تا دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ۱۰ تا ۱۵ روزه‌ای را برای علمای کویته و نیز برای جوانان این منطقه تعریف کنند.

وی همچنین در خواست کرد اگر دانشگاه منشورات و کتب و مجلاتی را در امور مرتبط با تقویت فرهنگ زندگی مسالمت‌آمیز دارد به نهادهای مرتبط با این هیئت ارسال گردد. زیرا شما حکومت جمهوری اسلامی دارید و این نعمت بزرگی است.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا